![]() |
|
![]() |
![]() |
У середу відбувся брифінг для засобів масової інформації, в якому взяли участь прокурор Одеської області, державний радник юстиції 3-го класу Ігор Проценко та його заступники.
У вступному слові Ігор Проценко проінформував журналістів про результати роботи наглядового органу за перше півріччя 2011 року. Так, за його словами, за цей час прокуратура Одещини направила до суду 234 кримінальні справи. Завершено розслідування 411 справ. Кількість зафіксованих в області злочинів зросла на 4%. Водночас деякі види злочинів стали фіксуватися рідше. Наприклад, на 10% зменшилася кількість випадків завдання тяжких тілесних ушкоджень, більш ніж удвічі — вимагань і злочинів проти статевої свободи. Фактів шахрайства поменшало на 15%, ДТП — на 28%, фактів викрадення автотранспорту — на 12%. З початку 2011-го розкрито 8 убивств, скоєних у минулі роки.
За шість місяців органи прокуратури Одеської області прийняли понад 7 тисяч громадян, розглянули 11,2 тисячі звернень. Найбільше звернень стосувалося порушень конституційних прав, норм містобудування, земельних та економічних питань, а також законодавства про працю. В органи прокуратури області надійшло 60 заяв про злочини з ознаками корупції. За результатами розгляду цих заяв порушено 52 кримінальні справи. За результатами досудового слідства до суду з обвинувальним висновком направлено кримінальні справи стосовно 68 осіб.
Органам прокуратури вдалося відшкодувати 22 мільйони гривень збитків, а це 70% загальної суми, пред’явленої постраждалими громадянами. За результатами перевірок у сфері оподаткування та бюджетної системи до бюджету відшкодовано 20,9 мільйона гривень. За фактами невиплати зарплати цього року вже порушено 106 кримінальних справ, і всі вони перебувають в суді. Громадянам виплачено понад 40 мільйонів гривень заборгованого заробітку.
За прокурорського втручання попереджено незаконне надання земельних ділянок загальною площею 320 гектарів, реально повернуто у власність 1291 гектар землі. Ігор Проценко підкреслив: 25 відсотків усіх порушень у сфері земельного законодавства в Україні зафіксовано саме в Одеській області. «Сфера земельних відносин за останні п’ять років на Одещині стала дуже криміналізованою. Тому я вимагаю від прокурорів не тільки карати правопорушників, а й повертати незаконно зайняті землі державі, побудовані на них об’єкти — зносити», — зазначив Ігор Проценко.
У першому півріччі слідчі прокуратури направили до суду 21 справу у сфері земельних відносин. «Слідчими міліції передана до суду кримінальна справа, порушена прокуратурою Комінтернівського району, за фактом підробки документів та шахрайського заволодіння земельними ділянками на території села Крижанівка та Суворовського району міста Одеси», — проілюстрував сказане Ігор Проценко. За його словами, завдяки позовам прокурорів цього року знесено чотири незаконні об’єкти. Серед них — зведений прямо на пляжі готель у Затоці. Прокуратура Приморського району подала позов про звільнення понад 500 квадратних метрів смуги пляжу Аркадія від незаконної забудови. За словами прокурорських працівників, коли йдеться про забудову узбережжя Одеси, з цим явищем боротися складно, адже чіткі обмеження на будівництво в прибережній зоні прописані для вільної місцевості, всередині ж населених пунктів доводиться враховувати різні обставини і нормативно-правові акти.
Стосовно резонансних справ. За словами заступника прокурора області Михайла Чорного, досі триває досудове слідство щодо колишнього начальника управління комунальною власністю Одеси Едуарда Смоляра. Справа проти нього порушена 15 червня. Його звинувачують в укладанні фіктивного договору з певним ТОВ, що спричинило збитків для бюджету Одеси на загальну суму 37,1 мільйона гривень. Схема, розповів Михайло Чорний, така. Приватна фірма нібито подарувала територіальній громаді нежитлову будівлю в історичному центрі Одеси, оцінивши її в 37 мільйонів гривень. Натомість фірма звернулась до влади міста з проханням продати їй інші 23 об’єкти, серед яких Центральний РАГС. У результаті, на думку співробітників прокуратури, ці об’єкти було продано за заниженою вартістю. А от вартість подарованої нежитлової будівлі, на думку деяких експертів, навпаки, було збільшено, причому, як мінімум, у 37 разів.
Розповіли працівники прокуратури і про розслідування в Одеському порту щодо витрати державних грошей на ремонт готелю «Одеса». Михайло Чорний зазначив, що колись 80 відсотків акцій цього готелю належало ДП «Одеський морський торговельний порт», а 20 відсотків — приватному підприємству. Відповідно розподілялися витрати на обслуговування будівлі. Однак у 2005 році приватники відсудили всі права на управління готелем, завдяки чому й почали забирати собі весь прибуток від «Одеси». Водночас ремонтні роботи в готелі, причому недешеві, продовжували проводитися за рахунок порту. Наразі встановлюється коло осіб, які можуть бути причетні до цього злочину. Справу, порушену проти співробітників Одеського порту, передано до прокуратури АР Крим.
У прокуратурі досі вивчають матеріали, передані депутатом Одеської обласної ради Олексієм Гончаренком. У своїй заяві він просить оцінити законність рішення про тарифи на паркування, схвалені 14 липня на «закритому» засіданні міськвиконкому. Олексій Гончаренко звернувся також з проханням оцінити дії міліції, яка не пускала його в зал засідань, що, на думку депутата, є грубим порушенням законодавства. «Для того, аби дати оцінку інциденту, ми повинні ознайомитися з регламентом роботи виконкому, повноваженнями Гончаренка, адже він намагався увійти на засідання, коли воно вже розпочалося. Крім того, необхідно ознайомитися з посадовими обов’язками працівників міліції, які здійснювали охорону будівлі», — зазначив Ігор Проценко. Стосовно ж недопущення на засідання виконкому журналістів, перший заступник прокурора області Олексій Бебель підкреслив, що офіційних заяв до прокуратури з цього приводу не надходило. Щойно такі з’являться, вони обов’язково будуть розглянуті.
На брифінгу також розповіли, що в прокуратуру продовжують звертатися підприємці зі скандально відомого одеського ринку «Північний», які мають проблеми з укладенням договорів оренди. «Звернень вже набагато менше, ніж кілька років тому, проте вони все одно є», — зауважив Михайло Чорний. За словами заступника прокурора, працівники ринку свого часу вкладали гроші в будівництво магазинів, про що свідчать документи, а от документів, які закріплюють ці магазини за вкладниками, — нема. У розслідуванні цих справ, за словами Михайла Чорного, є певні труднощі, однак вони поступово вирішуються.
Справу про вбивство одеського бізнесмена Олександра Коробчинського Ігор Проценко коментувати відмовився. Посилаючись на таємницю слідства, прокурор сказав, що керівник МВС вже надав максимально повну інформацію. Що ж до нападу на депутата Одеської облради Михайла Шмушковича, то злочин буде перекваліфіковано з хуліганства на завдання середніх або тяжких тілесних ушкоджень, залежно від висновків судмедекспертизи.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |