ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Микола Лемищук: «Взаємодія між обома гілками влади дасть істотний результат»
19.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 77(4204) / Тираж: 18937

Другого липня минув рік, як Розпорядженням Президента України В.Ф. Януковича на посаду голови Красноокнянської райдержадміністрації було призначено досвідченого керманича Миколу Васильовича Лемищука. У своєму першому виступі перед громадою він наголосив, що продовжуватиме роботу з відродження та розвитку довіреного йому краю. Що ж відбулося за цей короткий, але важливий період його роботи?

Сьогодні очільник району розповідає, яким був для нього цей рік, про пріоритетні завдання, що стоять перед виконавчою владою району, гострі проблеми та шляхи їх вирішення.

– Миколо Васильовичу, з чого Ви розпочали свою роботу на цій відповідальній посаді?

– Спершу я згуртував колектив, з яким нині й працюю. Зрозуміло, довелося попрацювати над зміцненням дисципліни в усіх ланках виконавчої влади району, бо державний службовець – це, насамперед, самодисциплінованість і відповідальність за свою роботу перед людьми і державою. Тут не повинно бути жодних політичних амбіцій чи лозунгів, а має переважати діловий прагматизм. Сьогодні можу відверто сказати, що команда сформована, і це дає змогу спрямовувати всі зусилля на розв’язання невідкладних проблем, що накопичились у районі.

– Рік роботи – невеликий, але достатній термін, щоб реально оцінити ситуацію та домогтися певних успіхів. Що вдалося Вам зробити разом з командою однодумців?

– Свою діяльність розпочали з пошуку резервів наповнення доходної частини районного, селищного та сільських бюджетів. Проведено повний аналіз ефективності використання земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, переглянуто ставки орендної плати. Це дало можливість у 2010 році поповнити місцеві бюджети на 225,5 тис. грн, а в І півріччі 2011 року – на 209,5 тис. грн, що сприятиме розвитку територіальних громад. Наводимо лад і в питаннях оренди водних об’єктів. Крім того, проводиться постійна робота з легалізації заробітної плати та робочих місць, що в свою чергу активізує надходження податків із доходів фізичних осіб.

Районний бюджет Красно­окнянського району в 2010 році виконано на 107 відсотків, темп зростання в порівнянні з 2009 роком склав 118,4 відсотка. За І півріччя 2011 року районний бюджет виконаний на 108,5%, темп зростання – майже 130%. До речі, цього року чи не вперше при формуванні районного бюджету було передбачено бюджет розвитку, який склав понад 2 мільйона гривень. Вже відремонтовано меморіал загиблим воїнам у райцентрі, здійснено ремонт фасаду дитячої музичної школи, профінансовано капітальний ремонт Топалівської та Ткаченківської загальноосвітніх шкіл, придбано будівлю для Степанівського дитсадка, профінансовано капітальний ремонт районного та Чорнянського будинків культури, Новосамарського сільського клубу, водопровідної мережі в селі Степанівка, придбано медичне обладнання для райлікарні тощо. До основних результатів ефективної роботи слід віднести виконання переважної більшості прогнозних показників та завдань, які були визначені Програмою соціально­економічного розвитку району на 2010 рік.

– Газифікація – це тепло і затишок в кожній оселі, а гарні дороги – це безпека дорожнього руху та запорука розвитку інфраструктури району. Що робиться для покращення життя людей?

– Зі введенням підвідного газопроводу в експлуатацію продовжується будівництво вуличних мереж середнього тиску в райцентрі. На даний час підключені сорок чотири абоненти (24 квартири та 20 житлових будинків). На жаль, красноокнянці не досить активно газифікують свої помешкання, хоча колектив ТОВ «ПЗВГ «Одесагаз» вклав значні кошти на прокладення вуличних мереж. Зокрема, вони підведені майже до всіх багатоквартирних будинків, а підключилися лише 24 абоненти. Зазначу, що в районі працює регіональна програма «Власний дім», в межах якої в 2010 році шість чоловік отримали кредити на газифікацію своїх помешкань на загальну суму 71 тис. 630 гривень, а в 2011 році ще двом особам виділено більше 30 тисяч гривень.

Що стосується ремонту доріг, то в 2010 році здійснено капітальний ремонт вулиць Щорса, Радянської Армії, провулка Мельничного в селищі Красні Окни та вулиці Канатної в селі Малаївці. Використано більше півтора міль­йона гривень з обласного бюджету. Другий етап капітального ремонту фінансуватиметься в нинішньому році. Найближчим часом розпочнуться роботи по ремонту дорожнього покриття вулиць Калініна, Лермонтова в селищі Красні Окни, вулиці Першотравневої в селі Малаївці, Лесі Українки в селі Новокрасне, вулиці Садової в селі Гавиноси. З обласного бюджету на здійснення ремонту зазначених комунальних доріг виділено майже 2,9 мільйона гривень.

– Президент України Віктор Янукович наголосив, що 2011 рік розглядається як своєрідний рубікон у розвитку нашої країни. Тож процес економічних і соціальних реформ, започаткований новою владою, має стати незворотнім.

– Справді, країна давно потребує змін, і я всіляко підтримую реформи, спрямовані на покращення життя людей. Вони непопулярні, але без них не обійтися. Тому одним з пріоритетів у моїй діяльності як посадовця є створення умов для їхнього проведення. Це стосується і реформування освіти, що спрямоване на всебічний розвиток і виховання дітей. Особливу увагу приділяю розвитку дошкільного виховання. Це відкриття дошкільних навчальних закладів. Оскільки будувати нові дитсадки досить складно, ми пішли шляхом реорганізації низки загальноосвітніх закладів у навчально­виховні комплекси типу «ЗОШ – дитячий садок». Перший досвід такої форми виховання виявився досить ефективним, тож в результаті маємо подібні НВК в селах Тригради (відкрито в 2008 році), Артирівка, Володимирівка, Гулянка, Ткаченка (відкрито в 2009 році), Дубове, Римарівка, Антонівка, Степанівка (відкрито в 2010 році), а на початку 2011 року спільними зусиллями вдалося відновити роботу дитсадка ще й у селі Новосеменівка. Результат радує. Однак на досягнутому зупинятися не будемо. Існує необхідність розширення дитсадочка в селі Степанівка, на часі й питання відновлення роботи дошкільного навчального закладу в селі Маяки. Позитивним досягненням стало й те, що в районі майже стовідсотково вирішено питання підвезення дітей до закладів освіти.

Відзначу, що ми не допустили закриття жодної школи, це стосується й закладів охорони здоров’я.

– Миколо Васильовичу поділіться своїми планами на майбутнє.

– Я і моя команда й надалі концентруватимемо зусилля на відродженні та розвитку промисловості, сільськогосподарського виробництва, соціальної інфраструктури, залученні інвестицій, що дасть можливість розв’язати гостру для району проблему зайнятості, на підвищенні життєвого рівня людей, наповненні місцевих бюджетів.

Я переконаний в тому, що тільки далекоглядна, виважена політика та взаємодія між органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування дасть істотний результат. Ми маємо спільну мету, яка нас єднає, а головне – маємо спільне бачення шляхів її досягнення.

– Дякую за розмову.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Красноокнянський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту