ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Усе дежа вю Одеського кінофестивалю
19.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 77(4204) / Тираж: 18937

У день відкриття другого Одеського міжнародного кінофестивалю, який проходить під патронатом голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука, біля театру опери та балету зібралися любителі кіно – одесити і гості міста, які зустрічали оплесками відомих акторів та режисерів, що йшли по червоній доріжці.

Одним із найзоряніших гостей кінофестивалю став американський актор Джон Малкович. Разом з губернатором Едуардом Матвійчуком він вручив нагороду за внесок у розвиток кіномистецтва легендарному російському акторові й кінорежисерові Микиті Михалкову. Джон Малкович та Микита Михалков під час церемонії вручення в емоційному пориві навіть обнялися. До речі сказати, аналогічну нагороду з рук Михалкова на Московському кінофестивалі нещодавно одержав і Малкович. Тож виникла свого роду ситуація «дежа вю».

– Мене ніхто не попереджав про нагороду. Це для мене несподіванка. Дуже люблю Одесу та її жителів, – сказав російський кінорежисер, який привіз до Одеси свою «Рабу кохання». Учора на Ланжеронівському узвозі відбулося відкриття ретроспективи легендарних фільмів «Зроблено в Одесі», і першою показали саме кінострічку Микити Михалкова. Нагадаємо, у цій картині Олена Соловей зіграла зірку німого кіно Ольгу Вознесенську, прототипом якої є Віра Холодна.

Дежа вю, за його власним зізнанням, відчув і голова журі кінофестивалю, польський актор Єжи Штур. З Одесою його пов’язують славетні часи зйомок радянсько­польського кінофільму «Дежа вю».

– В одній з лож оперного театру 25 років тому я грав роль найкращого кілера Чикаго... І, звичайно ж, я не міг упустити таку можливість – подивитися й обміркувати з колегами нові фільми, зняті далеко за межами моєї країни, які будуть показані у межах цього кінофоруму. Я повернувся до міста, яке дуже добре знаю. Мої колеги щойно приїхавши, побігли на екскурсію... А тут усе знаю, я тут жив! – посміхаючись, сказав пан Штур...

Також до журі увійшли заслужена артистка України, акторка радянського й українського театру та кіно, професорка Ада Роговцева; російський режисер Валерій Тодоровський, голова Міжнародної федерації кінокритиків Клаус Едер. А ще – зірка фільмів Тарантино й Філіпа Кауфмана португальська акторка Марія де Медейруш.

Клаус Едер в Одесі не вперше:

– Моя любов до кіно поширюється навіть на піратські копії, без яких я просто не зміг би подивитися всі фільми, що цікавлять мене, – пожартував гість із Німеччини.

Аду Роговцеву й Валерія Тодоровського з Одесою пов’язують, насамперед, їхні дитячі спогади, а також надія побачити гарне конкурсне кіно. Португальська акторка Марія де Медейруш про Україну знає в основному з чуток – від українських емігрантів, яких ще 10 років тому в Португалії було близько 400 тисяч. Для Марії приїзд до України – це можливість особисто оцінити, наскільки добре вона впоралася з роллю українки, яку зіграла у фільмі «Поїздка до Португалії». Картина увійшла до конкурсної програми.

– Упевнена, що пробувши тут тиждень, я знайду багато помилок у своїй ролі, – зауважила Марія. І додала: – Приходьте, посмієтеся над моєю російською мовою.

Першим на Одеському кінофестивалі, як уже повідомляли «ОВ», був показаний чорно­білий фільм французького режисера Мішеля Азанавічуса «Артист». Жан Дюжарден, який зіграв у фільмі головного героя, був удостоєний приза за найкращу чоловічу роль Каннського кінофестивалю­2011.

Церемонію відкриття в оперному театрі вдало, на мій погляд, провели Маша Єфросініна та Олександр Гордон, актор, телеведучий, режисер фільму «Вогні кубла». Ця картина стане фільмом­закриттям одеського кінофоруму. Серед гостей були віце­прем’єр­міністр України Сергій Тігіпко, голова Одеської облради Микола Пундик, голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук.

Як і торік, не обійшлося без прикрих непорозумінь. Наприклад, за кілька хвилин до початку фотокореспонденти й оператори місцевих ЗМІ довідалися, що їм не можна працювати усередині театру. Причиною тому нібито стала умова, яку напередодні організаторам фестивалю висунув телеканал «Інтер».

У ці дні одна за другою проходять прес­конференції й прем’єрні покази. Так, фільм­учасник конкурсної програми «Бес Пор No» (спільне виробництво України та Росії) журналістам представили режисер фільму Олександр Шапіро й актори Антон Комяхов та Олексій Горбунов, а також продюсер Олександр Шейн. Вони розповідали про зйомки, про те, яким довгим виявився шлях картини до глядача, і про свої плани на майбутнє.

На прес­конференції творчої групи фільму «Вправи у прекрасному» сміх у залі звучав постійно. Сміялися й журналісти з модераторами, і самі учасники – режисер Віктор Шаміров, продюсер Андрій Новиков, актор, співавтор сценарію й сопродюсер Гоша Куценко, акторки Ксенія Радченко та Ірина Апексимова. З гумором відповідали актори на запитання про створення акторських образів і на компліменти на свою адресу, розповідали історії на зразок тієї, як в Одесі Гошу Куценко прийняли за Федора Бондарчука й «подякували за відмінну роботу».

Жарти звучали постійно, і все­таки спілкування вийшло чесним, серйозним і навіть трохи зворушливим.

Кінофільм «Два дні» представляв Федір Бондарчук, виконавець головної ролі й один із продюсерів стрічки. Творці фільму пророкують своєму дітищу успіх у широкого глядача й високі касові збори.

Президент Одеського кінофестивалю Вікторія Тігіпко пообіцяла, що цього року фестиваль буде передусім глядацьким. За прогнозами організаторів, його відвідають близько 60 тис. любителів кіно.

Автор: Вікторія ЄРЬОМЕНКО, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту