![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Одеська область із супутникової орбіти
Як повідомила на прес-конференції PR-менеджер компанії «Яндекс.Україна» Наталя Журавльова, у цю пошукову систему відтепер включені супутникові знімки ще 86 населених пунктів України, дванадцять із яких розташовані в Одеській області.
Тепер як на долоні можна буде розглянути Арциз, БілгородДністровський, Біляївку, Березівку, Болград, Вилкове, Кілію, Роздільну, Рені, Татарбунари, Теплодар і Южне. На «Яндекскартах» можна також помилуватися видами Аккерманської фортеці або Цареградського гирла. Оновлено знімки Одеси та Іллічівська.
Зросла кількість
підприємців
Кількість зареєстрованих фізичних осіб – платників єдиного податку на 1 липня 2011 року в області склала 69292. Це на 7886 осіб (тобто на 12 відсотків) більше, ніж на початку року.
Фіксований податок платять 18245 фізичних осіб, кількість їх теж зросла. За словами заступника голови ДПА в Одеській області Дмитра Іванова, одним із чинників збільшення кількості фізосіб, що працюють за спрощеною системою оподатковування, є активізація їхньої діяльності. Про це свідчить і зростання обсягів задекларованого валового доходу суб'єктів господарювання – фізичних осіб порівняно з початком року.
Портовики вийшли
на рекорд
Як повідомляє прес-служба Одеського морського торговельного порту, за 6 місяців поточного року прибуток підприємства склав 213 мільйонів гривень, що на 32 мільйони більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Крім того, до бюджетів усіх рівнів перераховано 222 мільйони 300 тисяч гривень. Це також на 11,5 відсотка більше показника минулого року. У повідомленні також говориться, що мова йде тільки про показники безпосередньо ДП «ОМТП», без урахування стивідорних компаній, що працюють у порту. Їхні відрахування за минулі шість місяців також становлять кілька сот мільйонів гривень. Таким чином, обсяг відрахувань одеських портовиків до бюджетів усіх рівнів перевищив 400 мільйонів гривень, що є абсолютним рекордом галузі.
Податок
на нерухоме майно
Згідно з рішенням Одеської міської ради № 796-VІ від 08.07.2011 р., з 01 липня 2012 року на території міста Одеси буде встановлений податок на нерухоме майно, що відрізняється від земельної ділянки.
Даною ухвалою затверджено відповідне Положення, у якому визначено, що платниками податків є фізичні та юридичні особи, зокрема нерезиденти, що є власниками об'єктів житлової нерухомості. Не є об'єктами оподатковування: об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їхній спільній власності); об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження й безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом; приміщення дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податків; об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним родинам і прийомним сім'ям, у яких виховуються троє й більш дітей, але не більше одного такого об'єкта на родину; гуртожитки. Також Положенням визначені: база оподатковування; ставка податку; пільги зі сплати податку; податковий період; порядок розрахунків суми збору; порядок, терміни сплати податку та ін. Докладніше з текстом ухвали міськради № 796VІ від 08.07.2011 р. можна ознайомитися на офіційному сайті міста: www.odessa.ua
Безкоштовна
бібліотека на пляжі
В Одесі на пляжі «Золотий берег» відкрито безкоштовну бібліотеку.
За словами голови громадської організації «Вперед!» Григорія Трипульського, бібліотека працює цілий день і дозволяє будькому з відпочивальників безкоштовно провести своє дозвілля з користю. З 400 книг, наявних у її фонді, є видання й іноземними мовами. Їх охоче беруть туристи з інших країн. Організатори планують відкрити подібну культурну установу й на пляжі «Лузанівка».
– Ми плануємо також здійснити проект «бібліотеки на колесах», – сказав Г. Трипульський, – щоб люди могли читати книжки під час поїздки. Здійснити цей проект ми плануємо восени: зараз спека, й людям явно не до читання в громадському транспорті.
Цех урятовано від вогню
Півтори години потрібно було чотирьом пожежно-рятувальним підрозділам Одеського міського управління ГУ МНС України в Одеській області, щоб приборкати пожежу в меблевому цеху на вулиці Моторній.
Пожежі було надано підвищений номер виклику. На час прибуття рятувальників Одеського міського управління МНС уже горів дах цеху, існувала загроза поширення вогню по периметру будинку, була сильна задимленість. Площа пожежі склала 250 кв. м. В нагальному режимі рятувальники евакуювали працівників цеху та людей із прилеглої території. У боротьбі з вогнем брали участь 10 одиниць спеціальної техніки, шість пожежних стволів. Полум'я було взято в щільне кільце. Бійці МНС врятували не лише будинок, але й продукцію цеху. Ніхто з людей не постраждав.
Причина пожежі: запалення пилоповітряної суміші в меблевому цеху.
Ананьївський район
Ветерани переймаються
соціальним захистом
В районі діють 64 партійні організації та 30 об’єднань громадян. 17 представників громадських об’єднань увійшли до складу Громадської ради при райдержадміністрації і на п’яти засіданнях вже обговорили важливі проблеми сьогодення.
За інформацією головного спеціаліста з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату РДА Світлани Байкалової, лише окремі з них спрямовують свою діяльність на збільшення чисельності своїх рядів, у деяких позначилася тенденція до зменшення кількісного складу, а більшість громадських організацій знизила свою активність. Разом з тим і далі активно впливають на громадськополітичну ситуацію в районі лідери та члени районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнівінтернаціоналістів) та районної організації ветеранів України в Одеській області. Здебільшого їхня робота спрямована на поліпшення рівня життя та соціального захисту мешканців району.
Ізмаїл
Надходження
до бюджетів зросли
Як заявила на черговій прес-конференції перша заступниця начальника Ізмаїльського відділу держподатінспекції Домнікія Каражекова, обсяги надходжень до бюджетів за перше півріччя поточного року перевищують показники аналогічного періоду 2010-го.
Так, до місцевого бюджету фактично надійшло близько 90 мільйонів гривень, при плановому завданні 81,5 мільйона. На 116,4 відсотка виконано план і щодо наповнення Державного бюджету. Водночас кількість платників ПДВ у районі зменшилася на 31го суб'єкта господарської діяльності. Проведено також певну роботу з легалізації зайнятості населення та заробітної плати. За її результатами у бюджет донараховано близько 80 і 245 тисяч гривень відповідно.
Крім того, відділом податкової міліції порушено 6 кримінальних справ. Зловмисники завдали шкоди державі на суму понад 1500 тисяч гривень. Щоправда, у плині з’ясувань основну частину цієї суми було погашено.
Іванівський район
Взяти на себе
відповідальність
Відповідно до «Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2009 – 2014 роки», створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) визначено одним із пріоритетних напрямів діяльності влади на місцях.
ОСББ – це структура, яка повинна взяти на себе всю відповідальність за справи в багатоквартирному житловому будинку. Стати його справжнім хазяїном, у повному розумінні цього слова. На даний час у районі вже створено кілька ОСББ, які зареєстровані рішеннями виконкомів відповідних сільських та селищних рад. Зокрема у Червонознам'янці – 2, Коноплянці – 1, Благоєвому – 3, Білці – 1, Іванівці – 1.
Миколаївський район
Ціни – на контролі
Мережа закладів роздрібної торгівлі та громадського харчування налічує 115 магазинів та 17 кафе.
За словами начальниці відділу економічного розвитку райдержадміністрації Лариси Чашук, її підопічні та фахівці Миколаївської МДПІ постійно здійснюють моніторинг цін на основні продукти харчування, зокрема на хліб та хлібобулочні вироби, що реалізуються в торговельній мережі району. Вони також інформують суб’єкти господарювання про нормативні акти, що регулюють ціни на основні продовольчі товари.
Інформаційну добірку підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК, А. ДНІСТРОВ, С. ШМОРГАЛ, Ю. ФЕДОРЧУК, Є. МАСЛОВ, Л. ТОКАР
ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Зареєстровано в Головному управлінні юстиції
в Одеській області 15 липня 2011 р. за № 24/1045
Про внесення змін до розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації
від 1 лютого 2011 року № 53/А2011
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», з метою приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня:
1. Внести до тарифів на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав, затверджених розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації від 1 лютого 2011 року № 53/А2011 «Про тарифи на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав», зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Одеській області 16 лютого 2011 року за № 2/1023, такі зміни:
у графі 3 цифри «34,08» замінити цифрами «38,05»;
у графі 16 цифри «29,92» замінити цифрами «39,58»;
у графі 23 цифри «29,89» замінити цифрами «35,84».
2. Розпорядження набирає чинності з дня опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК 05.07.2011 р., м. Одеса, № 521/А2011
Висока оцінка праці
Районну міжгосподарську пересувну механізовану колону (РМПМК) визнано «Підприємством 2010 року». Це підтверджено цифрами державної статистики та аудитом рейтингу виробників цегли, черепиці та інших будівельних виробів з випаленої глини. В результаті п’яте місце серед 350 тисяч підприємств України.
Досягнення любашівських будівельників завізовані головою Міжнародного економічного рейтингу «Ліга найкращих» Віктором Конарівським, президентом ICC UKRAINE, членом Світової ради Міжнародної торгової палати Володимиром Щелкуновим та заступником голови Комітету економічного розвитку Віктором Ковтуном.
За роки незалежності України це перша вагома оцінка трудової діяльності виробничобудівельної організації та її керівника Олександра Гончарука, який, зокрема, удостоєний звання «Керівник України 2010 року» та ордена «Зірка економіки України» ІІІ ступеня. Доречно буде сказати, що Олександр Олексійович трудиться в РМПМК понад 42 роки. Свій трудовий шлях починав водієм, працював майстром, прорабом, а 12 років тому пересів у керівне крісло. За цей час були злети. На жаль, в період кризи спостерігається зменшення кількості будівельних об’єктів та об’ємів виробництва матеріалів. Щоправда, працівники Троїцького цегельного заводу спромоглися торік випалити понад 1,5 мільйона штук цегли.
Юрій ФЕДОРЧУК,
власкор «Одеських вістей»,
Любашівський район
Фото автора
Знайти контакт із маленькою людиною
Фонтанський дитячий садок «Гніздечко» відвідують сьогодні близько 200 діток. І першими їх зустрічають вихователі. Саме представники цієї професії, а це, як правило, молоді жінки, беруть на себе весь тягар відповідальності за життя і здоров'я малят. А ще – вони повинні прищепити дітям любов до всього прекрасного, навчити азів грамоти.
Наталя Жигаліна закінчила Одеське педучилище і ось уже 17 років працює вихователькою в «Гніздечку». Щиро любить дітей, і вони відповідають їй тим же. Але ж це найважче – знайти контакт із маленькою людиною.
Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті», Комінтернівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |