![]() |
|
![]() |
![]() |
Поправка Арсенія Яценюка до закону про пенсійну реформу додала 10 мільйонам пенсіонерів 334 гривні до пенсії
Восьма сесія українського парламенту завершила свою роботу. Під завісу втомлені депутати більшості — Партії регіонів, Блоку Литвина та групи «Реформи заради майбутнього» — пропустили поправку Арсенія Яценюка, яка збільшила пенсії. І тепер влада ламає собі голову над тим, як же знову додати собі привілеї за рахунок урізання витрат на незаможних.
Останні перед літніми канікулами дні роботи 8-ї сесії Верховної Ради депутатів ознаменувалися символічним законодавчим курйозом. Провладні фракції більшості в особі Партії регіонів, Блоку Литвина (Народна партія) і групи «Реформи заради майбутнього» пропустили поправку лідера «Фронту змін» Арсенія Яценюка.
— При розрахунку пенсій раніше враховувалася середня зарплата в країні за 2006 — 2008 роки, — каже лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк. — Я запропонував з 1 січня 2012 року враховувати середню зарплату за 2009 рік — вона вища. Це означає, що 10 мільйонам пенсіонерів пенсія має бути збільшена на 334 гривні на місяць.
— Мені не хотіли давати слова на сесії, а внесену мною і повністю враховану профільним комітетом поправку забули проголосувати і виключити з тексту закону, як влада зазвичай це робить з поправками опозиції. І тепер згідно з регламентом роботи Верховної Ради прийнята комітетом, але не проголосована в сесійній залі поправка вважається автоматично включеною до закону, — заявив Арсеній Яценюк. — І зараз влада гарячково думає, як виключити поправку з тексту вже прийнятого нею ж закону.
Поправка Яценюка стала мало не єдиною перемогою опозиції на сесії, що пройшла під диктовку партії влади. Перемігши на виборах президента, Партія регіонів забула про всі свої обіцянки виборцям. У тих же пенсійних законах збільшено пенсійний вік для чоловіків і жінок, збільшено страховий стаж на 10 років і не скасовано пенсії, які в десять і більше разів перевищують середню заробітну плату в країні.
Так само безцеремонно й нахабно влада діяла і при прийнятті інших законів на 8-й сесії Ради.14 червня, наприклад, вона прийняла закон про зміни до бюджету 2011 року, яким фактично зменшені пенсії та інші соціальні гарантії чорнобильцям та дітям війни. «Цим законом влада відібрала гроші в людей похилого віку та інвалідів і в ньому ж — на 500 мільйонів гривень збільшила витрати на себе: генпрокуратуру, МВС і СБУ», — заявив Арсеній Яценюк.
Президент говорить про досягнуту в країні стабільність, але сам разом з Партією регіонів робить усе для того, щоб її не було, вважають у «Фронті змін». Досить згадати прийнятий Радою закон про червоний прапор, що прирівнює його в День Перемоги до Державного прапора України. Після прийняття закону Верховною Радою президент чомусь не поспішає його підписувати. І тим самим створює неясну законодавчу ситуацію і ґрунт для зіткнень 9 травня у Львові між прихильниками і противниками червоного прапора.
Потім Віктор Янукович усе ж підписує закон, і, здавалося б, влада тим самим демонструє свою послідовність і твердість. Але... підконтрольний президенту Конституційний Суд незабаром визнає багато положень цього закону неконституційними. Ось така «тверда і послідовна» влада в Україні!
«Ми вже опротестували в Конституційному Суді порушення прав дітей війни і чорнобильців у законі про зміни до бюджету. Й обов’язково опротестуємо в суді пенсійну реформу», — заявив лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |