ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Зелені» вади міської влади
16.07.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 56(21226) / Тираж: 8525

Одеська міська рада не підтримала проект рішення фракції «Зелена Одеса» «Про запровадження мораторію на розміщення об’єктів капітального будівництва на території парків і скверів до встановлення і винесення в натуру їхніх меж».

Причиною для екстреної підготовки такого проекту стали події, що розгорнулися навколо двох найбільших парків Одеси — «Перемога» та «Ювілейний».

Звісно, можна було б, як це й зробили деякі політичні сили, разово підключитися до мітингів громадських орга­нізацій. Але фракція «Зелена Одеса» віддала перевагу, користуючись повноваженнями, які одесити делегували депутатам від міської організації Партії зелених України, створенню документа, що раз і назавжди захистив би паркові зони від спроб їх забудови житлом «елітного класу».

Аналогічної реакції людей з мітингами, перекриттям доріг можна дочекатися й щодо парку ім. Горького, де компанія «Веста» має намір розчистити майданчик під будівництво. Під загрозою — 219 дерев. Список можна продовжити. На останній сесії затверджено проект «Містобудівного обґрунтування розташування комплексу АЗС, бізнес-центру та міні-готелю» на вулиці Балківській, 115. На вулицях Щорса і Гастелло вже знищено 25 тридцятирічних туй, кленів та ясенів, на проспекті Шевченка, 82, для розміщення нового торговельного об’єкта знищено 6 дерев. На вулиці Філатова, 66-68, зрізали сорокалітній платан, у районі ринку «Північний» під пилку потрапило 16 дерев. На проспекті Маршала Жукова, від вулиці Левітана до проспекту Академіка Глушка, на площі 16 соток заплановане знищення всіх дерев...

Хочеться нагадати, що в розвинутій Європі на кожного городянина припадає 40 кв. м зелених насаджень. У нашому ж місті ця цифра вже зараз ледве сягає 12 кв. м.

Покласти край споконвічній одеській проблемі — знищення зелених насаджень під будь-якими приводами і для будь-яких цілей — можливо тільки шляхом запрова­дження мораторію на капітальне будівництво в зелених зонах, а для того, щоб не виникало спокуси звести чергову висотку десь на краю чергового парку, необхідно визначити чіткі межі паркових зон і скверів.

Ще одна нагальна потреба: розробити правила відновлення вирубаних зелених зон, які зобов’язували б забудовника ще на стадії проходження погоджень підписувати договір про подальше компенсаторне висаджування дерев.

На жаль, депутати вже продемонстрували своє ставлення до цього питання: 8 липня «за» проект рішення, запропонований фракцією «Зелена Одеса», що стосується запровадження мораторію на забудову парків і скверів (до встановлення та винесення в натуру їхніх меж) проголосували лише 26 депутатів, проти — 2, утримався — 1, а 74 не голосували зовсім. Обранці міської громади вкотре залишили лазівку для тих, хто всі ці роки зводив дороге житло в зелених зонах нашого міста, отримував прибуток, не повертаючи Одесі навіть того, що належить її громаді на законних підставах: право на чисте повітря і зелень парків та скверів.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту