![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ПАРКИ БУДУТЬ ОБ’ЄДНАНІ
Найближчим часом у місті буде створено нове комунальне підприємство, яке об’єднає 5 міських парків – Перемоги, Преображенський, імені Шевченка, імені Ленінського комсомолу, імені Горького.
Про це під час засідання науковотехнічної екологічної громадської ради повідомив начальник управління екологічної безпеки міської ради Ігор Дербоглав.
Нове комунальне підприємство покликане налагодити ефективнішу роботу парків культури та відпочинку обласного центру. Одним із першорядних завдань стане створення системи поливання зелених насаджень, яка допоможе вберегти їх в умовах спекотного південного літа.
З НЕБОМ У СЕРЦІ
В офісі обласної організації Національної спілки журналістів України відбулася презентація книжки «100 років – політ триває».
Її автори – журналіст Віталій Нахапетов та військові авіатори – полковник запасу Володимир Тищенко та підполковник у відставці Анатолій Шевченко. Книжка знайомить читача з історією становлення та розвитку найдавнішого в Україні авіабудівного й авіаремонтного підприємства «Одесавіаремсервіс».
Сторінки цього видання також розповідають про засновника літакобудування в Одесі Артура Анатру, перший політ у небі Південної Пальміри, що його здійснив 27 квітня 1911 року Микола Костін, легендарних авіаторів Михайла Єфімова, Сергія Уточкіна. Книжка багата на ілюстрації, що оповідають про історію авіації в нашому місті та у країні.
ВАГОНИ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
За шість місяців поточного року спеціалізовані вагони Одеської залізниці перевезли 64 пасажирів із особливими потребами, повідомляє прес-служба відомства.
Цього року звертань було на 19 більше, ніж за аналогічний період 2010 року. Наразі на Одеській залізниці для осіб із обмеженими фізичними можливостями є три спеціалізовані вагони. Вони обладнані спеціальними пристроями для доступу інвалідів до вагонів, купе й туалетів. Два такі вагони курсують у складі поїзда «Чорноморець» сполученням Одеса – Київ, один – згідно із замовленнями інвалідіввізочників.
УВАГА, ХАБАР!
Голова приймальні комісії одного з навчальних закладів Одеси була затримана при одержанні хабара за успішне складання іспитів і зарахування до вузу, повідомляє прес-служба ГУ МВС України в Одеській області.
Жінку підозрюють у вимаганні й одержанні хабара сумою 600 доларів США. Зазначений хабар мав забезпечити успішне складання вступних іспитів і зарахування на навчання, говориться в повідомленні. Матеріали передано до прокуратури.
Савранський район
ВИЗНАЧИВСЯ ЛІДЕР
По завершенні збирання ранніх зернових та зернобобових культур у господарствах району визначився лідер жнивної кампанії.
За повідомленням управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, найкращий ужинок одержали хлібороби товариства з обмеженою відповідальністю «Савранський завод продовольчих товарів», що його очолює Юрій Ружицький. Тут з кожного гектара зібрали майже по 49 центнерів збіжжя – у той час як середня врожайність по району становить 30,7 центнера з гектара.
Іванівський район
УРОЖАЙНІСТЬ ГЕКТАРА
ЗРОСЛА
Сільгоспвиробники всіх форм власності у районі завершили збирання ранніх зернових культур і ріпаку. Цьогорічні погодні умови, на жаль, не завжди сприяли аграріям.
Так, за даними фахівців, у зв’язку із тривалими зливами, а подекуди й градом, загинуло 1432 гектари ранніх зернових і 399 га ріпаку. Дощі вплинули й на врожайність сільськогосподарських культур, особливо ячменю, гороху та ріпаку. Назагал у районі обмолочено 35,3 тисячі га, зібрано 93,5 тисячі тонн зерна при середній урожайності 26,5 ц/га – тобто на 0,9 центнера більше, ніж минулого року. Попри те, що цього року площа посівів ранніх зернових зменшилася майже на 1,7 тисячі га, показники програми «Зерно Іванівського району 2011 – 2015» виконано на 108 відсотків.
Роздільнянський район
ТРАВМАТИЧНЕ ВИРОБНИЦТВО
У цеху з розливання соків компанії «Вітмарк-Україна» двоє механіків зазнали опіків ніг.
Як повідомляє пресслужба МНС, чоловіки ремонтували машини з розливання соку. У цей час перевернулася 200літрова бочка, розташована неподалік. У бочці була каустична сода, яку використовують для дезінфекції розливальних машин. У результаті пригоди 43річний і 49річний чоловіки зазнали опіків вісьмох і п’ятьох відсотків поверхні тіла. Потерпілі перебувають у травматологічному відділенні Роздільнянської центральної районної лікарні. За даними лікарів, стан здоров’я механіків задовільний.
Овідіопольський район
ВИНО НА ГОРЕ ЇМ ДАНЕ
Як повідомляє відділ зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Одеській області, працівники Овідіопольського райвідділу міліції затримали двох братів – працівників виноробного заводу.
Скориставшись темним часом доби, родичі на власних автомобілях проникнули на територію заводу й вивезли дві тонни вина. Підприємству заподіяно збитку на суму 20000 гривень. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи.
Ширяївський район
БУДЕ ФУТБОЛЬНА КОМАНДА!
У селі Вікторівці на місцевому стадіоні відбувся футбольний турнір. У ньому взяли участь сільчани та гості з Ширяєвого, яким за сорок.
Організував спортивне свято ветеран футболу Сергій Бойченко. Односельці знають його як завзятого шанувальника цього виду спорту. Підтримав його в цій справі керівник місцевого господарства Сергій Герасименко, який придбав спортсменам форму, м’ячі та інший інвентар. Тепер у вікторівців з’явилося бажання створити постійну футбольну команду з молодих гравців і провадити міжсільські турніри.
Інформаційну добірку підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК, А. ДНІСТРОВ, А. МИХАЙЛЕНКО, С. КОМІСАРЕНКО, Т. СТОРЧАК, Л. ТОКАР
Про людей і для людей
У Ширяївському районі триває естафета, присвячена 20річчю незалежності нашої держави, в межах якої святкуються й Дні села. На гостини до мешканців Олександрівської сільської ради, яку очолює молодий сільський голова Віталій Лебідь, були запрошені заступниця голови районної державної адміністрації Ольга Третяк і – разом із делегацією своїх земляків – Чогодарівський сільський голова Микола Заяц, який передав сусідам альбоместафету.
Під час урочистого концерту, підготовленого самодіяльними артистами Григорівського сільського Будинку культури, глядачам розповіли про історію села, про видатних людей рідного краю. Цього дня всім землякам – учасникам Великої Вітчизняної війни були вручені цінні подарунки.
Тиждень по тому ювілейну естафету приймали у себе сусіди олександрівців Мар’янівська сільська рада. Головними героями святкового заходу тут стали подружжя, спільне життя яких у злагоді й мирі, любові та порозумінні триває понад 40 років. Це Зінаїда та Василь Юсипенки, Катерина та Віктор Драгани, Анатолій та Марія Кравцови, Галина та Валентин Савенки, Пелагея та Павло Грисюки. Також відзначені були ті сім’ї, у яких щедро дарували тепло, добро батьківського серця трьом і більше дітям. Їм побажали терпіння, наснаги, здоров’я, вдячності від дітей та поваги від сусідів. А в подарунок цим батькам танцювальний колектив «Місячне сяйво» виконав чудовий танок.
Вшанували й старійшин села: Дмитра Колісніченка, Любов Філіну, Марію Журавльову, Тамару Новіцьку, Михайла Бондаренка, Ганну Ковбасюк та Лідію Земляк.
Святкували того дня і спортсмени: провадилися дружні зустрічі футбольних команд Мар’янівки та сусідніх сіл.
Алла МАРЧЕНКО, Ширяївський район
гребені «Зеленої хвилі»
На Дерибасівській відкрився XV Міжнародний книжковий ярмарок «Зелена хвиля».
Традиційне провадження цього масштабного свята просто неба на головній вулиці Одеси вже стало звичною та зручною формою спілкування як для фахівців книжкової галузі, так і для любителів друкованого слова. Відвідавши його, кожний може переконатися, що розмови про відмирання книжки як джерела інформації та спілкування літераторів із читачами передчасні. І в цьому ще раз переконує хоча б той факт, що в нинішньому ярмарку, як стверджують його організатори, беруть участь понад 100 компаній, з них близько вісімдесяти відсотків – українські.
Тут широко представлені видання, які відображають творчий та науковий потенціал Одеси. На ярмарку можна придбати книжки місцевих авторів, видані Одеським літературним музеєм, провідними науковими бібліотеками, книжковими видавництвами.
Наш кореспондент попросив поділитися першими враженнями про ювілейний захід члена журі ярмарку, відомого одеського літератора Анатолія Глущака:
– Ярмарок вийшов справді традиційним. Насамперед, я маю на увазі те, що книжки на ньому представляли не стільки видавництва, скільки посередники. Для них же головним є не вивчення думок та запитів читачів, а реалізація товару, який у них є на прилавках. Тому й не дивно, що більшість видань, притім цілком пристойних, перекочували з «одеської книжки» на Олександрівському проспекті на Дерибасівську, а звідси й висока ціна книжок. Крім того, на мій погляд, необхідно переглянути час провадження ярмарку. Я виходжу з того, що у травні в Одеській національній науковій бібліотеці імені Горького вже проходила одна книжкова виставка, буквально через місяць у Львові відкриється «Форум видавців» – найдавніший та найавторитетніший книжковий форум. І така частота, на мій погляд, не могла не позначитися негативно на якості нинішнього книжкового ярмарку. Але відзначу й плюси цього заходу. Насамперед, це стосується дитячої літератури, яка представлена широко та яскраво.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |