ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
11.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 87(4214) / Тираж: 18937

Одеса

У «Стальканата» проблеми

Рейдерським захопленням підприємства вважає дії обласного управління щодо боротьби з організованою злочинністю голова наглядової ради приватного акціонерного товариства «Стальканат-Сілур» Володимир Немировський.

Таку гучну заяву він зробив в ІА «Контекст­Причорномор’я». За словами В. Немировського, 19 травня цього року бійці спецпідрозділу УБОЗ – «Сокіл» прийшли на два об’єкти: в офісний центр по вулиці Михайлівській, 44, і безпосередньо на сам завод по вулиці Водопровідній, 16. Підставою для вторгнення була постанова про порушення кримінальної справи за фактом використання підробленого документа. Мова йшла про договір, укладений у січні 2010 року, про надання транспортних послуг на суму 23 тисячі гривень.

– Далі пішло вилучення усієї оргтехніки, жорстких дисків з інформацією про виробництво, а також робочої документації, що стосується фінансово­господарської діяльності, і правовстановних документів. Вилучили й документи на право володіння землею, до цього викупленої підприємством, – сказав В. Немировський.

Заводчани звернулися до суду. Посилаючись на його рішення, В. Немировський назвав постанову про обшук і ведення слідства незаконними. Але документи поки що не повернуто.

Керівники ПАТ прізвищ рейдерів не називають. Але вважають, що причиною такого інтересу до «Стальканату» є наявність у заводу землі й реальна можливість перетворити виробництво на технопарк.

На сьогодні, додав В. Немиров­ський, підприємство працює, відраховує податки до бюджету і виплачує зарплату працівникам.

Контейнерний поїзд «ZUBR»

У конференц-залі управління Одеської залізниці відбулося обговорення перспектив вантажоперевезень поїздом «ZUBR» у напрямку Балтійське море – Чорне море.

Він курсує транснаціональним маршрутом Україна – Білорусія – Латвія – Естонія і назад через залізничні станції, відкриті для роботи з великотоннажними контейнерами. Поїзд також дає можливість налагодити ефективні торговельні відносини із країнами Скандинавії. Для нового проекту встановлено спеціальні тарифні умови й забезпечено спрощені процедури прикордонного і митного контролю. Для предметного розгляду цієї та інших сторін даної системи перевезень у засіданні взяли участь фахівці названих чоти­рьох країн СНД. Україну представили директор Департаменту державної політики в сфері залізничного транспорту Міністерства інфраструктури Микола Снітко, начальник відділу контейнерних та комбінованих перевезень Головного комерційного управління «Укрзалізниці» Анатолій Прибатень, начальник Одеської залізниці Микола Луханін та інші.

У центрі уваги – національні парки

У межах реалізації проекту «Екотуризм та розвиток сільського зеленого туризму в Одеському регіоні, на півдні України» з 9 по 18 серпня пройде міжнародна конференція щодо розвитку заповідних територій, національних парків, екотуризму.

Проект реалізує ОО «Екологічний центр сталого розвитку України» під керівництвом голови громадської екологічної ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Юрія Геращенка, а також за активної підтримки деяких міжнародних природоохоронних організацій.

Участь у конференції гостей зі США дозволить ближче познайомитися з американською системою національних парків, яка вважається однією з найкращих у світі. У свою чергу гості побувають у Нижньодністровському національному і Тилігульському ланд­шафтному парках, створення яких стало важливою віхою в реалізації природозахисних заходів на території нашого регіону.

відкрився музей слави

У дитячому будинку «Жемчужинка» відкрито музей бойової слави, присвячений 70-річчю від дня початку героїчної оборони Одеси, передає офіційний сайт міста.

Багато експонатів музею зібрані силами учасників бойових дій. Там зберігаються знімки років війни, листи із фронту. Після завершення урочистої церемонії відкриття та невеликої екскурсії дитячим центром «Жемчужинка», усі гості змогли покуштувати традиційну «солдатську кашу» з польової кухні.

Міліціонери вистежили хабарника

Співробітники міліції Одеської області встановили місцеперебування 46-річного декана одного з навчальних закладів міста, звинувачуваного в одержанні хабара, він понад місяць ховався від правосуддя, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

У повідомленні говориться, що чиновник, зловживаючи своїм службовим становищем, вимагав і одержав хабар від студента за можливість поновлення навчання в навчальному закладі. Щодо цього факту було порушено кримінальну справу за ст. 368, ч. 2 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Чиновник­педагог понад місяць ховався від правоохоронних органів, орендуючи кімнату у передмісті й відключивши усі телефони, однак зникнути від слідства йому не вдалося. Під час проведення планової пошукової операції співробітники відділу Державної служби щодо боротьби з економічними злочинами на Одеській залізниці УМВС України встановили місцеперебування звинувачуваного і доправили його до прокуратури.

Овідіопольський район

Спрацювали із плюсом

Бюджет першого півріччя в районі виконано на 115,1%. Переви­конання плану щодо податку на доходи фізичних осіб склало 2314,3 тисячі гривень.

За словами голови Овідіопольської райради Владислава Плешивцева, це стало можливим завдяки цілеспрямованій роботі органів державної влади щодо впорядкування розмірів орендної плати за землю. А також легалізації та підвищення заробітної плати. На сьогоднішній день вона становить у середньому 2030 гривень. Отримані додатково кошти дозволили внести істотні зміни до Програми соціально­економічного і культурного розвитку району. Так, частина з них буде спрямована, зокрема, на капітальне будівництво і ремонт закладів освіти і підготовку їх до зими, а також на надання одноразової допомоги дітям­сиротам після досягнення ними 18­річного віку.

Ізмаїльський район

На першому плані – діти

Чергове сесійне засідання Ізмаїльської районної ради пройшло, як завжди, оперативно і організовано. Було розглянуто кілька питань. Причому три з них стосувалися підростаючого покоління.

Депутати одностайно проголосували за рішення про прийняття одного зі шкільних автобусів із загальної комунальної власності області у комунальну власність району. Це дасть можливість своєчасного довезення дітей до однієї із сільських шкіл.

Заступник голови районної ради Алла Данукалова виступила із пропозицією про внесення змін до одного з пунктів районної програми відпочинку і оздоровлення дітей Ізмаїльського району на 2009 – 2011 роки (вона затверджувалася на сесії районної ради у березні 2009 року). Зміни знадобилися у зв’язку із надходженням з обласного бюджету додаткової дотації, з урахуванням якої обсяг фінансування тепер становить 590 тис. грн.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Марина Стоїлова поінформувала про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 31 грудня минулого року «Про районний бюджет на 2011 рік». Коригування знадобилося у зв’язку з розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації від 15 і 22 липня ц.р. Пов’язано це зі збільшенням субвенції районному бюджету на притулок для дітей у розмірі 5,5 тис. грн. А також виділенням додаткової дотації на оздоровлення дітей пільгових категорій у сумі 90 тис. грн.

Згідно з пропозиціями відділу капітального будівництва було вирішено внести зміни до переліку об’єктів, фінансованих з бюджету розвитку: переспрямовано 45 тис. грн на будівництво школи у с. Комишівці.

Саратський район

Залишаються найкращими

Протягом декількох років СВК «Прогрес» перебуває серед найкращих господарств району щодо врожайності сільгоспкультур. Незважаючи на кліматичні «сюрпризи» нинішнього літа, хлібороби підприємства вкотре підтвердили своє лідерство, завершивши жнива раніше за інших з високими результатами.

Так, урожайність озимої пшениці склала тут 42,0 ц з га, озимого ячменю 38,6 ц з га. Як підкреслив керівник СВК Павло Домусчи, трохи «потягнув назад» озимий ячмінь «достойний», який на одних ділянках давав від 50 до 70 центнерів з гектара, а в місцях полягання від вітру всього по 25 ц з га. Завдяки завзятій праці аграріїв у «Прогресі» щороку купують сучасну високоефективну техніку. Тут також ідуть у ногу з наукою, застосовують передові технології й насіння високої продуктивності. З нещодавнього часу в центрі Миколаївки­Новоросійської відкрито новий відремонтований офіс правління підприємства, обладнаний за сучасними технологіями.

Болградський район

Природний газ – це життя

У районі вже понад 15 тисяч родин користуються природним газом, і число щасливчиків постійно зростає. З початку року підключено 143 абоненти, найближчими місяцями блакитний вогник засвітиться ще в п'ятистах будинках і квартирах.

Процес газифікації, а в районі вже прокладено понад 700 кілометрів газопроводу, був розглянутий на колегії при голові райдержадміністрації. Відзначено, що в районі практично цілком газифіковані села Червоноармійське (1723 абоненти), Виноградівка (1039), Криничне (913) і Городнє (885). Залишаються без дешевого енергоносія 7 населених пунктів (20%), 14 – газифіковані частково. Тому роботи тривають. У межах програми щодо газифікації в районі здійснено коригування робочого проекту будівництва газопроводу Жовтневе – Василівка – Банівка вартістю 35 тисяч гривень (проект доопрацьовується з урахуванням нових екологічних норм). З районного бюджету виділено 50 тисяч гривень на виготовлення проектно­кошторисної документації щодо газифікації села Горіхівці. Проект газифікації села Дмитрівки перебуває на розгляді ТОВ «ПЗРГ Одесагаз». Це дасть можливість прискорити заплановані роботи.

Великомихайлівський район

майже сто тисяч

В останні дні липня в районі завершено збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності намолочено 96,6 тисячі тонн зерна, середня урожайність складає 28,6 центнера з гектара.

Як зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Миронов, за результатами жнив яскраво демонструється ставлення сільгоспвиробників до землі­годувальниці. Чомусь в однакових умовах аграрії району спромоглися отримати різні показники. Наприклад, у ТОВ «Топаз» урожайність сягнула 38,4 центнера з гектара, у ТОВ «Дружба народів» – 31,6, ім. Войкова – 35,7, а в «Острівському» зібрали всього по 12,9 центнера з гектара.

Звичайно, таку строкатість результатів можна пояснити складними погодними умовами. Та все ж таки в районі є господарства, поля яких потрапили в епіцентр стихії. І, незважаючи на це, сільгоспвиробники демонструють непоганий ужинок. Так, ТОВ «Агропереробка» постраждало від сильної зливи і вітру чи не найбільше, але трудівники зуміли зібрати по 31,7 центнера з гектара! Аналізуючи завершення жнив, Віталій Миронов зазначив: де роботі на землі віддаються сповна, там і результати відповідні мають.

Білгород-Дністровський

Нові плани і маршрути

Свої перші кроки робить КП «Фортеця». За неповний місяць роботи нового підприємства вирішено низку організаційних питань, укомплектовано штат, налагоджено роботу комунальних служб та екскурсійного обслуговування.

Крім основної діяльності, колектив КП «Фортеця» бере участь у науковому житті регіону. Уже в липні вийшла збірка статей «Тира – Білгород – Акерман», у якій опубліковані дослідження завідувачки екскурсійного відділу Тіни Федосєєвої.

КП «Фортеця» також тісно співпрацює з Білгород­Тирською пошуковою експедицією, база якої розташовується на території фортеці. До екскурсійного обслуговування залучені раніше не задіяні туристичні агентства і фірми, розробляється новий маршрут, що передбачає глибше знайомство з античною Тирою. Є у нового підприємства й інші перспективні плани, як, наприклад, проведення фестивалів. Зараз на території середньовічної фортеці кожні два тижні проходять турніри «Сталева ліга». Крім того, міський клуб історичної реконструкції та історичного фехтування «Білий град» разом із КП «Фортеця» планує проведення великого фестивалю «Білий бастіон», на який у середині вересня планують зібрати бійців і реконструкторів з усієї України.

Рені

Інваліди подорожують… заочно

У стінах Ренійського районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями пройшло чергове заняття групи взаємодопомоги за принципом «рівний – рівному».

Провадити подібні зустрічі допомагає громадська організація «Дім Анни». Від уроку до уроку діти вивчають географічну карту. Вони вже без труднощів знаходять столицю України, знають держави, які сусідять із їхньою країною. За допомогою заочних подорожей Україною соціальні педагоги навчають дітей орієнтуватися в навколишньому світі, викладати свої думки, розвивають мислення.

Неодмінним атрибутом кожного уроку стає незвичайна естафета. Передаючи один одному палаючу свічку, дзвіночок або інший символічний предмет, учасники занять звертаються один до одного з добрими побажаннями.

Інформаційну добірку підготували: Л. Мельничук, В. Кітік, С. Комісаренко, Т. Гурічева, А. Бондарева, О. Харченко, Є. Маслов

Вітаємо!

Заслужений журналіст України, голова правління Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Анатолійович Работін відзначає свій черговий ювілей. Колектив редакції «Одеських вістей» вітає Вас, шановний Юрію Анатолійовичу, і бажає Вам, давньому другові «Одеських вістей», міцного здоров’я, сімейного благополуччя, творчого натхнення та нових звершень на журналістській ниві. Нехай усі Ваші плани втіляться у життя і здійсняться мрії.

Обговорили земельну реформу

Перший заступник начальника Го­ловного управління агро­промислового розвитку обл­­держ­адміністрації Іван Пан­чи­шин, представники Го­лов­ного управління Держ­комзему в Одеській області та Одеського державного аграр­ного університету провели в Комінтернівському виїзний се­мінар на тему: «Земельна реформа: перспективи та наслідки введення в дію Закону України «Про ринок земель».

В роботі семінару взяли участь працівники районної державної адміністрації, районної ради, громадських організацій, сільські та селищні голови, землевпорядники, керівники сільськогосподарських підприємств та фермери.

Як зазначив, зокрема, в своєму виступі І. Панчишин, запровадження ринку земель – це запорука ефективного розвитку вітчизняного аграрного сектору. Про мету впровадження земельної реформи розповів учасникам семінару ректор аграрного університету С. Корлюк.

По завершенню обговорення голова Комінтернівської райдержадміністрації Іван Марзак підбив підсумки роботи семінару та подякував всім присутнім за участь в ньому.

Борис СЕРГЕЄВ, Комінтернівський район

Автор: Л. Мельничук, В. Кітік, С. Комісаренко, Т. Гурічева, А. Бондарева, О. Харченко, Є. Маслов


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту