![]() |
|
![]() |
![]() |
Яку погоду лаятимуть одесити у другій половині літа?
Для того, щоб отримати відповідь на це запитання, ІА «МістОдеса» запросила начальника відділу метеопрогнозів Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Аллу Савілову на зустріч з представниками ЗМІ.
Журналісти жартували, що лаяти за традицією ми будемо будьяку погоду. І тому набагато важливіше навчитися успішно виживати за умов стрибків температур і атмосферного тиску. Судячи з усього, саме це й доведеться нам пройти.
Алла Савілова відзначила, що з 21 липня наша область потрапляє у зону холодного фронту. Температура повітря знизиться до 26 градусів. Очікується шквалисте посилення вітру, град. Потім температура знову підніметься до 35 градусів. Серпень почнеться дощами. Температура встановиться на рівні 20 – 25 градусів. Згладжувати різкі зміни погоди, як завжди, буде наше улюблене Чорне море.
Досить цікаво, що у світі температура за рік підвищується в середньому на 0,6 градуса. У нас ці процеси йдуть швидше. В Одеській області за останні 30 років улітку температура зросла на один градус, узимку – на 2. Найсерйозніше випробування зараз випадає на долю ґрунту. При температурі повітря у 37 – 39 градусів він прогрівається до 50 – 60!
Екстремальна спека часто призводить до виникнення локальних смерчів. Так сталося в 2005 році, коли смерч зламав крани в БілгородДністровському порту. У 2008 році він промчав по вулиці Лиманній, селищу Шевченкому в Одесі, зірвавши дахи будинків, і пішов на море. Не виключена поява смерчів і тепер.
Для оперативнішого прогнозування співробітники Гідрометцентру хотіли б придбати сучасний метеорологічний радіолокатор. Але це дуже дороге німецьке устаткування. Поки що доводиться обходитися вітчизняним, випущеним у 70ті роки минулого століття...
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |