ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Як перехитрити туберкульоз?
14.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 75(4200) / Тираж: 18937

Під головуванням заступника губернатора Дмитра Волошенкова відбулося чергове засідання обласної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ­інфекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності.

Секретар координаційної ради Олена Грибова розповіла про виїзні засідання, які відбулися у різних районах і виявили чимало проблем.

Так, у Комінтернівському торік не було проведено жодного засідання районної координаційної ради. Лише наполегливі нагадування про недопустимість тако­го ставлення до справи змусили у 2011 році ухвалити районну програму з боротьби з ВІЛ/СНІДом, придбати мобільний флюорограф для масового обстеження людей на туберкульоз та інші захворювання легенів. У Березівському районі також не проводилися засідання координаційної ради. Рівень охоплення населення сучасними методами діагно­стики залишається там дуже низь­ким (не працює пересувний флюо­рограф).

Головний лікар обласного проти­туберкульозного диспансеру Віта­лій Філюк розповів про перспективи одержання нашою областю протягом 5 років 1,5 мільйона доларів на боротьбу з туберкульозом через БФ «Зупинимо туберкульоз» Ріната Ахметова і Гло­бальний фонд боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.

Для одержання коштів до кінця місяця мають бути розроблені відповідні документи з чіткими відповідями на запитання: це купується за рахунок дер­жавного бюджету, це – обласного, а з рештою повинен допомогти Глобальний фонд.

Позитивним досвідом поділилося місто Білгород­Дністровський. Там у 2010 році вдалося знизити рівень захворюваності на туберкульоз на 10% порівняно з 2009 роком. Місцева влада на обстеження населення виділила на цей рік 3,45% місцевого бюджету і постарається довести цей показник до п’яти відсотків. Для порівняння, у Березівському районі виділено лише 1,8%. Цьому району ще належить довести, що хоч якась робота щодо запобігання поширенню ВІЛ­ін­фекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності провадиться.

Найяскравішим на засіданні коорди­наційної ради був виступ заступ­ника головного лікаря обласного проти­туберкульозного диспансеру Світ­ла­ни Єсипенко. Вона розповіла про не­сподівані, часом дотепні підходи до виявлення хворих на туберкульоз.

Наприклад, у Саратському районі майбутнім мамам запропонували подати списки всіх, хто приходитиме подивитися на їхнє маля протягом 2 місяців після народження. Кожна «здала» чоловік по 20. Їм усім запро­понували пройти медобстеження на туберкульоз. І у 2010 році половину хворих на туберкульоз у районі виявили саме з­між списочників.

У Ширяївському районі перевіряли на туберкульоз кожного, хто звернувся до поліклініки, якщо він кашляв понад 2 місяці. 21 хворого виявили торік саме так.

Світлана Єсипенко слушно відзначила: щоб розв’язати проблему, треба насамперед захотіти. У сільській міс­цевості, на її думку, дуже дієвим виходить гласний розгляд питання про переривання хворим на туберкульоз курсу лікування. З ним, як правило, перестають спілкуватися сусіди, колеги. І людина, опинившись у вакуумі, поспішає знову відновити ліку­вання.

Чинне законодавство України дозволяє хворого на відкриту форму туберкульозу відправити на примусове лікування. Поки що таких випадків в області було лише п’ять. І члени координаційної ради розійшлися в думках, чи слід вдаватися до цього заходу частіше, чи краще активізувати роз’яснювальну роботу серед населення? А як гадаєте ви, шановні читачі?

Автор: Світлана КОМІСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту