ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Комусь — аеропорт, комусь — зарплату й передплату...
16.07.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 56(21226) / Тираж: 8525

Перед початком чергової сесії Одеської міськради, що відбулася, як уже повідомляли «ЧН», минулої п’ятниці, на Думській було багатолюдно. Напередодні заявили про проведення аж восьми мітингів. З плакатами і транспарантами вийшли сотні людей. Частина з них протестувала проти забудови парку «Ювілейний», розташованого на схилах від парку ім. Шевченка до 16-ї станції Великого Фонтану. Активісти б’ють на сполох: вирубування дерев разом із забудовою можуть призвести до важких наслідків, адже зелені насадження на схилах захищають місто від зсувів. Значна кількість одеситів виступила і проти забудови у парку Перемоги. Пікетувальники вимагали зупинити будівництво, провести інвентаризацію парків і визначити їх межі. Комуністи на своєму мітингу збирали підписи за встановлення пам’ятника маршалу Георгію Жукову та проти пам’ятника президенту Азербайджану Гейдару Алієву, запланованому Одеською міською радою.

Сесія почалася з укладення угоди про будівництво і передачу у комунальну власність міської лікарні швидкої медичної допомоги.

Міський голова Олексій Костусєв та керівник компанії «Кадор груп» бізнесмен Аднан Ківан, підписали інвестиційний договір відразу після прийняття депутатами відповідного рішення. Будівництво, як запевнив Аднан Ківан, розпочнеться «з понеділка» на території міської лікарні №10, де ще в радянські роки був закладений фундамент нового корпусу. На зведення потрібно 20 — 22 місяці і ще 11 місяців на те, щоб обладнати заклад, зазначив головний інвестор. За словами Аднана Ківана, лікарня буде збудована вчасно і відповідатиме загальнолюдським і європейським нормам. Через три роки Одеса отримає лікарню швидкої допомоги на 700 ліжко-місць.

Після прийняття цього важливого рішення зламалася електронна система голосування, і депутатам довелося вийти на вимушену перерву, яка тривала понад годину. Поломку наче усунули, але після цього, як повідомили, вже не можна визначити, хто і за що голосував.

Депутат від фракції Партії регіонів Олексій Косьмін запропонував голосувати за підготовлені проекти без обговорення, оскільки, мовляв, треба прийняти аж понад 300 рішень і, за його словами, всі вони вже опрацьовані, обговорювалися на за­сіданнях комісій. Хоч така пропозиція ви­кликала заперечення частини залу, 63 провладні депутати натиснули кнопку «за», тож більшістю голосів було вирішено не обговорювати питань порядку денного, незважаючи на те, що в ньому значилися стратегічно важливі для життя всієї міської громади.

Такі, наприклад, як доля нашого міжнародного аеропорту. 69 голосів депутатської більшості, що належать представникам Партії регіонів, було віддано за те, щоб віддати три четверті майна повітряних воріт Одеси сумнівній компанії із статутним фондом у 1000 гривень, яка має у штаті одну людину.

Проти цього рішення одностайно виступили всі інші політичні сили. На думку опонентів, позиція Партії регіонів свідчить, що фракція виконувала політичне замовлення. Отже, за цим рішенням, 77,9% майна одеського аеропорту (360 мільйонів гривень) безкоштовно і без конкурсу віддається у приватну власність компанії «Odessa airport development». Місто отримає пакет акцій вартістю 22,1%. Аеропорт, який ще рік тому оцінювався в 500 мільйонів доларів, за час головування Олексія Костусєва впав у ціні в 10 разів. За угодою, прийнятою на сесії, фірма впродовж року займатиметься пошуком інвестицій на реконструкцію аеропорту.

За словами керівника фракції «Фронту змін» Олександра Остапенка, обрана найбільш ризикована юридична форма бізнесу — товариство з обмеженою відповідальністю, яка створює передумови для повної втрати майна. Не було проведено публічного і прозорого конкурсу. Одеса втратила підприємство, яке у всі, навіть найважчі, часи наповнювало бюджет міста і приносило щонайменше 30 мільйонів гривень на рік. Кому дістався цей подарунок, ми можемо лише здогадуватися, а для міста — це велика поразка, крадіжка майна міської громади в особливо великих розмірах, і це визнають усі політичні партії, окрім правлячої.

Рішення про запровадження мораторію на розташування об’єктів капітального будівництва на території парків та скверів до визначення їх меж було прийняте на сесії за проектом знову ж таки Партії ре­гіонів, хоча пропонувалися й інші варіанти. За цим рішенням місто виділить кошти на встановлення меж міських парків та скверів.

Завдяки протестам громадськості депутати на сесії відмінили своє попереднє рішення щодо будівництва 15-поверхівки з підземним паркінгом за адресою вул. Маршала Говорова, 11а, тобто на території парку Перемоги. Проти цього будівництва було зібрано 42 тисячі підписів одеситів. Від різних фракцій надійшло чотири проекти з цього питання, але, знову ж таки, був схвалений проект «регіоналів». Відтак, одеситам слід добре усвідомити, яка політична сила несе відповідальність за все, що сьогодні відбувається у нашому обласному центрі.

Депутати не підтримали проект, який передбачав придбання житла для людей, відселених з аварійних будинків, оскільки він не пройшов узгодження в профільних комісіях. Ще одна пропозиція — з огляду на інфляцію збільшити вартість харчування школярів та вихованців у міських закладах освіти на 5 — 6 гривень — також не знайшла підтримки більшості. А от на підтримку інформаційної сфери, а саме на газету «Одесский вестник», депутати ви­ділили 2,6 мільйона гривень дотації. Окрім того, міський голова Олексій Костусєв за­кликав власників мандатів самим перед­плачувати «Одесский вестник» та подарувати передплату ще трьом малозабезпеченим одеситам. Дотація включає 1 мільйон 415 тисяч гривень на заробітну плату і гонорари співробітникам, решта — витрати на папір і друкування.

Не забули депутати і захистити «ущемлену» в Одесі російську, внісши зміни до статутів дитячих садків, шкіл та ліцеїв щодо вибору мови навчання. З першого вересня Одеса повертається у режим так званої двомовності. Що це значить насправді — знаємо, бо уже, як то кажуть, проходили...

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту