ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Завдання серйозні. Але вони мають бути виконані
11.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 87(4214) / Тираж: 18937

Олексій Миколайович Могилко призначений головою Роздільнянської районної державної адміністрації у квітні 2010 року. Але з районом він був добре знайомий ще задовго до цього, і тепер почувається справжнім роздільнянцем. Його день починається з аналізу доповідей керівників структурних підрозділів, підприємств, установ району про стан справ за минулу добу. А закінчується роботою з документами і плануванням завдань на наступний день.

Минув час, і вже в березні 2011 року губернатор Едуард Матвійчук відзначив, що Роздільнянський район за соціально­економічними показниками піднявся з 25­го рейтингового місця на 19­те. Позаду ще три місяці, які можна занести в актив району.

– Згідно з моніторингом результатів діяльності районної державної адміністрації за I квартал 2011 року, Роздільнянський район посів п’яте місце за всіма показниками, – розповідає О. Могилко. – Це вдалося завдяки лідируючим показникам розвитку промисловості і збільшенню темпів зростання обсягу реалізації відповідної продукції. А за темпами зростання доходів місцевих бюджетів порівняно з аналогічним період 2010 року ми посіли друге місце в області.

Досягненням посприяло підвищення рівня середньомісячної заробітної плати по району. За I півріччя 2011 року її обсяг збільшився на 11,9%, і вона складає 1894 гривні. А це на 202 гривні більше, ніж у минулому році. Це дає можливість спрямовувати додаткові надходження до бюджету для розв’язання соціальних проблем, перш за все таких, як надання адресної допомоги незахищеним верствам населення.

Робота щодо підвищення заробітної плати та доведення її до обласного рівня буде провадитись і надалі. Також велика увага приділяється створенню нових робочих місць та легалізації заробітної плати. За півроку вдалося легалізувати 86 робочих місць, а обсяг легалізації заробітної плати склав 78,6 тисячі гривень. Але тут засмучує байдужість людей, коли недобросовісні роботодавці фактично обкрадають не тільки суспільство, а й майбутнє своїх найманих працівників. Адже виплачуючи частину заробітної плати «в конвертах», роботодавець сам ухиляється від сплати податків та не сплачує внески до Пенсійного фонду України.

– Якщо добре хазяйнуємо, то й люди мають жити краще...

– Важливим напрямом нашої роботи є впровадження проектів поліпшення соціально­побутових умов жителів району, проведення ремонту доріг, благоустрою територій. Для цього залучаються кошти від державних до місцевих бюджетів сільських рад, а також спонсорські та добровільні внески.

Так, незважаючи на фінансову скруту, в районі далі діє програма «Власний дім» для підтримання індивідуального житлового будівництва на селі. Активно проходить і оздоровча кампанія. Особливо – для дітей, на що давали гроші також і батьки. Загальна сума на оздоровлення склала 651,4 тисячі гривень, що на 144,4 тисячі більше, ніж у минулому році. Завдяки цьому вдалося оздоровити 2918 дітей різних соціальних категорій, – на 240 осіб більше, ніж заплановано.

Крім виділення коштів з районного бюджету, постійно провадяться різноманітні заходи для підтримання людей, що опинилися в скрутних життєвих обставинах.

– Між тим, в районі завершена жнивна кампанія. З яким результатом ми віджнивували?

– Цьогорічні жнива тяжкі через погодні умови. Так, за останню декаду червня випало 170 міліметрів опадів, що становить піврічну норму. Але завдяки валовому збору озимої пшениці позитивна картина не порушена. Намолочено понад 100 тисяч тонн зерна. В середньому по району урожайність становить 30 центнерів з гектара. А в деяких господарствах, таких як ТОВ «Обрій­МТС­Роздільна», СТОВ «Роздільнянське», СТОВ «ІВА», ТОВ «Лиман», ТОВ «Агровітокс», СВК «Промінь», імені Суворова, досягнуто врожайності до 60 центнерів з одного гектара.

Є в нас і фермери, у яких найнижчі результати врожайності склали 16 центнерів. Керівники цих підприємств мотивують такі результати відсутністю коштів, з цієї причини не можуть вчасно розпочинати посівні роботи або дотримуватися технологічних норм. Своєчасно не вносять добрива, використовують неякісне насіння, а техніка в господарствах перебуває в незадовільному стані. Також не впроваджується багато заходів для збереження врожаю.

Крім того, на порядку денному стоїть необхідність оформлення та реєстрації фермерами договорів оренди на земельні паї. А тут є потенціал збільшення надходжень до районного бюджету.

– А як розвивається в районі тваринництво?

– У сільгосппідприємствах налічується 1519 голів великої рогатої худоби, понад три тисячі свиней, півтори тисячі овець та 1215 голів птиці. Планується збільшення кількості поголів’я худоби. І добре, що спільними зусиллями знайдено інвесторів. Так, на території Кіровської сільради вже розпочато спорудження вівцеферми з можливістю утримувати до 5 тисяч голів і подальшим виробництвом сиру з овечого молока. А на території Старостинської сільської ради реконструйовано молочнотоварну ферму та придбано 50 телят. У подальшому планується нарощування поголів’я до 2 тисяч.

­ Завдання серйозні…

– Але вони мають бути виконані!

Автор: Анна СТЕПАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту