ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Вартові державного кордону
23.07.2011 / Газета: Думська площа / № 28(747) / Тираж: 23828

Одеський прикордонний загін Державної прикордонної служби України відзначив своє 90-річчя.

З цієї нагоди відбулися урочистості, в яких взяли участь Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин, одеський міський голова Олексій Костусєв, голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук та голова Одеської обласної ради Микола Пундик, а також керівники загону минулих років, ветерани-прикордонники.

Свою історію прикордонний загін розпочав 1 липня 1921 року на ділянці від Кароліно-Бугазу до Очакова. У листопаді 1925-го загін було переведено до Одеси. За наступні дев'ять років до складу загону увійшли пропускні цункти «Миколаїв» і «Херсон» та окружна морська прикордонна база ГНУ. На початку Великої Вітчизняної на базі загону був сформований прикордонний полк. Його командиром став майор Олексій Маловський. За героїчну оборону Одеси у грудні 1942 року прикордонний полк НКВС був нагороджений медаллю «За оборону Одеси», а в лютому 1944-го — орденом Бойового Червоного прапора і вже у травні отримав назву «26-й Червонопрапорний Одеський прикордонний загін».

У квітні 1945-го було сформовано Окремий морський контрольно-пропускний пункт на території торгового порту міста Одеси, а за п'ять років на його базі створюється ОКПП «Одеса». Вже у 1988 році ОКПП «Одеса» отримує нову назву — «Чорномор'я», а зі здобуттям Україною незалежності Одеський прикордонний загін увійшов до складу Прикордонних військ. 2000 року формується прикордонний загін «Чорномор'я» і вже 2003 року, під час реформування Прикордонних військ України в Державну прикордонну службу, Одеський Червонопрапорний прикордонний загін «Чорномор'я» отримує назву «26-й Одеський прикордонний загін».

У вітальному слові одеський міський голова відзначив особливу роль, неоціненний внесок старішого прикордонного загону України у справу охорони кордону нашої країни.

— Багато поколінь одеситів пам'ятають про вошів-прикордонників, які у дні героїчної оборони міста у серпні-жовтні 1941 року мужньо билися з переважаючими силами фашистських військ на підступах до Одеси. Обеліски, пам'ятники, назви вулиць, пам'ятні дошки на честь во'шів-прикордонників стали частиною історії Одеси, — відзначив Олексій Костусєв.

Одеський міський голова побажав прикордонникам міцного здоров'я, успіхів у виконанні професійних обов'язків на благо України та підвищенні престижу Одеси як сучасного та гостинного міста.

Олексій Костусєв відзначив заслуги кращих прикордонників Одеського прикордонного загону та вручив їм почесні нагороди.

У ході святкування гостям було продемонстровано дії мобільного прикордонного підрозділу під час затримання порушників кордону, показові виступи кінологів зі службовими собаками. Також гості мали змогу оглянути виставку сучасних зразків техніки, що використовується в охороні кордону, та відвідати музей історії прикордонного загону.

Автор: Тамара ДУДНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту