ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Чи у ліфті справа?
30.07.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 59-60(21229-21230) / Тираж: 8525

Була б людина, а справа знайдеться! Саме на таку думку наштовхує історія, що розгорнулася навколо начальника Одеського морського торгового порту, Героя України, почесного громадянина нашого обласного центру Миколи Павлюка.

Як розповів на імпровізованій прес-конференції у середу, 27 липня, адвокат Сергій Ємець, місяць тому, 25 червня, прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу за фактом вчинення злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), запідозривши посадових осіб державного підприємства «ОМТП» в незаконній роз­траті 170 тисяч бюджетних гривень на ремонт ліфта в готелі «Одеса». Через кілька днів, 29 червня, у порту провели виїмку документів. Потім Генеральна прокуратура передала кримінальну справу у провадження прокуратурі Автономної Республіки Крим. Мовляв, це допоможе максимально об’єк­тивно провести розслідування. Оскільки справа була порушена за фактом, то на допити до слідчих спочатку ходив керівник підприємства Микола Павлюк, а після 11 липня, коли він взяв планову відпустку і поїхав на лікування у Карлові Вари, — його перший заступник Юрій Васьков.

Як тільки Миколу Павлюка за­просили в Сімферополь на розмову особисто, він одразу, 22 липня, приїхав з Чехії. Того ж дня, після допиту, начальника ДП «ОМТП» за­тримали на підставі того, що він начебто порушив підписку про невиїзд. Микола Павлюк був доставлений в ізолятор тимчасового утри­мання столиці Криму, де провів 72 години. Для 71-річного керівника порту пройшли вони дуже тяжко — довелося надавати медичну допомогу. У це же час у його квартирі відбувся обшук, і, за словами Сергія Ємця, слідчі були здивовані «спартанською обстановкою», у якій живе Микола Пантелеймонович.

У понеділок Центральний районний суд Сімферополя, розглянувши питання про обрання запобіжного заходу для затриманого, випустив Миколу Павлюка під заставу в розмірі 180 тисяч гривень. Про це засобам масової інформації повідомила прес-секретар прокуратури Криму Наталія Бояркіна. Водночас вона відзначила, що відомство й надалі розслідуватиме кримінальну справу за фактом правомірності використання бюджетних коштів для ремонту ліфта в готелі «Одеса».

Проте, тільки-но за рішенням суду Миколу Павлюка звільнили, почалися спроби знову взяти його під варту, але вже за якоюсь іншою, «не ліфтовою» справою.

У середу на території ДП «Одеський морський торговий порт» про­йшов мітинг трудового колективу підприємства, профспілкових орга­нізацій стивідорних компаній та низки громадських організацій міста, що висловили категоричну незгоду із ситуацією навколо порту та його керівника.

Голова профспілкової організації ОМТП Володимир Зайков зачитав звернення, адресоване президентові України Віктору Януковичу, у якому, зокрема, йдеться:

«Профспілкова організація і весь колектив Одеського порту вважають факт затримання начальника ДП «ОМТП» невиправданим з точки зору чинного законодавства і поручаються за свого керівника.

Микола Павлюк очолює Одеський порт з січня 1985 року. Він — Герой України, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора, повний кавалер ордена «За заслуги», народний депутат 4-го скликання, почесний громадянин м. Одеси. З ініціативи і під безпосереднім керівництвом М. Павлюка здійснено наймасштабнішу за останні півстоліття модернізацію Одеського порту, на підприємстві впроваджено ефективну ринкову модель господарювання, що дозволила в несприятливих умовах утримати статус лідера галузі з вантажообігу, прибутку, податкових відрахувань і розвитку соціальних програм.

З ім’ям М. Павлюка тисячі трудівників причалів пов’язують власне сьогодення і майбутнє своїх дітей. Під чесне ім’я М. Павлюка закордонні партнери вкладають багато­мільйонні інвестиції в розвиток виробничої інфраструктури найбільшого морського порту України.

Невиправданий факт затримання М. Павлюка завдав величезної шкоди діловій репутації Одеського порту і до глибини душі обурив колектив ДП «ОМТП», працівників стивідорних компаній, морську громадськість країни».

У день, коли відбувався згаданий мітинг, Микола Пантелеймонович перебував у відділенні інтенсивної терапії 411-го військового госпіталю. Людям, що зібралися на акцію протесту, адвокат Сергій Ємець розповів, що прокуратура Криму запросила його підзахисного на черговий допит, запланований на 12 годину п’ятниці, за дві години опісля вже призначене й засідання Центрального районного суду Сімферополя. При цьому, за словами адвоката, кримська прокуратура відмовилася передавати в Одесу будь-які документи.

Пізно ввечері, «буквально з-під крапельниці», посилаючись на прес-секретаря порту Олену Гіряєву, повідомило УНІАН, Миколу Павлюка «з підвищеним артеріальним тиском та аритмією серця» посадили до мікроавтобуса та повезли у Сімферополь, в ізолятор тимчасового утримання.

За словами свідка цих подій, кореспондента агентства «Вікна-Одеса», кілька людей спробували перешкодити проїзду машини, вишикувавшись у «живий ланцюжок» і руками впираючись у капот. Але безрезультатно. Автомобіль «Фольксваген» з тонованим склом, у якому перебували правоохоронці у масках, помчав на великій швидкості у заданому напрямку.

Підставою для таких екстрених заходів стала нова кримінальна справа, порушена прокуратурою АРК за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до важких наслідків). Тепер керівника порту звинувачують у діяльності, якою державі завдано збитку майже на 700 тисяч гривень.

На час здачі цього номера газети у друк, на сайті прокуратури Криму не було жодних повідомлень про подальший стан розслідування справи, не було нових повідомлень і з боку Одеського порту.

Як надалі розвиватимуться події, сказати складно, але більшість одеситів, зокрема й експертів, схиляються до думки, що історія з начальником Одеського порту є спробою рейдерського захоплення державного підприємства перед його приватизацією, проти чого категорично виступав Микола Павлюк. За однією з версій, за цим сценарієм стоїть людина, яка нещодавно придбала частину акцій ринку «7-й кілометр». Ще одним мотивом називають і полі­тичну складову, мовляв, не тим парті­ям та лідерам симпатизував. А найменше тих, хто вірить, що затримання Миколи Павлюка — це боротьба з корупцією.

Автор: Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту