ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
21.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 78(4205) / Тираж: 18937

Одеса

Стали доступнішими городина та фрукти

Як повідомляє Головне управління статистики в Одеській області, на ринках регіону значно подешевшали капуста, огірки, буряк та банани, натомість картопля стала дорожчою на 12,9 відсотка.

Серед продуктів харчування найвідчутніше подешевшала городина – на 4,9 відсотка. З них білокачанна капуста – на 46,5, огірки закритого ґрунту – на 41, відкритого ґрунту – на 31,8, буряк – на 26,1, помідори закритого ґрунту – на 20,7, гриби – на 4, ріпчаста цибуля – на 0,4 відсотка. Разом з тим картопля та морква зросли в ціні на 12,9 і 12,1 відсотка відповідно. Крім того, на 2,1 відсотка знизилися ціни на фрукти, зокрема, на банани – на 7,1 відсотка. У той же час цитрусові в цілому подорожчали на 1,8 відсотка.

Ананьївський район

Заробітна плата підвищилась

Середня заробітна плата в районі зросла на 119 гривень і складає 1822 гривні на місяць.

Як повідомила начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ольга Касімбекова, голова районної державної адміністрації В’ячеслав Сербін приділяє першочергову увагу цьому питанню. Протягом квітня­червня проведено 8 засідань, на них запрошено 36 роботодавців, здійснювався докладний аналіз щодо кожного. До конструктивної розмови також запрошувалися керівники підприємств, що діють на території району, але зареєстровані за його межами. У травні звітувало керівництво ТОВ «Чубівське зерно» і ТОВ «Агроком», яким запропоновано юридично зареєструватися на території району, що дало б змогу створити нові робочі місця та збільшити показник середньої заробітної плати. Досить активно працює робоча група з питань легалізації робочої сили та заробітної плати. Протягом січня – червня нею здійснено 18 рейдів­перевірок та перевірено 51 суб’єкт підприємницької діяльності. Виявлено 49 фактів використання нелегальної робочої сили, легалізовано 20 робочих місць, матеріали на 21 порушника передано до районної прокуратури.

Болградський район

За порядком

стежать дружинники

Підбито підсумки роботи громадського формування «Добровільна народна дружина», у лавах якого нараховується 127 чоловік.

Протягом травня – червня дружинники патрулювали місто та район. Вони допомагали не лише міліції, але й працівникам відділу прикордонної служби «Болград». Разом із працівниками райвідділу міліції дружинники склали 17 протоколів про адміністративні правопорушення, затримали 7­х хуліганів. Перший заступник голови райдержадміністрації В. Юсін подякував громадським працівникам за відчутну роботу щодо наведення порядку на вулицях міста та за його межами. Представники трудових колективів, підприємств та організацій – члени народної дружини розробили новий графік чергувань: особлива увага буде приділятися розважальним закладам, які повинні суворо дотримуватися графіку роботи та не допускати присутності тут неповнолітніх у пізній час.

Кодимський район

Збирання триває

Як повідомили фахівці управління агропромрозвитку райдержадміністрації, станом на 18 липня зібрано 47% площ ранніх зернових, середня урожайність становить 30,7 ц з гектара.

Стовідсотково звільнено площу (3004 гектари) з­під озимого ячменю, який дав урожайність в середньому 28,8 ц з гектара. Озиму пшеницю зібрано з площі 3656 гектарів, середня урожайність – 32,3 ц з гектара. Зерна ранніх зернових та зернобобових культур намолочено понад 20 тисяч тонн. Озимий ріпак дає середню урожайність 12,6 ц з гектара. Підприємствами всіх форм власності намолочено 2451 тонну.

Збирання ранніх зернових та зернобобових культур триває на площі 6682 гектари за середньої урожайності 30,7. У жнивах беруть участь 77 власних комбайнів. Окремі господарства уклали угоди щодо додаткового залучення ще 14 одиниць техніки. У середньому навантаження на один агрегат складає 155 гектарів. Сільгосппідприємства забезпечені паливно­мастильними матеріалами у повному обсязі, що сприяє безперервній роботі на жнивному лані.

Комінтернівський район

Чергове визнання «Україночки»

Не встигли затихнути оплески від вітань народному хору «Ук­ра­їночка» Олександрівського сільського Будинку культури з нагоди перемоги у Міжнародному фестивалі української народної, козацької, сучасної, авторської пісні, музики, танцю та народного жанру «Богдановими шляхами», що провадився у місті Корсунь-Шевченківському Черкаської області, як прилетіла звістка про чергову перемогу. Цього разу вдома, на Одещині.

Тут «Україночка» була удостоєна відзнаки учасника ХІІ Загально­національного конкурсу «Ук­раїн­ська мова – мова єднання», а його художній керівник Валентина Пєганова нагороджена відзнакою Асоціації працівників культури та мистецтва «Почесний працівник культури України». Ви­ступ самобутніх артистів настільки сподобався глядачам, що директор Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Микола Іжа запросив хор до співпраці як постійного учасника урочистих заходів інституту.

Котовський район

Цінують кожну хвилину

У фарватері жнивної кампанії ра­йону знаходиться три господарства: СВК «Дружба народів», його очолює Анатолій Петрович Бакулевський, ФГ «Баштанар» – директор Олександр Фатулович Фараджев та товариство «Чубів­ське зерно», тут керівником На­талія Володимирівна Вороніна.

Всього на 18 липня у районі зібрано 7700 гектарів, що складає понад 30% площ, намолочено 20094 тонни зерна при урожайності 26,1 центнера з гектара. В тому числі: озимого ячменю зібрано з ділянки 5400 гектарів, намолочено – 5330 тонн, урожайність – 26 центнерів з гектара; з­під гороху звільнено 221 гектар, намолочено 142 тонни, урожайність бобової культури – 14 центнерів з гектара; ярий ячмінь скошено на 23 гектарах, намолочено – 42 тонни, урожайність – 18,3 центнера з гектара; озимий ріпак зібрано на 3100 гектарах, що становить 68% зайнятої площі, намолочено – 4340 тонн, урожайність – 14 центнерів з гектара.

Ширяївський район

На спомин

про воїна­земляка

У районі триває молодіжна акція встановлення Меморіальних дошок пам’яті воїнам – інтернаціоналістам, загиблим у Афганскій війні.

У селі Вікторівці, біля школи, відбувся мітинг, на якому мешканці села згадали про чудового юнака Віктора Панашенка. Він був дисциплінованим, відповідальним, хорошим товаришем, чуйним, щирим і доброзичливим. Таким він залишиться в пам’яті назавжди. Вікторівський сільський голова Ольга Касько подякувала односельцям за те, що вони допомогли зібрати кошти для виготовлення Меморіальної дошки пам’яті воїну – землякові. Відкрили її голова районної Спілки ветеранів Афганістану Євген Довгополенко разом із матір’ю загиблого воїна Валентиною Панашенко. Тепер кожен учень знатиме, що в цій школі з 1972 по 1982 роки навчався Віктор Володимирович Панашенко. Він загинув у Афганістані 7 жовтня 1984 року. І навічно залишився молодим.

Любашівський район

Сімейні раритети

береже для онучки

В селах району понад 50 довгожителів віком від 90 до 100 років. У червні віковий рубіж подолала Фросина Юхимівна Тоніна з села Гвоздавки-Другої, а 11 липня відсвяткувала свій сторічний ювілей Ольга Степанівна Піяк із села Солтанівки.

На іменини до О.С. Піяк заві­тали голова Любашівської райдерж­адміністрації Олексій Вовк, заступник голови райради Тетяна Мовчан та інші почесні гості, які вручили ювілярці вітання від Президента України, квіти та подарунки. Урод­­женка села Новогеоргіївки Ананьївського району, вона 15 років тому переїхала поближче до свого сина Олександра. Ще рік назад довгожителька сама обробляла власний город, але раптово поча­ла втрачати зір і вже не може по­ратися по господарству. Бабуся згадує, що у голодному 33­му році, вивчившись на трактористку, орала своїм «фордзоном» перші колгоспні ниви, щоб заробити лантух борошна. У воєнне лихоліття працювала на краснодонській шахті, втратила на війні чоловіка і заміж більше не виходила. Як сімейну святиню, оберігає скриню із зібраними за довгі роки життя пам’ятними речами, яку хоче передати у спадок єдиній онучці Ользі.

Миколаївський район

Вийшли на фінішну пряму

Хлібороби завершили косовицю озимого ячменю та ріпаку. Середня врожайність склала відповідно 25,8 ц/га і 7,2 ц/га.

Інформуючи про хід жнив, заступник начальника управління агропромислового розвитку рай­держадміністрації Надія Ко­лібаба зазначила, що збиранню підлягає 38,6 тис. га зернових, зернобобових культур та ріпаку. Сільськогосподарську діяльність здійснюють 213 товариств, приватних підприємств та фермерських господарств, які вивели на поля 112 комбайнів та додатково залучили 49 зернозбиральних агрегатів. Навантаження на один комбайн складає 240 га. Залишилося зробити фінішний ривок, щоб впорати озиму пшеницю, ярину, горох та овес.

Савранський район

Подарунки

від щирого серця

Серед молоді району вже доволі відомі імена учнів Віталія Челядника – переможця обласної олімпіади з біології, Руслана Бурлаки – дипломанта обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Чисті роси», Вікторії Острінської – неодноразової призерки міжнародних та обласних змагань з дзюдо.

За свої успіхи обдаровані ді­ти нагороджені відповідними грамотами та відзначені дипломами. А нещодавно вони отримали подарунки від депутата Одеської обласної ради Юрія Демента. Вручення презенту співпало зі святкуванням Дня молоді. Успішним учням було вдвічі приємно отримати подарунки під час святкування, яке в районі пройшло цікаво та масово.

Інформаційну добірку підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК,

Ю. ФЕДОРЧУК,

А. БОНДАРЕВА,

Л. КУЗЬМЕНКО,

Б. ПОДОЙМЯН,

Т. СТОРЧАК, Л. ТОКАР

Одеса – Батумі:

тепер за розкладом

19 липня авіакомпанія «Airzena­Georgian Airways» виконала перший регулярний рейс за маршрутом Батумі – Одеса – Батумі.

Тепер раз на тиждень, по вівторках, 50­місний канадський літак «Bombardier» за годину тридцять хвилин буде доставляти пасажирів з одного чорноморського міста до другого.

Першими пасажирами нового рейсу стали наші колеги, журналісти. Саме вони оцінили всі переваги швидкого польоту, що виключає необхідність робити пересадки та втрачати багато дорогоцінного часу.

На думку Генерального консула Грузії в Одесі Зураба Квачадзе, поява регулярного авіаційного сполучення відкриває зовсім нові перспективи як для регіональної співпраці, так і для активізації ділових контактів між нашими країнами.

Світлана Маршина

Державні кошти –

на впорядкування сільських доріг

Одеська обласна рада виділила на ремонт комунальних доріг місцевих рад понад 4 мільйони гривень.

Як повідомив голова райдерж­адміністрації Олексій Вовк, буде відремонтовано, а подекуди вперше заасфальтовано 9 сільських вулиць у 4 населених пунктах району. Підрядчик – дорожньо­будівельна організація ТОВ «Альтком» – наприкінці червня розпочав шляхові роботи з райцентру. Тут до­свідчені фахівці заасфальтували три вулиці. У селі Троїцькому дорожники, впоравшись з будівництвом по вулиці Р. Палецького, перемістилися зі своєю технікою до села Новоселівки, де дають лад двом сільським дорогам. Понад мільйон гривень виділено також на впорядкування двох вулиць у селах Ясенове­Перше і Друге. Шляховики мають намір завершити запланований обсяг робіт до кінця поточного місяця ремонтом однієї з вулиць села Гвоз­давки.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту