![]() |
|
![]() |
![]() |
НЕЗАКОННИМ СХЕМАМ – ВІЙНА
Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук повідомив, що щодо осіб, звинувачених у справі про незаконне заволодіння земельною ділянкою у парку Перемоги, порушено кримінальну справу.
– У нас раніше в області, як і по всій країні, діяв такий принцип: захотів – забрав. Захотіли взяти ділянку у парку – поставили кран, захотіли пірс – зробили там клуб», – додав Е. Матвійчук.
За його словами, такі схеми на Одещині більше не працюватимуть.
– Ми цілком виключимо це беззаконня, а ті, хто в минулі часи заволодів землею і узаконив її через судові рішення, повинні платити за ділянки відповідні гроші. Я у цьому питанні цілком підтримую рішення Одеської міської ради, – підкреслив губернатор.
ПДВ – У АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ
У першому півріччі поточного року правом автоматичного відшкодування податку на додану вартість скористалися два підприємства: ВАТ «Одеський припортовий завод» і ТОВ «Дельта Вільмар СНД». А у червні до них долучилося ще одне – ВАТ СК «Укрферрі», повідомив голова ДПА в Одеській області Олександр Чернобай.
За його словами, зазначені підприємства виплачують своїм працівникам заробітну плату легально і у сумах не менше двох з половиною мінімальних заробітних плат, що є одним з критеріїв переходу на автоматичний режим повернення ПДВ. Всього з початку року податківцями області відшкодовано цього платежу на суму 1 мільярд 306 мільйонів гривень, тоді як у першому півріччі 2010 року ця сума становила всього 230 мільйонів гривень.
Арцизький район
НА КОНТРОЛІ СІЛЬРАДИ
Холмська сільська рада координує всю роботу щодо підготовки до зими.
До ладу приведені опалювальні системи у школі, дитячому садку, амбулаторії. Вирішено питання з кадрами кочегарів. Автогрейдером сплановано під'їзди до майданчиків біля громадських колодязів. Цього року рішенням сходу громадян з кожного двору збирається як самооподаткування по 25 грн. По 10 грн – з кожного гектара площ фермерських господарств. Ці кошти підуть на огорожу цвинтаря. Активність виявляють фермери і товаровиробники Федір Стоянов, Іван Шидерєв, Степан Атанасі, Георгій Тодоров, Дмитро Федоров, Василь Ніколов, інші. Великою проблемою залишається відсутність уже протягом півроку води на двох густонаселених центральних вулицях. У райдержадміністрації, у райраді це питання на контролі.
Ананьївський район
УБЕРЕГТИСЯ ВІД ПОЖЕЖ
У районі створено оперативний штаб протидії пожежам на час збирання ранніх зернових культур та заготівлі грубих кормів.
Особлива увага – профілактиці несанкціонованого спалювання сухої рослинності. Кожен керівник сільськогосподарського підприємства письмово попереджений про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі невиконання відповідних заходів. Начальник сектору з питань наглядовопрофілактичної діяльності Ананьївського РВ ГУ МНС України в Одеській області Валентин Мунтян поінформував, що напередодні жнив було проведено 25 перевірок стану протипожежної безпеки. До адміністративної відповідальності притягнуто 2х посадових осіб.
Березівський район
СПРАВИ БЮДЖЕТНІ
Під час апаратної наради начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Болотенко проаналізувала хід виконання завдань основного фінансового документу району за перше півріччя. За її словами, бюджет району у цілому щодо загального фонду виконано на 103,6%.
Виконання плану власних доходів – 120,1% (при плані 7,4 млн грн, фактично отримано 8,9 млн грн). Це означає, що відповідне завдання, поставлене обласним керівництвом, виконано в повному обсязі. Аналіз надходжень до бюджету в розрізі сільських рад виявив: у двох місцевих бюджетах отримано доходи менші першого півріччя минулого року, через це не виконано планові показники. З цього приводу сільські голови дали пояснення, а голова РДА Василь Арнаут наголосив, що питання потребує постійної уваги та відповідальності.
Ізмаїл
ТРИВАЄ ЕСТАФЕТА ПАМ'ЯТІ
Постійно поповнюється новими документами виставка, присвячена початку війни та окупаційному періоду у Придунав’ї, відкрита в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї.
І зараз, під час літніх канікул, велику роботу провадять пошуковці – учні міських шкіл, члени музею Червонопрапорної військової Дунайської флотилії. Він діє при міському центрі позашкільної роботи та дитячої творчості під керівництвом педагога Інни Пойди.
Як розповіла директорка музею Ольга Тірон, серед останніх експонатів, подарованих аматорамикраєзнавцями Ростиславом Сойком та Миколою Шпагіним – листівки років війни та картина, на якій зображено дунайський берег. Ті самі місця, де починався штурм Ізмаїла у 1944 році.
– У сім’ях кожного з нас зберігається пам'ять про прадідів, які воювали з фашизмом, – сказав на відкритті виставки учасник пошукової групи школяр Єгор Лебеденко.– І наш святий обов’язок – нести цю пам'ять далі.
Болград
НА ПІДТРИМАННЯ ХВОРИХ
У місті відкрилася перша спеціалізована крамниця для хворих на цукровий діабет.
Вона розташована біля центральної районної лікарні і обладнана коштом підприємця Олександра Бур’янова. На церемонії відкриття були присутні начальник відділу економіки райдержадміністрації В. Куруч та начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації Л. Арнаут. Представники влади підкреслили, що ця крамниця виконуватиме важливу соціальну функцію, бо допомагає хворим людям знайти необхідні продукти харчування.
Любашівський район
ПОВЕРНУТИ БОРГИ ДЕРЖАВІ
Виконання плану надходжень платежів до Пенсійного фонду України, стан сплати податків та підсумки виконання бюджету у І півріччі, основні положення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»– такі питання розглядалися нещодавно на розширеній апаратній нараді під керівництвом голови райдержадміністрації Олексія Вовка за участю керівників підприємств, установ та організацій та заступника голови районної ради Тетяни Мовчан.
Голова РДА дав доручення вжити всіх можливих заходів для погашення заборгованості перед ПФУ. Детально розглядалися проблеми сплати внесків до цього фонду та платежів до бюджету по кожній сільській та селищній радах, особливо щодо податків на доходи фізичних осіб. Було визначено першочергові завдання, що повинні бути на контролі у кожного керівника. Це підвищення рівня заробітної плати, легалізація робочих місць, погашення заборгованості з виплати зарплати та недопущення виникнення нових боргів.
Ренійський район
ВИРУВАЛО КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ
Працівники закладів культури району підбили підсумки своєї діяльності у першому півріччі.
Тільки районний Будинок культури провів 75 заходів – це фестивалі, конкурси, концерти, тематичні заходи. Так, духовий оркестр ціього закладу культури взяв участь у 22х концертах, вокальний ансамбль «Церенкуца» – у 16ти. Але всі рекорди побив дитячий зразковий хореографічний ансамбль «Конфетті», вихованці якого виступили у 26ти концертах (45 виходів на сцену на місяць!). Якщо говорити про села, то найактивніше ведеться робота у Котловині – тут культурне життя, можна сказати, вирує. Місцевий Будинок культури за півроку провів 66 заходів. Народний танцювальний ансамбль «Севда Гюлю» з цього села взяв участь у 23х культурномасових заходах, виїздив також зі своєю програмою до Криму і Болградського району, брав участь у конкурсі «Чистi роси». Активно працюють самодіяльні колективи у Долинському та Лиманському. Найкращим працівникам культури винесено подяку.
Миколаївський район
НАСМІТИВ — СПЛАТИ ШТРАФ
На сесії селищної ради узаконено правила благоустрою підпорядкованих їй територій та розроблено графік проведення рейдів членами адмінкомісії щодо дотримання громадянами чистоти та порядку.
За інформацією в.о. селищного голови Анжели Острікової, проведено перевірку благоустрою осель мешканців вулиць Степової, Фрунзе, Щорса, Гоголя, Лісної, Власова, Калініна, Пушкінської, Комсомольської. Складено 45 протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 Адміністративного кодексу України. Вже розглянуто 25 справ, і до бюджету селищної ради у вигляді штрафів та орендної плати за тимчасове користування земельними ділянками за межами садиб вже надійшло близько тисячі гривень. Шість справ закрито у зв’язку з усуненням правопорушень, решта готується до розгляду. Дві з них буде передано до виконавчої служби для примусового стягнення штрафів.
Татарбунарський район
З ДОБРИМ СЕРЦЕМ
Понад 6 тисяч гривень зібрали жителі району під час проведення благодійної акції «Серце до серця» – «Почуйте всі!».
Кошти надійшли на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду. Учасникам акції сповістили про те, що зібрані гроші будуть використані на придбання інсулінових помп для дітей, які хворіють на цукровий діабет. Найбільшу активність серед волонтерів виявили студенти аграрного профтехучилища Аліна Чернега, Вікторія Шараєва, Андрій Федоров, Андрій Коваль, школярі Вікторія Мартін, Діана Єрошенко, Луїза Проноза, Микола Кошельник, Тетяна Платонова, багато інших.
Успіх акції було також забезпечено великою організаційною роботою, яку провела служба у справах дітей Татарбунарської райдержадміністрації.
Фрунзівський район
РЕАГУВАТИ ОПЕРАТИВНО
Розпорядженням голови райдержадміністрації Павла Шестопалюка створено районну оперативну групу з координації жнив та надання допомоги сільгосптоваровиробникам і підприємствам у їх проведенні.
Майже щодня члени групи виїжджають у господарства району всіх форм власності, де перевіряють виконання протипожежних заходів, стан збереження нового урожаю, запобігання крадіжкам зерна тощо. Одне слово, необхідно зробити все, щоб жнива в районі пройшли чітко і злагоджено, без затримок і надзвичайних ситуацій.
Добірку інформацій підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК, Ю. ФЕДОРЧУК, Н. САМОЙЛЕНКО, Є. МАСЛОВ, А. БОНДАРЕВА, Т. БАРАНОВА, О. ХАРЧЕНКО
Сонце на небі – комбайни у полі
Одними з перших в агроформуваннях району обмолотили ячмінь в ПСП «Маяк», ПП «ГСП», ТОВ «Мар’янівське».
Середня урожайність цієї культури найвища у підприємстві «Маяк» – 40,2 центнера з гектара. Разом з тим, хлібороби занепокоєні підвищеною вологістю збіжжя, його необхідно досушувати. Так, у ПП «Жовтень» працівники току вже не раз перелопатили тонни зерна.
Тетяна БОРИСОВА,
Ширяївський район
«Перемогу» забили дошками…
Це тільки в казках справа швидко робиться. В Ізмаїлі все інакше. Якщо пам'ятають читачі, 21 травня ц.р. в «ОВ» було опубліковано тривожний сигнал «Перемогу» грабують?» про те, що майно кінотеатру безпардонно розтягують. Минуло майже два місяці, але, на жаль, нічого не змінилося. Будинок далі грабували і у першій декаді липня.
І тоді, не дочекавшись, коли ж влада міста виявить потрібну розпорядливість, громадські активісти… забили дошками вхід до зали для глядачів кінотеатру.
Але ж всього, що треба було, щоб провести цю операцію законним шляхом, – визначити, кому належить будинок. Невже про це не знає начальник Фонду комунального майна Сергій Переверза? Чи справді, баба з воза, кобилі легше? Знайшли інвестора, і нехай, мовляв, сам розбирається, що далі робити?
Неважливо, що цей будинок на початку 19 століття відвідував Олександр Сергійович Пушкін. Що свого часу тут був доситьтаки комфортабельний кінотеатр. І все, що було потрібно, це знайти кошти на надійні замки і давно вже замкнути будинок, щоб його ненароком бомжі не спалили та «несуни» все по цеглинці не розтягли. Невже міська скарбниця так збідніла, що навіть на замок немає коштів?
А можливо, просто бракує декому у міськраді професіоналізму і поваги до громадських цінностей?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |