ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Тісно, темно і... весело
13.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 63-64(21233-21234) / Тираж: 18937

Чергове засідання Одеського міськвиконкому почалося, можна сказати, весело. Група молодих людей, одягнених у футболки з першоквітневим портретом Олексія Костусєва намагалася увійти у будівлю міської ради. На футболках, які можна вільно придбати у сувенірних кіосках, — міський голова з червоним клоунським носом і бантиками на голові. Підпис: «Обіцяв — виконав». Посилаючись на нещодавно прийнятий закон про доступ до публічної інформацію, хлопці наполягали на своєму праві бути присутніми на засіданні.

— Ми любимо і підтримуємо міського голову, і як жителі Одеси ми маємо право потрапити на засідання виконкому, — наполягали молоді городяни.

Міліціонери на вході посилалися на внутрішні інструкції і були непохитними. Декого з тих, хто наполегливо намагався потрапити у будівлю мерії, виносили буквально на руках. Серед юнаків були помічені люди з команди Олексія Гончаренка, сина нинішнього міського голови. Сімейні ігри, зауважив хтось іронічно, на радість одеситам, тривають.

А пустити бажаючих, справді, було нікуди. Через ремонт великого залу засідання проводилося у малому залі, куди не пустили навіть пресу. Журналістам влаштували трансляцію засідання на великому екрані, встановленому у темній тісній кімнаті, куди набилося близько 50 представників ЗМІ. Щоправда, наприкінці засідання мер вибачився за незручності.

Почалося все з доповіді начальника контрольно-ревізійного управління в Одеській області Олександра Карабанова про підсумки ревізії та державного фінансового аудиту виконання бюджету м. Одеси за 2009 – 2010 роки. Доповідь за тоном нагадувала некролог. За даними держ-аудиту, місто у ці роки недоотримало понад один мільярд гривень. На 25 підприємствах виявлені фінансові порушення, які призвели до втрат бюджету на суму 119 млн. Перевіркою встановлені факти порушення фінансової дисципліни, необґрунтовані виплати заробітної плати і премій. Найзначніші порушення, за словами керівника КРУ, виявлені в управлінні земельних ресурсів — на 20 млн грн, в управлінні капітального будівництва — 5,8 млн грн, управлінні дорожнього господарства — 2,6 млн грн (двом підрядним організаціям це управління незаконно переплатило 1,2 млн грн). Злісними порушниками фінансової дисципліни Олександр Барабанов назвав «Теплопостачання Одеси», «Міськзелентрест», «Парксервіс Одеса», «Міські дороги». На 208 тис. грн порушень допустив Одеський зоопарк, на 615 тис. грн — «Одесский вестник».

Представник головКРУ Ігор Ніколов відзначив, що у 2009—2010 роках на харчування і медикаменти закладами медичного обслуговування недоотримано 50 млн грн. Ще 60 млн грн складають втрати бюджету через те, що 6 комерційних структур отримали приміщення в центрі міста взамін на нежитлові приміщення у промисловій зоні.

Звіт КРУ викликав нервовий сміх у декого з депутатів. А це, в свою чергу, рознервувало міського голову, який зазначив, що після цього всього хочеться плакати, а не сміятися. Далі Олексій Костусєв вкотре зачепив свою улюблену тему: кредит міста перед швейцарським банком, який залишила йому попередня влада.

Підсумки ревізії якогось дива вирішили відправити Президенту та в Кабінет Міністрів. Саму ж ситуацію міський голова доручив виправити нинішнім начальникам управлінь, серед яких чимало чиновників, що залишилися з минулої каденції. Такий фінансовий аудит проходив в Одесі вперше за весь час існування незалежної України. Його головна мета, як видається, — довести, що у всьому винне колишнє керівництво, а нинішня команда героїчно бореться за виправлення помилок.

Одразу після цієї доповіді Світлана Бедрега якраз і звітувала про перемоги нинішньої влади: доходна частина бюджету за перше півріччя 2011-го, незважаючи на труднощі, перевиконана на 0,8%. За її словами, темп зростання загального фонду склав 132%. З прийняттям нового Податкового кодексу зникли деякі джерела надходжень, що призвело до недоотримання міською казною 147 млн грн. Всього ж делеговані доходи склали 575 млн 753,2 тис. грн.

Середня зарплата в червні в Одесі становила 2 тис. 751 грн, що на 43 грн більше, ніж у середньому по Україні, і на 264 — ніж по області. З початку року середня зарплата в місті виросла на 408 грн. Разом з тим, заборгованість по зарплаті в місті сягнула 19 млн грн, або 75% від загальної суми боргу по області. 18 тисяч осіб, які працюють на 3648 підприємствах, отримують зарплату нижчу за мінімальну. Якщо зарплата буде доведена до визначеного законом мінімуму, за-значила Світлана Бедрега, місто додатково отримає у вигляді податку на прибуток фізичних осіб понад 4 млн грн.

В бюджет розвитку надійшло 45 млн 775 тис. грн, а це лише 17% від річного плану. Надходження від продажу землі і майна склали 10 млн грн.

Витратна частина бюджету виконана в сумі 1 млрд 400 грн. На утримання

бюджетних установ спрямовано 800 млн грн, комунальних підприємств — 88 млн грн (з них 70 млн грн — на виплату зарплати працівникам КП).

Під час розгляду питання про видачу дозволів на розташування зовнішньої реклами у депутата Світлани Осауленко виникло запитання:

— Чому право на рекламу на центральних вулицях міста належить переважно одній компанії, а іншим годі туди пробитися?

За рішенням, що приймалося, 161 сіті-лайт у центрі міста належатиме компанії «Сіті-РТМ», і цим, вважає депутат, порушується закон про добросовісну конкуренцію.

Начальник управління реклами Лілія Рогачко відповіла, що ця компанія розміщує сіті-лайти у центрі Одеси впродовж 12 років, регулярно сплачує до бюджету належні відрахування, ще й встановила в центрі міста 44 зупинки, які обслуговує. Тож, мовляв, відмовляти їй нема підстав.

(Інформовані джерела стверджують, що названа компанія користується преференцією неспроста. Вона, мовляв, належить начальниці профільного управ-ління та її чоловікові.)

На засіданні виконкому за клопотанням управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів через скарги мешканців навколишніх будинків та квартир, яким заважає шум вночі, дозволу на цілодобовий режим роботи позбавили кафе «ІТ» на Соборній площі і два магазини.

На засіданні ухвалили рішення про позбавлення пільг з оплати за теплопостачання Свято-Іллінський чоловічий монастир. Аналогічні пільги для бібліотеки ім. М. Горького та Будинку вчених вирішили залишити.

На базі управління земельних ресурсів буде створена комісія щодо вивчення розміру і відшкодування збитків, завданих місту користувачами землі.

Як доповіла начальник цього управ-ління Ірина Коврижних, робота щодо збільшення надходжень за оренду земельних ділянок мирним шляхом не дала результатів. Землекористувачі, незважаючи на добру волю міськради та міського голови, не зробили жодних кроків для укладення договорів. Орендарів землі не переконали навіть канікули, що дозволяють до 2012 року платити за ставками 2010-го. Та робити це вони не квапляться.

Новостворена ко-місія визначатиме розмір збитків від неукладених договорів, складатиме акти, які слугуватимуть підставою для стягнення з несумлінних землекористувачів збитків у судовому порядку.

Виконком підтримав рішення про зміну помешкання для дитячого будинку сімейного типу на базі сім’ї Сокур. Ця родина, в якій 7 дітей, мешкала на 9-у поверсі без ліфта і з відкритим балконом, що становило за-грозу для малих. Вирішено надати відповідне приміщення у Педагогічному провулку.

На базі спортивного басейну на житломасиві Котовського, буде створено комунальний позашкільний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа з плавання та інших водних видів спорту № 16». Затверджено її статут.

Ще одне схвалене рішення також стосується Суворовського району: видано дозвіл на опрацювання детального плану території гідропарку «Лузанівка» у межах від вулиці Векслера до «Молодої гвардії» включно. Такий план необхідний для благоустрою пляжної зони, забезпечення її об’єктами обслуговування відповідно з рекреаційною функцією. Цей план, за словами начальника управління архітектури та містобудування Бориса Бровіна, повинен прискорити розвиток території.

Виконком видав містобудівні умови та обмеження на будівництво дороги «Ха-джибей» від об’їзної автодороги до автомагістралі «Північ—Південь». Її прокладатиме ТОВ «Євротермінал», оператор контейнерного терміналу «Сухий порт». Будівництво нової дороги, віддаленої від житлової зони, допоможе зменшити навантаження на вулиці міста і скоротити відстань, а отже, й транспортні витрати на транзит вантажу.

На клопотання облдержадміністрації, поблизу школи ім. П. С. Столярського, на Сабанєєвому мосту, буде встановлено пам’ятник Давиду Ойстраху — всесвітньо відомому скрипалеві. Рішення про узгодження місця для скульптури було прийнято на за-сіданні виконкому. Пам’ятник встановлять за спонсорські внески.

На сесії міськради, призначеній на 25 серпня, розглядатиметься статут міста. І хоч проект цього документа, як і його громадське обговорення, сьогодні ви-кликає чимало застережень з боку опонентів нинішньої влади, міський голова висловив упевненість, що депутати статут схвалять і це буде подарунком до Дня Одеси. Подарунки, як відомо, бувають різні. І неприємні також.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту