![]() |
|
![]() |
![]() |
Під головуванням заступника губернатора Дмитра Волошенкова відбулося чергове засідання обласної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛінфекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності.
Секретар координаційної ради Олена Грибова розповіла про виїзні засідання, які відбулися у різних районах і виявили чимало проблем.
Так, у Комінтернівському торік не було проведено жодного засідання районної координаційної ради. Лише наполегливі нагадування про недопустимість такого ставлення до справи змусили у 2011 році ухвалити районну програму з боротьби з ВІЛ/СНІДом, придбати мобільний флюорограф для масового обстеження людей на туберкульоз та інші захворювання легенів. У Березівському районі також не проводилися засідання координаційної ради. Рівень охоплення населення сучасними методами діагностики залишається там дуже низьким (не працює пересувний флюорограф).
Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Філюк розповів про перспективи одержання нашою областю протягом 5 років 1,5 мільйона доларів на боротьбу з туберкульозом через БФ «Зупинимо туберкульоз» Ріната Ахметова і Глобальний фонд боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.
Для одержання коштів до кінця місяця мають бути розроблені відповідні документи з чіткими відповідями на запитання: це купується за рахунок державного бюджету, це – обласного, а з рештою повинен допомогти Глобальний фонд.
Позитивним досвідом поділилося місто БілгородДністровський. Там у 2010 році вдалося знизити рівень захворюваності на туберкульоз на 10% порівняно з 2009 роком. Місцева влада на обстеження населення виділила на цей рік 3,45% місцевого бюджету і постарається довести цей показник до п’яти відсотків. Для порівняння, у Березівському районі виділено лише 1,8%. Цьому району ще належить довести, що хоч якась робота щодо запобігання поширенню ВІЛінфекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності провадиться.
Найяскравішим на засіданні координаційної ради був виступ заступника головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Світлани Єсипенко. Вона розповіла про несподівані, часом дотепні підходи до виявлення хворих на туберкульоз.
Наприклад, у Саратському районі майбутнім мамам запропонували подати списки всіх, хто приходитиме подивитися на їхнє маля протягом 2 місяців після народження. Кожна «здала» чоловік по 20. Їм усім запропонували пройти медобстеження на туберкульоз. І у 2010 році половину хворих на туберкульоз у районі виявили саме зміж списочників.
У Ширяївському районі перевіряли на туберкульоз кожного, хто звернувся до поліклініки, якщо він кашляв понад 2 місяці. 21 хворого виявили торік саме так.
Світлана Єсипенко слушно відзначила: щоб розв’язати проблему, треба насамперед захотіти. У сільській місцевості, на її думку, дуже дієвим виходить гласний розгляд питання про переривання хворим на туберкульоз курсу лікування. З ним, як правило, перестають спілкуватися сусіди, колеги. І людина, опинившись у вакуумі, поспішає знову відновити лікування.
Чинне законодавство України дозволяє хворого на відкриту форму туберкульозу відправити на примусове лікування. Поки що таких випадків в області було лише п’ять. І члени координаційної ради розійшлися в думках, чи слід вдаватися до цього заходу частіше, чи краще активізувати роз’яснювальну роботу серед населення? А як гадаєте ви, шановні читачі?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |