![]() |
|
![]() |
![]() |
Нещодавно побачило світ гарне видання – монографія викладача університету імені І.І. Мечникова Олександра Пригаріна «Російські старообрядці на Дунаї».
Спираючись на широке коло джерел, автор уперше комплексно досліджує низку аспектів виникнення та життєдіяльності «некрасовців» та «липован» в умовах османськоросійського прикордоння кінця XVIII – першої половини XIX стст. Використовуючи класичний і сучасний історіографічний досвід, доцент кафедри археології та етнології України ОНУ імені І.І. Мечникова, кандидат історичних наук аналізує міграції старовірів, чинники облаштування та механізми адаптації.
Перша презентація нової книжки відбулася восени минулого року на міжнародній науковій конференції зі старообрядництва в Києві. А нещодавно з новою книжкою змогли ознайомитися власне і спадкоємці її героїв – жителі Кілійського району. Тут, а саме в місті Вилковому, у селах Мирному, Приморському, Василівці, компактно мешкають старообрядці – у мирі та злагоді із представниками всіх інших етнічних спільнот. Вони шанують свою історію і традиції, цілком довіряючи Олександрові Пригаріну наукове дослідження глибокої старовини. Йому допомагають і сприяють у міру можливості вчителі, бібліотекарі, старообрядницьке духівництво, всі, хто захоплений історією і краєзнавством. Ці та багато інших людей зібралися у великій актовій залі Кілійської музичної школи, щоб ознайомитися із книжкою та поділитися своїми наробітками.
Безліч старих фотокарток зібрала бібліотекарка із села Мирного Феодосія Масленникова. Вона ретельно зафіксувала спогади всіх старожилів цього старообрядницького села. Велика краєзнавча робота провадиться і жителями Вилкового, працею яких було створено цю маленьку Українську Венецію. Як написала одна школярка у своєму вірші, «Вилкове – восьме чудо світу». Окрасою зустрічі став виступ ансамблю «Мирновчанка», у репертуарі якого зібрано безліч старих обрядових пісень.
Цього року в Кілійському районі реалізується проект «У книжці відкриваємо світи», організаторами якого є відділ культури і туризму райдержадміністрації та методикобібліографічний відділ районної бібліотеки. Мета проекту – підвищення статусу книжки, читання та бібліотек. Зустріч із автором нової книжки – це не просто один із заходів проекту, це живе спілкування, яке завжди породжує нові ідеї, надає сил у непростій дослідницькій роботі.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |