ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
16.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 89(4216) / Тираж: 18937

Одеса

Боротьба за території

Господарський суд Одеської області задовольнив позов прокуратури Приморського району до товариства з обмеженою відповідальністю щодо незаконної забудови міського пляжу «Аркадія».

Як повідомляє прес­служба прокуратури, тепер підприємство зобов’язане за свій рахунок знести металеві та дерев’яні конструкції, встановлені на пляжі, а також у підводній частині. Крім цього, забудовник повинен звільнити самовільно зайняту територію пляжу.

У боргах, як у шовках

Як повідомляє Головне управління статистики в Одеській області, у січні – червні поточного року населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи борги попередніх років, 1001,6 мільйона гривень (104,8% нарахованих сум), що порівняно з січнем – червнем минулого року більше на 38%, або на 276 мільйонів гривень.

У той же час заборгованість населення щодо сплати житлово­комунальних послуг на початок липня становила 443,6 млн грн проти 566,9 млн грн на початок липня минулого року. Найбільшу частку складала заборгованість з централізованого опалення та гарячого водопостачання – 41,9% загальної суми заборгованості (185,8 млн грн). Помітними були частки заборгованості з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 22,5% (99,7 млн грн), з централізованого водопостачання та водовідведення – 18,8% (83,5 млн грн), газопостачання – 13,5% (59,8 млн грн). З вивезення побутових відходів заборгованість становила 3,3% (14,8 млн грн). Крім того, заборгованість за електроенергію на початок липня становила 104,2 млн грн, що порівняно з відповідним періодом 2010 р. більше на 2,6 млн грн, або на 2,6%.

Южне

Зізналися в порушенні

Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало КП «Комбінат дитячого харчування» та одного з підприємців міста за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Працівники відомства встановили, що під час провадження управлінням освіти, культури, спорту та молодіжної політики Южненської міськради торгів щодо закупівлі послуг з організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах суб’єкти господарювання узгодили тендерні пропозиції. Відповідачі визнали порушення та зобов’язалися сплатити штраф до державного бюджету. Як повідомила прес­служба АМКУ, сума штрафу склала 20 тисяч гривень.

Миколаївський район

Для збереження збіжжя

Неподалік Миколаївки ВАТ «Пол­тавське хлібоприймальне підприємство» споруджує елеваторний комплекс з приймання, зберігання та первинної обробки зерна.

Цими днями в.о. голови райдержадміністрації Лариса Ви­соцька разом з головою райради Олександром Молчановим відвідали будівельний майданчик. Павло Іванов, який керує роботами, ознайомив їх з ходом будівництва.

Фрунзівський район

З допомогою спонсорів

Найбільший навчально-виховний комплекс у районному центрі практично готовий прийняти школярів.

Усі класні кімнати відремонтовані за рахунок батьків, а на ремонт коридорів, службових та підсобних приміщень використано кошти відділу освіти зі шкільного спецрахунку. Проблему встановлення нових вхідних дверей взяв на себе керівник однієї з місцевих фірм Олександр Чорба.

Після щорічного ремонту дитячий садок вже гостинно прийняв галасливу малечу. На благоустрій садка батьки зібрали майже 14 тисяч гривень. А щедрі спонсори придбали для дошкільного закладу чотири водонагрівачі. Так спільними зусиллями і школа, і дитсадок НВК приведені до ладу. Тривають ремонтні роботи і в інших навчально­виховних комплексах району, де за рахунок районного бюджету, батьківських та спонсорських внесків робиться все необхідне для затишку дітей.

Овідіопольський район

Танцюй, як ми

До дня незалежності України у районі стартував проект «Ові­дійданс». Це унікальне й наймасштабніше в історії району танцювальне шоу несе в собі ідею згуртування талановитої молоді.

Організатором заходу виступив відділ культури Овідіопольської РДА. 2 і 5 серпня на березі Дніст­ровського лиману та у Палаці спорту під керівництвом режисера­постановника проекту хореографа Людмили Ігнатової відбулися перші репетиції, участь в яких взяли дівчата і жінки віком від 12 до 30 років. Майбутнє видовище обіцяє незабутні враження. Учасники шоу будуть одягнені в жовто­блакитні костюми – кольору національного прапора. Цей унікальний проект покликаний об’єднати жителів усього району. Сотні людей з’єднаються в танці заради шляхетної мети, в основі якої – любов до своєї Батьківщини. Учасники шоу готують унікальні за своїм масштабом танцювальні постановки, які в день свята будуть представлені на центральній площі Овідіополя.

Великомихайлівський район

…І копії ікон у подарунок

Парафіяни Іоанно-Богословської церкви, що розташована у районному центрі, мали змогу прикластися до чудотвор­ної ікони Божої Матері «Жизне­подательница».

Її з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, у межах Хресного ходу, привезли в район насельники Свято­Троїцького Межирічського чоловічого монастиря (Рівненська область) на чолі з ієродияконом Давидом. До храму також завітала ще одна процесія – група прочан із Одеси, які повторювали маршрут Хресного ходу Касперовської ікони Божої Матері. Від імені парафіян зі словами вдячності за цінний подарунок до прочан звернувся настоятель Іоанно­Богословського храму благочинний протоієрей Микола Чулей. Слід зазначити, що окрім Великої Михайлівки прочани також побували у храмах сіл Новопетрівки, Настасіївки та Новоселівки. В дар кожній з церков були піднесені копії ікони Касперовської Божої Матері – покровительки Одеського краю.

Іванівський район

Виконуючи комплекс сільгоспробіт

За інформацією управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, в сільгосппідприємствах району триває комплекс сільськогосподарських робіт.

ТОВ «Правда» завершує заготівлю кормів. Заготовлено 1240 тонн сінажу та 2510 тонн силосу, урожайність склала 125 ц/га. В ПСП «Дружба» з площі 118 га засилосовано 2600 тонн зеленої маси кукурудзи, урожайність складає 220 ц/га.

Сільгосппідприємства підготували 26,7 тис. га площ під сівбу озимих культур. Активно працюють і завершують підготовку посівних площ в ПСП «Україна», ПСП «Павлинка», ТОВ «Нік», ТОВ «Вікторія».

Болград

Скосимо «травичку»!

У місті пройшов обласний семінар з питань протидії незаконному культивуванню наркомістких культур.

Він провадився за підтримки місії Євросоюзу щодо прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Доповідачами виступили інспектори поліції Нідерландів Ян ван дер Кляйн та Йон Джерсперс, фахівець з розслідування відділу аналітичної та оперативної підтримки Кестутіс Лейсонос (Литва) та експерт з Румунії Дорел Попа. Представники місії познайомили працівників українських правоохоронних органів з підходом поліції Нідерландів до протидії незаконної культивації каннабісу (наукова назва конопель) та представили голландську програму, спрямовану на зменшення злочинної організованої культивації коноплі. Тема для півдня Одещини, на жаль, актуальна: за останні роки лише в Ренійському районі було виявлено три поля каннабісу – біля Рені, а також сіл Котловини та Лиманського.

Ізмаїл

Гідрант як ціна людського життя…

За даними Ізмаїльського районного управління МНС, з початку року в місті сталося понад 50 пожеж, загинуло 5 чоловік. Як розповів в.о. начальника РУ МНС Петро Фтомович, робиться максимум можливого для попередження пожеж. Але коли лихо приходить, впоратися з ним набагато складніше. 158 гідрантів для пожежогасіння несправні. До речі, у цілому по Одеській області несправних близько 660 гідрантів. То ж Ізмаїл, на жаль, тут лідирує…

Становище слід терміново змінювати – про це і йшлося минулими днями на спільній оперативній нараді РУ МНС та КП «ВУВКГ». Але усе, за словами комунальників, впирається у фінансування. Вартість одного нового гідранта – у межах двох тисяч гривень. На нараді вирішили чергового разу звернутися до керівництва міста та розв’язати питання з фінансуванням для заміни усіх несправних гідрантів. За великим рахунком, як тут вважають, було б виходом зі становища, якби профінансували по черзі заміну 20 гідрантів.

Це ж стосується і сіл Броски та Матроски, включених до єдиної міської мережі водопостачання.

Інформаційну добірку підготували: Л. Мельничук, Л. Котвицька, Ю. Федорчук, О. Харченко, Т. Гурічева, Л. Токар, А. Бондарева, Є. Маслов

До уваги депутатів Одеської

обласної ради VІ скликання

26 серпня 2011 року, о 10 годині, в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3­й поверх) відбудеться пленарне засідання сьомої сесії обласної ради.

Для розгляду на пленарному засіданні сьомої сесії обласної ради рекомендовані питання:

­ Про внесення змін та доповнень до рішення обласної ради від 9 грудня 2010 року № 11­VІ «Про затвердження Регламенту Одеської обласної ради VІ скликання»;

­ Про звіт обласної державної адміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області на 2011 рік за І півріччя 2011 року;

­ Про звіт Одеської обласної державної адміністрації про виконання Програми соціально­економічного та культурного розвитку Одеської області за І півріччя 2011 року;

­ Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30 грудня 2010 року № 53­VІ «Про обласний бюджет Одеської області на 2011 рік»;

­ інші питання.

Одеська обласна рада

Руку допомоги подали москвичі

Родина Дмитра Геннадійовича Шаваріна – не перша родина з Москви, котра облаштувалася в селі Приморському. Таких тут чотири. Люди купують будинки й живуть у них влітку по півтора­два місяці. Для москвичів у нас все привабливо – цілюще повітря, екологічно чисті продукти, море. І приїжджають вони сюди, незважаючи на те, що майже у кожного є дача в Підмосков’ї. Дмитра Шаваріна та його родину не зупиняє навіть те, що будинок у Приморському поки що не упорядкований. До того ж ще й обкрадали двічі.

Одного разу, коли москвичі зустрілися з головою райдержадміністрації, депутатом обласної ради Наталею Кожухаренко, розмова мимоволі зайшла про стан доріг і можливості районного бюджету. З’ясували: ремонтувати дорогу на Рассєйку за рахунок районного або сільського бюджетів не можна. Вона державного значення. Виходить, і її ремонт повинен провадитися за рахунок держбюджету. Подумавши, москвичі вирішили надати району матеріальну допомогу на ремонт цієї самої дороги, що веде до моря.

Зрозуміло, що суми, зібраної москвичами, не вистачить, щоб закрити ями на всій відстані дороги від Рассєйки до Татарбунар. Але, як кажуть, добрий початок – половина діла. Розрахунок простий – подати приклад іншим. Приїжджим або місцевим відпочивальникам, підприємцям, жителям прилеглих сіл і міста. Головне, щоб почин знайшов послідовників. Роботи виконуватиме приватна дорожня фірма з доброю репутацією, яку очолюють брати Ашот і Самвел Айрапетяни.

Наталя Кожухаренко запевнила представника москвичів, що кошти, які вони самі передадуть підрядчикові, будуть використані чітко за призначенням. Гості самі зможуть у цьому переконатися, зокрема й у якості виконаної роботи. Н.Г. Кожухаренко назвала вчинок москвичів шляхетним і щиро подякувала за подану руку допомоги.

Світлана ОКОРОКОВА, Татарбунарський район, с. Приморське

Щедрість душі та серця

Найкраще квіти ростуть під звуки прекрасної музики. У цьому переконана Катерина Василівна Бондарчук, якій сьогодні, 16 серпня, виповнюється 75 років. Тому постійно уквітчує територію Ананьївської школи естетичного виховання, де трудиться вона і вся її музична родина: чоловік Григорій Михайлович, син Сергій, донька Олена і невістка Катерина. Буяє веселковим мереживом її невеличкий садочок біля хати. Знайшлося місце квітковому різнобарв’ю, виплеканому її руками, й у палісадниках багатьох ананьївських будинків. Барвиста клумба, що біля пам’ятника Тарасу Шевченку, ­ це також справа її трудолюбивих рук.

У свої поважні літа Катерина Василівна не втомлюється дарувати людям красу, задля чого щороку витрачає значні кошти для придбання насіння і бульб своїх улюблених квітів. Цієї весни на прохання Ананьївського міського голови Павла Маковецького вона займалася озелененням скверів. Кілька днів метка бабуся разом з помічниками, направленими від мерії, дбайливо розбивала клумби і висаджувала квіти.

Наділена К.В. Бондарчук і ще одним даром ­ каліграфічним почерком. Ним Катерина Василівна невтомно і з любов’ю уже більше чотирьох десятків років виписує партитури музичних творів для чисельного колективу оркестру народних інструментів, з яким вона також виступає на концертах і яким беззмінно диригує її чоловік ­ заслужений працівник культури України Григорій Михайлович Бондарчук. За півстоліття свого існування прославлений далеко за межами району оркестр дав понад 700 концертів. Зважте, яка титанічна праця була зроблена Катериною Василівною! До того ж наша ювілярка була і залишається незмінною музою для свого маестро.

А ще К.В. Бондарчук ­ турботлива матуся, бабуся і берегиня своєї родини. Горнуться до неї онуки Григорій, Сергійко, Марійка, Юлечка і… квіти, що їх вона щедро обігріває теплом своєї душі і серця.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту