![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Ветеранам вручили запрошення на боксерський турнір
Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Волошенков і чинний чемпіон світу за версією WBC у середній вазі серед молоді український боксер Олександр Спірко відвідали Одеський обласний госпіталь для ветеранів Великої Вітчизняної війни. Зустріч із ветеранами відбулася напередодні боксерського турніру «Світовий бокс в Одесі», який пройде 30 липня в одеському Палаці спорту під патронатом голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука.
– Оскільки інваліди потребують уваги, їм дуже важливе спілкування з молодим поколінням. Сьогодні ми запросили до них боксера Олександра Спірка – яскравого представника молодіжної спортивної еліти. Людям, які свого часу теж віддавали себе спорту й Вітчизні, дуже приємно побачити в молодому поколінні своє продовження, – відзначив Дмитро Волошенков, куратор Одеського обласного госпіталю для ветеранів, і додав, що влада докладає чималих зусиль для розвитку цього медичного закладу.
Олександр Спірко виборюватиме пояс чемпіона світу в молодшій середній вазі за версією IBO серед молоді.
– Підготовка в мене йде згідно з графіком, тому ми знайшли час відвідати госпіталь. Ветерани розповіли нам, як воювали, яке було життя в ті часи. Про бокс ми не говорили, це вже інше питання, – сказав О. Спірко.
Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. У плині спілкування гості вручили ветеранам запрошення на боксерський турнір.
Прощавайте, старі судна
У зв'язку з порушеннями вимог безпеки судноплавства, в Україні заборонена експлуатація 15 плавзасобів. Десять із них працювали в Одеському регіоні, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.
Так, заборона стосується суден «Владимир Днестровский» (рік спорудження – 1956, працює в БілгородіДністровському, належить приватному підприємцеві); «Сергіївка» (1951й, сел. Сергіївка, ТОВ «Дитяча установа санаторного типу «Сергеевка»); «Марьяна» (1974й, Сергіївка, приватний підприємець); «Ундина» (1977й, Сергіївка, той же підприємець, який володіє «Мар'яною»); «Степан Руданский» (1984й, Сергіївка, МЧП «Крок»); «Касатка» (виконує рейси на острів Зміїний, 1980й, Одеса, обласне комунальне підприємство «Острівне»); «Зеніт» (1964й, Іллічівський морський торговельний порт); «Каштан12» (1986й, БілгородДністровський, МЧП «Уютсервіс»); «Лебединка» (1990й, Вилкове, приватний підприємець); «Анемона» (1970й БілгородДністровський, приватний підприємець).
За даними відомства, серед основних проблем, виявлених при перевірках, – незадовільний технічний стан і недостатня кількість рятувальних засобів; відсутність діючих суднових документів; недоліки ведення суднового журналу тощо.
Мініфутбол для військовиків
В Одесі стартував традиційний щорічний турнір Повітряних сил Збройних сил України з міні-футболу, передає прес-служба МО України.
За рішенням командувача ЗС України генераллейтенанта Сергія Оніщенка, змагання, присвячені Дню Повітряних сил Збройних сил України, пройдуть на базі військових частин Повітряного командування «Південь». Участь у змаганнях візьмуть також збірні команди Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Академії ВійськовоМорських сил, Повітряних командувань «Центр» і «Південь», командування Повітряних сил і Південного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України. Традиційний щорічний турнір з мініфутболу завершиться 30 липня.
Ананьїв
Відкриють стародавній бювет
У райцентрі відкриють стародавній бювет, побудований ще у 1898 році тодішнім міським головою Олександром Коняхіним, який і постачав городянам декілька тисяч відер води за добу.
За словами нинішнього міського голови Ананьєва Павла Маковецького, це був артезіанський колодязь із кам'яним наметом оригінальної архітектури. Джерело справно пропрацювало до середини 1990х років, але потім було занедбано. Після реконструкції його оснастили сучасним устаткуванням і підготували до експлуатації. Але офіційно бювет буде відкрито тільки після того, коли зразки води пройдуть санітарну експертизу.
Балтський район
Готуємо дітей до школи
Під таким гаслом у районі стартувала всеукраїнська акція, підтримана благодійницькою організацією «Благо-Даріння».
Її мета – збір коштів для школярів із малозабезпечених сімей. За кілька днів зібрано пожертвувань на суму 2500 гривень. Благодійницька акція триватиме протягом місяця. На кошти, вилучені від цього заходу, планується придбати шкільне приладдя, одяг, взуття тощо. Дітей, що потребують такої допомоги, у районі: 975 – з багатодітних сімей, 305 – з малозабезпечених, 72 дитини під опікою, 75 дітейінвалідів. Допомога надходить від приватних та юридичних осіб у різних видах: речами, одягом, взуттям, канцтоварами, коштами, зокрема на рахунок благодійного фонду.
Ізмаїл
Основна мета – залучення інвестицій
Цими днями керівники міст Придунайського регіону підписали протокол про наміри щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК). У зв'язку із цим на базі Ізмаїльського фонду підтримки підприємництва пройшов семінар на тему «Створення профілю громади», де були дані роз'яснення щодо цього проекту.
Основною метою проекту є залучення до Придунав’я вітчизняних і закордонних інвестицій. Реалізація ЛІНК розрахована до березня 2012 року. Передбачається, що масштаб змін в економічному розвитку громад, де реалізується проект (це шість областей і економічних регіонів України, а також Крим), матиме позитивний вплив на конкурентоспроможність не тільки окремих регіонів, але й України в цілому.
Котовський район
Дочекалася школа ремонту
Нарешті і Вишнівська загальноосвітня школа I-II ступенів дочекалася коштів на капітальний ремонт.
З обласного бюджету для розвитку Котовського району виділено 2 мільйони 284 тисячі 440 гривень, зокрема на ремонт даної школи та її тепломережі – 212 тисяч 366 гривень та на ремонт шкільної котельні – 117 тисяч 297 гривень. Щойно були надійшли кошти на рахунок підрядної організації (ПП «Прометей»), одразу розпочалися роботи в котельні. Тут вже встановлено два потужні котли і майже завершується капітальний ремонт теплотраси. Планується також встановити металопластикові вікна та двері. Активно долучився до цих робіт і техперсонал школи – Валентина Свьокла, Тамара Сидорова, Євгенія Карагач, кухар шкільної їдальні Людмила Тушинська, кочегар Сергій Мартошенко та водій автобуса Євген Грек.
Савранський район
Розрахунок за пай
Хлібороби району завершують збирання ранніх сільськогосподарських культур.
В усіх категоріях господарств зібрано озимий ячмінь, середня врожайність якого становить майже 30 центнерів з гектара. Озиму пшеницю зібрано з площі понад 7, 5 тисячі гектарів. За попередніми підрахунками, середня врожайність цієї культури складає 31,2 центнера з гектара. Водночас орендарі почали здійснювати розрахунки за земельні паї. Так, у товаристві «Нива» власники наділів можуть отримати зерно ячменю та пшениці.
Тарутинський район
Житло для бюджетників
Березинська сільська рада виділила 20 квартир для працівників бюджетної сфери.
Серед тих, хто в'їхав у новеньке житло, методист районного відділу освіти Оксана Мельниченко, провідний методист районного Будинку культури Сергій Солдат, директор Тарутинського навчальновиховного комплексу Олег Ткаченко, оператор центральної районної бібліотеки для дорослих Наталя Маглі, учителька Березинської ЗОШ Оксана Михайлова. Згідно з одностайно прийнятим рішенням і рекомендаціями райради, ці квартири включені до розряду службових з урахуванням подальшої можливості їхньої приватизації у встановленому законодавством порядку.
Ширяївський район
Віджнивували і корми заготовили
Голова райдержадміністрації Наталія Куртогуз привітала із завершенням жнив хліборобів приватного сільськогосподарського підприємства «Маяк».
Тут зібрано ранніх зернових на площі понад півтори тисячі гектарів. «Маяківці» віджнивували в оптимальні терміни завдяки злагодженій роботі та наявності необхідної техніки. Разом з тим в господарстві йде заготівля кормів для тваринництва. Вже мають до тисячі тонн сіна, а це удвічі більше за минулорічні запаси. Тому для півтори тисячі голів великої рогатої худоби та двох тисяч свиней, які утримуються у ПСП «Маяк», зима буде ситою.
Інформаційну добірку підготували: Л. Мельничук, А. Дністров, Л. Кузьменко, Є. Маслов, Т. Сторчак, А. Бондарева
До рекордів далеко, але намолоти тішать
Більшість господарств району вже відсвяткували обжинки і почали розраховуватися зі своїми пайовиками. Лише поодинокі хліборобські колективи, впоравшись з головними озимими культурами, завершують звільнення посівних площ, зайнятих ярими зерновими, горохом та ріпаком. Поки що рано підраховувати валовий збір ранніх зернових та зернобобових культур, ще не всі товаровиробники відзвітували, але вже відомо, що середня врожайність озимої пшениці склала 31 ц/га, а ячменю – 26,7 ц/га.
Найбільший врожай зняли зі своїх ланів землероби ТОВ НВП «АгроРитм» (керівник Віктор Стоцький) – 65 ц/га озимої пшениці, 45 ц/га озимого ячменю, 31 ц/га озимого ріпаку. Відзначимо й зусилля комбайнерів фермерського господарства «Обрій» (керівник Віктор Мазуренко), де хлібна нива видала по 45 ц/га озимої пшениці та 35 ц/га озимого ячменю. Непоганих намолотів досягли жниварі ТОВ ВНФ «Зеленогірське», ПП «Універсал», ТОВ «Агрофірма «Кодима», ф/г «Олена і К».
За словами голови райдержадміністрації Олексія Вовка, цьогорічний врожай зернових культур значно перевищить минулорічний, що суттєво позначиться на рейтингових показниках району. Звісно, до рекордів ще трудитись і трудитись, але щороку високими намолотами тішать все більше господарств району.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
Васильківці грають для селян
Нещодавно мешканці Фрунзівки мали чудову нагоду відчути себе городянами – побувати на виставі театру. І неабиякого, а Одеського українського академічного музичнодраматичного театру ім. Василя Василька. Його актори привезли постановку повісті Івана НечуяЛевицького «Кайдашева сім’я».
А стала можливою така чудова культурна подія для мешканців нашого району завдяки піклуванню губернатора Одещини Едуарда Матвійчука. Про це перед виставою розповів начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Владислав Станков. Обласна влада зробила надзвичайно багато задля забезпечення доступу до досягнень театрального мистецтва для мешканців районів Одеської області. Було розроблено відповідну програму, виділено кошти для того, щоб повністю реалізувати акцію «Майстри мистецтв – трудівникам села». Зміст її полягає в тому, щоб провідні актори обласного центру мали змогу донести своє мистецтво до наших земляків у урізних куточках області. Виставу «Кайдашева сім’я» змогли побачити не лише мешканці Фрунзівки, але й мар’янівці, ленінці та затишани.
Вікторія МАЙНИЧ, Фрунзівка
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |