![]() |
|
![]() |
![]() |
Питанням безпеки дорожнього руху в контексті інтеграції в європейську транспортну мережу була присвячена пресконференція заступника голови Одеської облради Олексія Гончаренка і консультанта відповідного проекту Євросоюзу Ентоні Пірса.
Протягом двох літніх місяців в обласному центрі проходила кампанія «Odessa roadsafety project». Її мета – переконати водіїв не перевищувати швидкість. У межах акції, бюджет якої склав 2500 євро, було видруковано 30 тисяч спеціальних буклетів. Порушник, зупинений співробітниками ДАІ за те, що занадто сильно натискав на газ, після сплати штрафу направлявся на роз’яснювальні лекції.
– Ефект цієї акції дуже високий, – говорить О. Гончаренко. – Практично на третину знизилася кількість травм і випадків зі смертельним результатом у дорожніх пригодах, викликаних перевищенням швидкості.
За словами Е. Пірса, завдяки проведеній роботі зовсім недавно врятовано двох одеситів. До речі, цікавий факт: згідно з розрахунками європейських фахівців, життя людини з погляду виробничого стажу та економічної корисності може дорівнюватися до одного мільйона євро. Це в ЄС. У нас – наполовину менше.
У серпні належить проробити другий етап проекту. Акцент буде зроблено на використанні ременів безпеки. На жаль, українські водії часто нехтують цим запобіжним заходом. При цьому відомо, що на європейських дорогах саме такий нехитрий спосіб захисту допоміг майже 60% водіїв уникнути сумних наслідків ДТП. Багато в чому завдяки пристебнутим ременям у Голландії аварійність на дорогах у порівнянні з Україною нижча в 10 разів.
Тепер залишається й українським автомобілістам пристібатися і показати, що вони не гірші за західні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |