![]() |
|
![]() |
![]() |
В календарі хліборобів усі місяці напружені: оранка, сівба, підживлення, культивація, обробіток полів від шкідників – без цього неможливе сільськогосподарське виробництво. Найвідповідальнішим етапом праці є жнива. Швидко та якісно зібрати врожай – не тільки головне завдання, а справа честі кожного аграрія. Тому і поспішають вони, не зважаючи на спеку. В цей період їхня робота за відповідальністю завдань і віддачею сил нагадує битву.
За роки свого господарювання Віктор Петрович Яковлєв впевнився, що середня урожайність 50 ц/га – не проблема. Для цього потрібні дві складові. Перша: щоб від землі була віддача – в неї потрібно вкладати кошти. І друга – вплив природи. Бо проти стихії навіть найновітніші технології безпорадні. То чи можуть люди побороти стихію? Навряд чи. От і просять в Бога допомоги, зглянутися на їхні старання.
– А інакше не зарадиш, – розповідає Віктор Петрович. – За два тижні до збирання хліба ми з фахівцями перевіряли біологічну урожайність пшениці, яка показувала не менше 55 – 60 ц/га. А тут дощі, бурі – 200 га хліба фактично зрівняло із землею. Особливо ті поля, де вносили органіку – пшениця густа, важкий колос. Намагалися чіпляти стеблепідйомники – результат був мізерний – 30% втратили врожаю, не кажу вже про якість.
Та яким би непередбачуваним не був цей рік, він, як і всі попередні, нас радує. Трудівники господарства, а це понад 60 чоловік, задіяні на збиранні зернових. Це одна команда, яка працює на совість. На полях працювали 11 комбайнових агрегатів, 2 з яких – залучені. Завершили жнива без особливих проблем. Траплялися поломки, але механізатори в нас досвідчені і техніка завжди працювала. На будьякому виробництві головне – люди. І в сільському господарстві від їхньої майстерності, професійності залежить дуже багато. Здавалося б, у всіх однакові можливості і умови, а показники різні. В «Правді» хлібороби відповідально ставляться до вирощування хліба. Традиційно лідирують наші досвідчені механізатори Олександр Горя, Віктор Павленко, Микола Постернак, які із року в рік мають більше тисячі тонн намолоту зерна.
Не стали винятком і жнива цього року. Віктор Миколайович Павленко з помічником Сергієм Чумаченком намолотили 1138 тонн зерна нового врожаю – це один з найкращих показників у районі.
Паралельно із жнивами велася заготівля сіна та січки. На заготівлю вийшли всі: тваринники, від доярок до охоронців, працівники бухгалтерії, водії, трактористи. В цей період ніхто не зважає на особистий час, бо недаремно кажуть, що жнивний день рік годує. Майже цілодобово на виробництві перебували головні спеціалісти господарства: головний агроном Микола Миколайович Лавренко, головний інженер Іван Олександрович Левченко, начальники мехзагонів Володимир Вікторович Яковлєв та Анатолій Степанович Дакус.
І, звичайно, кипить робота на току, де весь світловий день іде очищення зерна та підготовка насіння. Завдяки майстерності та професійності оператора Володимира Колісніченка безперебійно проходить очищення зерна, а його облік і порядок на гармані – справа завідувача Володимира Сергійовича Чумаченка.
Вже завершили розвезення січки пайовикам. Видається зерно на паї, робляться розрахунки. Триває підготовка ґрунту під посів озимих. На оранці трудяться найкращі трактористи господарства Микола Сергійович Вітопоренко та Дмитро Дмитрович Олейник. За виконання норми оранки вони отримують середню зарплату комбайнера.
Завершилися жнива. Хлібороби кілька днів відпочинуть – і знову в поле: починається заготівля сінажу, а з початку серпня – силосу, яких сподіваються заготовити по 1,5 тисячі тонн. А за силосуванням – сівба, а там – соняшник із кукурудзою, оранка, ремонт техніки взимку і знову – в поле. До нових жнив, до нових перемог.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |