![]() |
|
![]() |
![]() |
На сьогодні державного фінансування вистачає тільки на підтримку природоохоронних заповідників, і то не завжди. Про це повідомила під час пресконференції завідувачка сектору заповідної справи, біоресурсів і формування екомережі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Любов Харіна.
За її словами, через горезвісний залишковий принцип наразі фінансуються тільки окремі напрями роботи: підготовка землевпорядної документації, проектів для розвитку територій і проведення моніторингу стану природних комплексів.
– Однак у підтримці природоохоронних територій нашого регіону зацікавлений Захід, – продовжила Л. Харіна. – І багато програм з розвитку заповідників реалізуються коштом Євросоюзу.
За її даними, в Одеській області перебуває 160 тисяч га природоохоронних заповідних територій, що становить лише 4,4 відсотка від загальної площі регіону. Але й вони використовуються неефективно.
Зелений туризм у нас не користується поки що великою популярністю. Заповідники відвідують не більше 25 тисяч туристів на рік. Хоча для цього виду туризму виділені спеціальні маршрути. А нині створюються туристичні візитцентри.
Сказане екологом підтвердив на черговій пресконференції й заступник голови Одеської облдержадміністрації Дмитро Волошенков. Тому, за його словами, ухвалено розробити програму щодо розвитку туризму. І завдання влади полягає саме в тому, щоб створити сприятливі умови для реалізації намічених планів. Наприклад, в Одеській академії харчових технологій будуть готувати фахівців для цієї прибуткової галузі. Для їх підготовки на факультеті інноваційних технологій харчування, ресторанноготельного й туристичного бізнесу вже виділено 60 місць.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.012Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |