![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Як запустити НПЗ?
Міністерство енергетики та вугільної промисловості повинно розібратися із ситуацією, пов'язаною із зупинкою Одеського нафтопереробного заводу «Лукойл».
Про це заявив перший віцепрем'єрміністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв після представлення результатів промислового виробництва за перше півріччя поточного року. У ньому, зокрема, говориться, що в Одеській області через зупинку нафтопереробного заводу цей показник знизився на 13,2%
«Я даю доручення Міненерговугіллю. Треба домовлятися з «Лукойлом» і запускати підприємство. Про це доповісти Кабінету Міністрів», – цитує А. Клюєва урядовий вебпортал.
Рекордно низька інфляція
За даними Головного управління статистики в Одеській області, у червні ціни зросли всього на 0,1%.
Найстрімкішим було зростання цін на послуги транспорту – 1,4%, охорону здоров'я – 1,2%, алкоголь і тютюнові вироби – 1,1%. При цьому продукти харчування та безалкогольні напої подешевшали на 0,3%. А за темпом інфляції регіон посів одне з останніх місць в Україні.
Однак за півроку ціни в області зросли на 6,6%, тоді як по країні — на 5,9%. У той же час у порівнянні з квітнем сумарна вартість споживчого кошика в Одесі поменшала на 35 грн.
Добір на контракт за критеріями
У Південному оперативному командуванні триває реалізація комплексу заходів, спрямованих на комплектування армії військовослужбовцями служби за контрактом.
Так, в липні місяці, за участю керівного складу Одеського обласного військового комісаріату на чолі із полковником Ігором Григор’євим, з місцевого збірного пункту за урочистих обставин до навчальних центрів ЗС України було відправлено понад 40 осіб.
Лише та категорія громадян, яка повністю відповідає встановленим критеріям, отримала право опановувати військовооблікову спеціальність у навчальних центрах.
Загалом з початком нового року Одещина вже відправила до армії близько 200 контрактників.
Щодо загальної кількості осіб, відібраних поточного року територіальними центрами Південного оперативного командування на службу за контрактною ознакою, то, як розповів начальник штабу територіального управління Південного ОК полковник Олег Скорохватов, на сьогодні вона становить понад 1250 чоловік.
– Якісний добір кандидатів на військову службу за контрактом, передусім, залежить від організації тісної взаємодії «вербувальних» підрозділів військових частин, територіальних центрів комплектування з адміністрацією навчальних закладів та підприємств. Тож у військових комісаріатах оперативного командування і територіальних центрах комплектування звертається особлива увага на проведення системної роботи щодо забезпечення комплектування військових колективів якісним, мотивованим до військової служби особовим складом, – підкреслив Олег Скорохватов.
Комінтернівський район
Інвестиції в майбутнє
ТОВ «Трансінвестсервіс» (ТІС), зареєстроване в Комінтернівському районі, та Одеська залізниця відкривають для руху другу головну вітку перегону Чорноморська – Берегова Одеської залізниці.
Як повідомляє пресслужба ТІСу, початок експлуатації дільниці дозволить частково розв'язати проблему транспортнопромислового вузла в районі Малого Аджалицького лиману та підвищити оборот вантажопотоку на 5 млн тонн – до 30 млн тонн на рік. Довжина нової дільниці залізничного полотна становить 5,5 км. Дана дільниця обладнана пристроями автоблокування, електричною централізацією та контактною мережею. Вартість будівництва дільниці шляху 1824 км із двома залізничними мостами склала 32 млн грн.
Балтський район
Сільська аптека – клопіт громади
У селі Гольма відбулося урочисте відкриття першої сільської аптеки. Це стало можливим за сприяння місцевої влади, депутата районної ради Євгена Кифоренка та залучення коштів селян.
На благородну мету здавали гроші хто скільки міг: від кількох гривень – до сотні. Загалом на капітальний ремонт приміщення, де розташувалася аптека, витрачено понад 8 тисяч гривень, із яких чималу суму внесено депутатом. Ліки сюди постачаються з міської аптеки і відпускаються за помірними цінами, а деякі з них коштують дешевше, ніж у місті.
Як зазначив голова райдержадміністрації Василь Бабанський, це не комерційне підприємство і ніхто не має на меті заробляння коштів. Головне – покращення здоров’я людини. В цьому контексті голова районної ради Валерій Желіховський запевнив, що стан справ у медицині району кардинально змінюватиметься. Відкриття аптеки на селі – добра справа і гарний приклад для наслідування.
Іванівський район
Збирання врожаю триває
За інформацією управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, станом на 14 липня назагал по району зібрано зернові на 18,5 тисячі га, намолочено 48,8 тисячі тонн зерна при врожайності 26,4 ц/га.
Зокрема намолочено: зерна пшениці – 20,5, ячменю – 27,2 тисячі тонн. Найбільше обмолочено площ у ПСП «Дружба народів», ПСП «Дружба», СП «Правда», ТОВ «Нива1200». Найвища врожайність у ТОВ «АвангардК» – 32,5 ц/га.
Фрунзівський район
Все село з водою
Одне з найбільших сіл району – Перехрестове – цілком забезпечене водопостачанням.
Для цього спільними зусиллями жителів громади проведено ремонт водонапірної башти по вулиці ім. Андрія Ніжніченка, а також розмежовано подавання води на кілька інших вулиць та до місцевої школи. Важкою була праця – люди копали траншеї, трудилися не покладаючи рук, кілька разів починали все з початку. Але під умілим керівництвом і за безпосередньої участі сільського голови Василя Грекуляка у них все вдалося.
Кодимський район
Земельна реформа: вивчаємо теорію
У районі розпочато широке обговорення земельної реформи. Інформаційно-роз’яснювальна робота у сфері земельного законодавства, обговорення проектів законів України, які стосуються ринку землі та Державного земельного кадастру, здійснюється на сходках громадян.
Зібрання відбуваються за участі керівництва району та представників відділу Держкомзему. Під час зустрічей люди порушують питання про шляхи проведення земельної реформи, завершення інвентаризації землі, видавання актів, розмежування сільгоспугідь і земель комунальної власності. Трудівників села особливо цікавлять ринкова оцінка землі, унеможливлення спекулятивного перепродажу земель та можливості селянина купити наділи.
Ізмаїл
Об’єднуються, щоб захистити Дунай
Дев'ятикласники Ізмаїльської загальноосвітньої школи № 8 у складі команди однолітків з десяти країн Дунайського басейну брали участь у міжнародному конкурсі «Європейські школи за живу планету».
Юні ізмаїльці дали своєму проекту назву «Об'єднаємося, щоб захистити Дунай». Виконаний він у формі музичного твору. А продемонстрував його в столиці Австрії – Відні Валентин Біловол. Оригінальний твір був тепло сприйнятий не лише міжнародними експертами, але й однолітками.
Участю в конкурсі, звичайно, справа не закінчилася. Під час літніх канікул, як і в дні навчання, діти не перестають провадити роботу щодо захисту навколишнього середовища, залучають до неї учнів молодших класів. Вони також брали участь у Дні зустрічі птахів, Дні водноболотних угідь, Дні Землі, у виставці квітів, конкурсах малюнків, у вікторинах, займалися садінням дерев та квітів. А члени театральної групи «Мауглі» створили мюзикл на тему єдності у світі людей, тварин та рослин. З ним вони брали участь у конкурсі театральних постановок, виконували його для учнів школи, студентів гуманітарного університету.
16 тисяч гривень для дитячих майданчиків
«Подаруємо щастя дітям». Так називається проект, фінансований Королівством Нідерланди. У його межах Ізмаїл виграв грант у розмірі 16 тис. грн. Вони пішли на спорудження дитячих майданчиків.
Виграшу сприяло об'єднання декількох громадських організацій Ізмаїла та Болграда до однієї коаліції під керівництвом досвідченої громадської діячки, голови ізмаїльського ОВББ «Портовик» Валентини Стойкової. Цими днями в Ізмаїлі відкрито два нові дитячі майданчики. Стільки ж – у Болграді.
Інформаційну добірку підготували: А. Дністров, Л. Мельничук, Ю. Федорчук, Л. Токар, Є. Маслов, О. Харченко, Л. Кузьменко, В. Діордієв, Є. МАСЛОВ
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня флоту України
За вагомий особистий внесок у розвиток транспортної системи України, забезпечення безперебійної роботи морського і річкового флоту, зразкове виконання військового обов'язку у підтриманні бойової, мобілізаційної готовності та боєздатності ВійськовоМорських Сил Збройних сил України постановляю:
Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня
ГОЛИНСЬКОГО Анатолія Григорійовича – капітана теплохода «Рыбинск» акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство», Одеська область;
Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня
НЕЗАВІТІНА Станіслава Яковича – капітана державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт», Одеська область;
Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня
МІЮСОВА Михайла Валентиновича – ректора Одеської національної морської академії;
Нагородити медаллю «За працю і звитягу»
ГОЛУБЕНКА Івана Васильовича – тесляра ремонтнобудівельного управління державного підприємства «Одеський морський торговельний порт»;
Присвоїти почесне звання
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»:
НЕЧАЮ Якову Яковичу – начальникові філії «Одеський район Держгідрографії» державної установи «Держгідрографія»;
ФУРТАТОВУ Юрію В’ячеславовичу – головному інженерові державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний», Одеська область.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 01 липня 2011 року, № 725/2011
Як данина поваги й любові
У міру того як час віддаляє нас від минулого, рельєфніше вирізняється значущість плодів праці людей непересічних, воістину талановитих. У цьому довелося переконатися під час презентації четвертого, доповненого, видання творів нашого уславленого, всенародно улюбленого поета Степана Олійника, яка пройшла в Одеській обласній організації Національної спілки письменників України. Вона стала своєрідною даниною поваги й любові до особистості й таланту поета.
Про творчість Степана Олійника та про роботу над виданням презентованої книги говорили письменники Геннадій Щипківський, Богдан Сушинський, Володимир Гаранін, Валерій Бойченко. Перед присутніми виступила тепло зустрінута донька Степана Олійника Леся Степанівна. Вона подякувала всім, хто сприяє популяризації творчості її батька, виданню його творів, проведенню Олійниківських днів і читань, поділилася планами на майбутнє.
На презентації була представлена нова книжка Валерія Бойченка «З альбому життя». В. Бойченко в 1983 р. організував перші Олійниківські читання в Миколаївському районі й багато років очолював Громадський благодійний фонд імені Степана Олійника.
Підтвердженням невичерпного інтересу до творчості нашого знаменитого земляка, талановитого гумориста й сатирика став вихід чергової збірки «Ярмарок сміху», у якому опубліковано твори учасників гумористичного конкурсу, оголошеного газетою «Одеські вісті» та Громадським благодійним фондом імені С. Олійника. Символічно, що «Ярмарок сміху» побачив світ саме в день презентації четвертого, доповненого, видання творів Степана Олійника.
Віктор МАМОНТОВ, «Одеські вісті»
Бути чесним та порядним на життєвому шляху
Житель села Мирнопілля Іван Іванович Небога відзначив свій віковий ювілей.
Багато довелося пережити йому за ці роки: лихоліття війни, тяжке поранення під час звільнення Будапешта, шпиталь та довгий шлях повернення додому. За мужність та звитягу, виявлені в роки війни, Іван Іванович нагороджений орденами Слави, Вітчизняної війни, «За мужність» III ступеня, фронтовими та ювілейними медалями. За трудові успіхи в колгоспі імені Леніна, де він трудився до 75 років, ветеран був відзначений орденами «Знак Пошани», Жовтневої революції, медаллю «За трудову доблесть». Разом із дружиною виховали вони трьох дітей. І зараз в Івана Івановича, який мешкає разом з невісткою Ганною Трохимівною, дев'ять онуків, 19 правнуків та 7 праправнуків.
– Наш дідусь Іван завжди був і залишається для нас, членів родини, та й для всіх жителів, великим авторитетом, – говорить один з онуків Олександр Іванович Небога, заступник голови райдержадміністрації. – Про війну згадувати не любтьв – занадто багато горя вона принесла його поколінню та усьому нашому народу.
Серед найголовніших життєвих порад дідусяювіляра Олександр Іванович вважає таку – бути чесним та порядним на всьому життєвому шляху, яким би тернистим і складним він не був.
З вітальною телеграмою від Президента України Віктора Януковича, щирими вітаннями, добрими побажаннями й подарунками від керівництва району до ветерана прибули заступник голови райдержадміністрації Юрій Переправка та заступник голови райради Ольга Фабрикатор. Від обласної ради ветеранів усієї Одещини ювілярові вручили пам'ятний адрес.
Алла КОРІНЬ, Вікторія Іожиця, Саратський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |