![]() |
|
![]() |
![]() |
Вчора Одеса відзначила 117й день народження відомого письменника Ісаака Еммануїловича Бабеля. Традиційне «одеське щастя» переслідувало його майже все життя. По невдалій спробі вступити до Одеського університету (не пощастило, звісно, університету!) Бабель стає студентом Київського університету фінансів, який успішно закінчує. У 1915 році він вже у Петербурзі. Оббиваючи пороги редакцій, Бабель чує поради облишити перо і повернутися до торгівлі та фінансів… А путівку в літературне життя Бабель отримав від самого Максима Горького.
Цього року в Одесі нарешті буде встановлено пам’ятник письменникові, на розі вулиць Жуковського та Ришельєвської навпроти його колишньої домівки. Звісно, Одеса любить і гідно вшановує свого сина: встановлено меморіальну дошку на будинку, де колись мешкав сам Ісаак Бабель, є й вулиця Бабеля, колишня Виноградська на Молдаванці. В ці дні національна наукова бібліотека ім. М. Горького представляє цікаву та насичену книжкову експозицію «Рыцарь яркого, собственноручно сделанного одесского слова».
Отже, у нас представлені книжки – прижиттєві збірки та сучасні перевидання творів І. Бабеля, літературознавчі дослідження від майже перших есеїв А. Воронського та В. Полонського до сучасних грунтовних матеріалів наукових конференцій, збірок наукових праць («Язык и стиль призведений И.Э. Бабеля, Ю.К. Олеши, И.А. Ильфа и Е.П. Петрова» та інші).
Тобто бібліотекарі постаралися зібрати все, що може відтворити винятковий простір того феноменального явища нашої культури, яке ми називаємо просто та не без гордості (адже всі ми – одесити!) – Ісаак Бабель.
Класик вітчизняної літератури Ісаак Еммануїлович Бабель почав друкуватися ще в студентстві. Перші оповідання Бабеля, які побачив і оцінив літературний світ, були опубліковані в журналі «Летопись» у 1916 році (хоча його перші оповідання зазнали публікації раніше в Одесі та Києві, але лишилися непоміченими). Через декілька років його твори здобули популярність і виходили окремими виданнями. До речі, на книжковій експозиції представлено публікації в журналах «Леф» та «Красная новь» – унікальні примірники, які, гадаємо, стануть у центрі уваги учасників Бабелівських читань та шанувальників його творчості. У 1928 році надруковано п’єсу «Закат», яка на сьогодні має багату сценічну та кінематографічну історію, що також представлено окремим розділом у книжковій виставці.
Бібліофіли мають нагоду потішити себе спілкуванням із унікальними прижиттєвими виданнями: «Блуждающие звезды» (1926); «Конармия» (видання 1927, 1928, 1933 років), «Из истории моей голубятни» (1927), славетним першим виданням п’єси «Мария» (1935) та іншими раритетами.
Тож запрошуємо всіх до ОННБ ім. М. Горького на виставку «Рыцарь яркого, собственноручно сделанного одесского слова».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.085Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |