ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Що заробили – з’ їли
04.08.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 61(21231) / Тираж: 8525

Українці «проїдають» свої доходи — в прямому та переносному сенсі. Як свідчать статистичні підсумки 2010 року, середній українець витрачає на споживання 90% своїх доходів.

За даними Державної служби статистики, на кінець 2010 року понад половину (51,6%) доходів українців «поглинала» їжа. Це є найвищим показником у Європі. Втім, 10 років тому жителі України, яку традиційно називали «житницею Європи», витрачали на харчі ще більше — понад 60% своїх доходів. Це відбувається, радше, через високі ціни на харчі та низькі доходи, ніж через те, що українці їдять більше за інших європейців.

Слід зазначити, що, згідно із прийнятою в Європі класифікацією, до заможних верств населення можна зачислити лише осіб, видатки яких на харчі не перевищують 20% доходів. Наприклад, британці витрачають на їжу до 8,5% своїх прибутків, німці — майже 10%, росіяни — майже третину.

Наступною найбільшою статтею витрат українців є оплата комунальних послуг. На це йде кожна десята гривня доходів.

Водночас, пояснюючи потребу у підвищенні комунальних тарифів, українські урядовці зазвичай послуговуються аргументом про те, що вартість комунальних послуг в Україні — одна з найнижчих у Європі. За даними тої ж таки Державної служби статистики, середня зарплата українця нині складає 2494 гривні.

У цьому сенсі показовими є ще кілька цифр. Так, на початок липня 2011-го заборгованість населення за комунальні послуги становила 10,7 мільярда гривень. При цьому найбільшу заборгованість мають Донецька та Дніпропетровська області, а також Київ.

Водночас, за іншими офіційними даними, рівень розрахунків населення за комунальні послуги часто навіть перевищує 100%, тобто більшість не тільки вчасно розраховується за ко-мірне, але й повертає борги. В уряді пояснюють цей феномен тим, що, мовляв, над українцями «висить» борг попередніх років, але при цьому, за офіційною статистикою, середній термін боргу за комунальні послуги не перевищує трьох місяців.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту