ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
з громадою та для громади
16.07.2011 / Газета: Одесские известия / № №76(4203) / Тираж: 18937

І школи cпоруджуються, і хліб збирається

Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук здійснив робочу поїздку до Іллічівська та Овідіопольського району.

У приміській Олександрівці губернатор, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Андрій Ткачук, Іллічівський міський голова Валерій Хмельнюк і особи, що їх супроводжували, відвідали будинок місцевої загальноосвітньої школи, спорудження якої завершено буквально цими днями. Її офіційне відкриття відбудеться у серпні. А 1 вересня вона прийме понад шістсот школярів.

Ця школа була довгобудом ще з дев’яностих років. Але завдяки фінансуванню з Державного, обласного та місцевого бюджетів за три роки цей важливий об’єкт доведено до логічного завершення.

– Це одна із шести шкіл, які будуть здані в експлуатацію цього року, її ступінь готовності понад дев’яносто відсотків, – сказав, звертаючись до журналістів, Едуард Матвійчук. – Залишилося завершити актову і спортивну зали, необхідне навчальне обладнання уже завезено. Тому вона буде оснащена за останнім словом техніки, що відповідає завданням, які ставить перед нами Президент України – а саме впроваджувати в країні ефективну освіту.

За словами губернатора, будівництво обійшлося у тридцять мільйонів гривень. Він також заявив, що до кінця наступного року буде цілком завершено програму «Шкільний автобус».

Едуард Матвійчук від­відав також поля ЗАТ «Укра­їна­2010», де йде збирання пшениці, зустрівся з головою цього акціонерного товариства Пилипом Аксьоновим та механізаторами. Урожай у господарстві вдався гарний, озимий ячмінь і пшениця в середньому дають 45 – 50 центнерів з гектара.

– Так, буревій, що промчав територією області, завдав чимало шкоди сільському господарству, – сказав керівник області. – Проте ми добре підготувалися до жнивної кампанії – і фінансово, і технічно, щоб її завершити у короткий термін. Усього в ній задіяно понад чотири тисячі комбайнів. І, сподіваюся, що до понеділка у нас уже буде два мільйони тонн зерна.

Цього року на потреби сільського господарства з обласного бюджету виділено майже сорок мільйонів гривень, зокрема на закупівлю техніки, додав Едуард Леонідович. Закуплено сто п’ятдесят потужних тракторів. І зараз облдержадміністрація працює над питанням придбання комбайнів.

Не випала з уваги Е. Матвійчука і необроблена земельна ділянка загальною площею близько 9 гектарів. Вона виділялася яскравою зеленню посеред пшеничного поля.

– Це наочний результат незавершеної земельної реформи. Тому, доки немає ринку землі, страждає економіка села і економіка всієї країни в цілому, – підкреслив губернатор.

Губернатор також повідомив, що «бюджетні кошти на реанімацію системи меліорації буде виділено Біляївському та Овідіопольському районам. Але натомість ми очікуємо виробництва продуктів для вітчизняного ринку, які купуватимуть наші громадяни у наших супермаркетах».

Едуард Матвійчук поінформував журналістів, що на розгляді профільного управління облдерж­адміністрації перебуває питання створення аграрного оптового ринку Одеської області.

– На цьому ринку можна буде купити всі необхідні товари, але за цінами, що доступні жителям Одеської області, – заявив губернатор.

Іван КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ, Овідіопольський район

Устигнути до першого вересня

До першого вересня у нашій області відкриються нові школи. Одна з них – у селі Павлівці Фрунзівського району. Керівництво регіону та депутатський корпус ухвалили рішення виділити цього року з обласного бюджету 7,5 млн грн на завершення цього об’єкта. Чи встигнуть будівельники здати його у визначений термін? Це питання на місці вивчив голова обласної ради Микола Пундик, який побував з робочим візитом у Фрунзівському ра­йоні.

До останнього часу школярі Павлівки навчалися у старому приміщенні побудови 1904 року. Нова двоповерхова школа розрахована на 200 навчальних місць і буде відповідати сучасним стандартам навчальних закладів такого типу.

– Проект відповідає тим стандартам, коли він створювався. Звичайно, як для Одеси, напевно, на сьогоднішній день він уже застарів. Наприклад, я висловив підрядчикові свої зауваження, зокрема, із приводу санвузлів і буду розмовляти на цю тему з керівництвом УКБа. Гадаю, що ми якісь зміни внесемо. Але в основному це сучасна школа і, слава Богу, що ми сьогодні будуємо такі об’єкти, – вважає Микола Пундик.

Загальна вартість становить понад 11,1 мільйона гривень. За 2006­2010 роки з Державного та обласного бюджету розвитку були профінансовані роботи на суму понад 3,5 млн гривень. Решту коштів виділено цього року на завершення робіт, придбання меблів та устаткування школи. На час приїзду голови обласної ради було зроблено чимало – споруджено та поштукатурено зовні й усередині сам будинок, зроблено дах, встановлені металопластикові вікна, двері, зовнішні та внутрішні мережі водопостачання та водовідведення, пожежні резервуари, побудовано котельню, почато благоустрій території.

Однак обсяги робіт, що залишилися, викликали в Миколи Пундика слушні побоювання: чи вдасться у термін закінчити будівництво та повністю обладнати школу? Фірма­підрядчик (ПП «Мультигруп») обіцяє мобілізувати сили, збільшити кількість робітників і здати об’єкт вчасно.

– Виконавці робіт обіцяють, що свято 1­го дзвоника відбудеться уже в новій школі. Це дуже важливо, оскільки село має гарну перспективу. Зростає приріст народжуваність, у дитячому садку навіть не вистачає місць. Ми раді, що на півночі області є такі відмінні показники. І зробимо усе, щоб підтримувати ці тенденції, – сказав голова облради.

Микола Володимирович також відзначив для себе ще одне питання, у вирішенні якого обласна рада може допомогти павлівцям.

– Проблем тут дуже багато. Найбільша – це, звичайно, дороги. Але це біда не лише нашої області, і тут ми мало що можемо зробити. А ось що ми справді можемо, так це допомогти розв’язати проблему із забезпеченням водою. Гадаю, на найближчій сесії будуть внесені зміни до бюджетного розпису і виділені кошти для того, щоб у цьому селі була побудована ще одна водонапірна вежа, – пообіцяв Микола Пундик і одразу додав: – Звичайно, ця проблема актуальна для всього нашого регіону, і її потрібно розв’язувати.

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО,Фрунзівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту