![]() |
|
![]() |
![]() |
19 липня 2011 року в Одесі відбулася нарада за участю міністра аграрної політики та продовольства України М.В.Присяжнюка. Участь у ній взяли керівники Одеської області, а також представники кожного району. Комінтернівський район представляли виконуючий обов'язки голови раидержадміністрації О.В. Білоус, начальник управління АПК В.П. Приймак, а також голови деяких сільрад і керівники сільськогосподарських підприємств.
На порядку денному наради було винесено питання про реалізацію земельної реформи. З доповідями виступили міністр М.В. Присяжнюк, голова Держкомзему М.М. Калюжний, голова Всеукраїнської Асоціації голів сільських та селищних рад Б.П. Русол, голова Асоціації фермерів і землекористувачів Одеської області Г.Ф. Афанасьєв, директор агрофірми «Кодима» М.В. Сорочан та ін.
Редакція газети «Слава хлібороба» звернулась до О.В. Білоуса та В.П. Приймака прокоментувати підсумки наради.
- Проблема з продовольчими продуктами стає все більш актуальною в Україні, як і у світі, — розпочав розмову О.В. Білоус. — А у нас, як відомо, зосереджено 30 відсотків світового чорнозему — це 42 млн. га. Якщо правильно використовувати це багатство, вкласти в землю великі інвестиції, то виробництво продукції можна збільшити втричі. Нашій землі потрібний ефективний господар. Одним з елементів покращення використання землі є державний іпотечний банк, з січня 2012 року він почне діяти. Кредити будуть видаватися під 8%-9% річних. За 3-4 роки до 100 млрд. грн. буде таким чином введено в активну дію.
Тому сьогодні стоїть завдання провести грошову оцінку землі, так як фактично з 1998 року не проводилась оцінка. Нині ціна її має значно зрости. Якщо зараз оренда 1 га землі складає 330 грн., то потім вона зросте мінімум до 650 грн.
Аби уберегти наш земельний фонд від скуповування іноземцями, передбачено, що правом на її купівлю будуть користуватися лише громадяни та юридичні особи України. Але щоб дехто не спекулював перепродавати землі, у перший рік після купівлі операція продажу буде коштувати такому власнику в 100 % податку від фактичної вартості. З кожним роком податок буде зменшуватися, але перепродаж буде невигідним.
- До речі, — додав до цього В.П. Приймак, — гіркий досвід у цьому мають в Румунії. Там багато земель було скуплено з метою перепродажу, тому власники не обробляли її.
В Україні буде враховано цю помилку. Крім того, є обмеження на купівлю землі — не більше 2100 гав степовій зоні одному покупцю.
- Із введенням в дію відповідного закону, який поки що знаходиться на розгляді у Верховній раді України, ми будемо проводити широку роз'яснювальну роботу серед власників земельних ділянок, щоб вони знали свої права та правильно ними користуватися, — підкреслив О.В. Білоус.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |