ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
18.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 90(4217) / Тираж: 18937

Одеса

Закладення нового храму

В селищі Котовського відбулося закладення нового храму за участю митрополита Агафангела, благочинного 2-го Одеського округу протоієрея Григорія Каюна та міського духівництва. Як повідомила прес-служба Одеської єпархії, храм буде побудований на честь святих жінок-мироносиць.

Після завершення богослужіння Владика щиро привітав усіх із цією знаменною подією, підкресливши, що храм споруджується швидкими темпами.

– І в цьому велика заслуга настоятеля храму протоієрея Іоанна Ткачука, який зміг залучити до цієї святої справи доброчинців, які вносять свою посильну лепту у спорудження ще одного духовного маяка на богохранимій одеській землі, – підкреслив митрополит Агафангел, нагородивши за труди ці настоятеля та жертводавців благословенними архіпастирськими грамотами.

Найкращою визнана робота одеських учених

На засіданні Президії НАН України ухвалено рішення про присудження премій українським вченим за підсумками конкурсу 2010 року.

Премією ім. А.І. Кіпріанова НАН України «За видатні наукові роботи у галузі органічної хімії, хімії високомолекулярних сполук та хімічної технології» відзначені одеські автори циклу робіт «Снотворний та анксіолітичний засіб Левана (ціназепам). Розробка, властивості, впровадження». Це академік Національної академії наук (НАН) України, директор Фізико­хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України Сергій Андронаті, академік Національної академії медичних наук (НАМН) України, завідувач відділу інституту Микола Головенко, генеральний директор ВАТ «Інтерхім», кандидат хімічних наук Анатолій Редер.

Вітаємо наших земляків з перемогою. І в найближчих номерах газети розповімо про їхні роботи докладніше.

Роздільна

Знаходять кошти

Завершилося перше пленарне засідання ХІІ сесії райради.

Найважливішими для жителів району були питання, пов’язані з побутом та соціальним розвитком. У зв’язку із цим було ухвалено низку рішень, які вносять корективи до місцевого бюджету. Так, 60 тис. гривень виділено владі м. Роздільної для розв’язання проблем з водоканалом. Знайдені гроші на облаштування дитячого садка, завершаться ремонти в школах перед початком навчального року. З обласного фонду охорони навколишнього середовища перераховано 1 млн 642 тис. гривень для робіт з водовідведення на території сіл Кучургани та Лиманське, які підтоплюються. 16 жителям Степанівської сільради надано довготерміновий кредит у межах програми «Власний будинок».

Любашівський район

За здоровим серцем для татуся

Цими днями депутат Одеської обласної ради, член комісії з питань житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Денис Валентинович Волошин провів у Любашівці прийом громадян. Зі своїми проблемами по депутатську допомогу звернулося четверо громадян.

Денис Валентинович вислухав колишнього електрика Леоніда Тіхова, який не може вирішити земельне питання. Чиновники зволікають з виготовленням державного акту на землю.

Звертання громадян з питань аграрної політики і земельних відносин, зареєстровані в райдержадміністрації, за кількістю на другому місці. Лідирують прохання про надання матеріальної допомоги на лікування. Саме з цим прийшов на прийом 32­річний залізничник Анатолій Власов, якому життєво необхідно 25 тисяч гривень, щоб зробити операцію на серці. Зрозуміло, що таких коштів за нинішньої дорожнечі у молодої сім’ї немає. З надією на підтримку (адже від цього залежить майбутнє родини) прийшли і дружина, і маленька донька, які хочуть бачити чоловіка та батька здоровим.

Директора Ясенівської ЗОШ І­ІІІ ступенів Анатолія Капіцу хвилює оновлення матеріально­технічної бази школи. Передусім – заміна старих парт і стільців хоча б на такі, що були у використанні, але добротні.

Заступника голови райради Тетяну Мовчан хвилювали питання відкриття у райцентрі соціальної аптеки та розв’язання проблеми щодо компенсації місцевим автобусникам за перевезення пільгової категорії населення.

Взявши до уваги всі звертання і клопотання, депутат облради Д.В. Волошин запевнив кожного відвідувача, що у міру можливості вони будуть вирішені позитивно.

Ананьївський район

Упорядковується ринок

В результаті діяльності робочої комісії з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення району легалізовано 24 робочих місця. Матеріали на 21 порушника-підприємця передано до районної прокуратури.

За перше півріччя здійснено 18 рейдів, перевірено 51 суб’єкт підприємницької діяльності, виявлено 49 фактів використання нелегальної робочої сили. Лише упродовж липня в результаті 4 перевірок було інспектовано 12 суб’єктів підприємницької діяльності. Виявлено вісім незаконних працівників. Вдалося узаконити трудову діяльність двох приватних підприємців, а 5 найманих працівників уклали угоди зі своїми роботодавцями.

Білгород-Дністровський

Справи базарні

Під час проведення чергової сесії міськради відбувся мітинг. У ньому брало участь понад сто підприємців, які працюють на центральному міському ринку.

Невдоволення працівників ринку викликане чутками про можливу втрату ними робочих місць. На мітингу було зачитано текст резолюції з переліком претензій до керівництва міського ринку. Підприємці стверджують, що нові договори, які адміністрація КП «Асорті» пропонує укласти з ними, можуть бути розірваними в односторонньому порядку з часу затвердження плану реконструкції міського ринку. Ухвалений на мітингу текст резолюції його учасники планують надіслати до Білгород­Дністровської міськради та інших органів влади для розгляду та вживання заходів.

Біляївський район

Готують площі під озимі

Нелегкі видалися цьогоріч жнива, але аграрії району таки зібрали непоганий врожай, намолотивши 122 тисячі 370 тонн зерна ранніх зернових культур з середньою врожайністю 27,7 ц/га.

Нині готується ґрунт під сівбу озимини, триває збирання пізніх культур. У сільськогосподарських підприємствах розраховуються з власниками земельних сертифікатів.

Тарутинський район

200 тисяч гривень збитку на питній воді

Прокуратура району порушила кримінальну справу стосовно колишнього директора місцевого комунального підприємства за фактом незаконного видобутку корисних копалин та службової недбалості, повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

Було встановлено, що порушуючи вимоги природоохоронного законодавства комунальне підприємство незаконно добуло 27 900 кубометрів підземної питної води і протягом трьох років, знову ж таки незаконно, продавало її місцевим жителям за цінами, встановленими сільськими радами. У результаті цих дій матеріальний збиток, завданий державі, склав понад 200 тисяч гривень.

Овідіопольський район

Урожай зібрано, не за горами сівба

У районі завершилося збирання зернових та зернобобових культур. Усього їх зібрано близько 60 тисяч тонн за середньої врожайності 28,8 центнера з гектара.

За підсумками жнив­2011 найвищі результати врожайності озимої пшениці відзначені в господарствах: ПП «СерВІГ», ТОВ «Україна 2011», ДП ДГ «Таїровське», де зібрали, відповідно, по 56,4; 44,4 та 41,7 центнера з гектара. А найвищої врожайності озимого ячменю досягли в ТОВ «Магік» – 75 ц з га, ярового ячменю в КФГ «Тритікум» – 38,7 ц з га, гороху в СТОВ «Агросвіт» – 20 ц з га, озимого ріпаку в ТОВ «Україна 2010» – 22,9 ц з га. На сьогодні в господарствах району триває підготовка до сівби озимих культур, заготівля мінеральних добрив та насіння.

Іванівський район

Проти пияцтва та тютюнокуріння

Райдержадміністрація видала розпорядження про затвердження комплексних заходів щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва, алкоголізму та тютюнокуріння серед населення району на 2011–2015 роки.

У зв’язку з цим утворено оперативну групу з координації спільних дій щодо посилення профілактики цих негативних явищ. Передбачено також проведення щорічних конкурсів учнівської творчості з антиалкогольної, антитютюнової тематики, проведення профілактичних наркологічних оглядів і групового анкетного опитування з метою виявлення осіб, які вживають спиртні напої та палять. Службам райдержадміністрації, які займаються справами дітей та молоді, спільно з райвідділом міліції рекомендовано перевіряти розважальні заклади та місця проведення дозвілля молоді з метою недопущення фактів продажу та вживання алкогольних напоїв неповнолітніми та молоддю. Визнано також за необхідне сприяти створенню фізкультурно­спортивних клубів за місцем проживання тощо.

Красноокнянський район

Відновили будівництво сільської школи

Уряд спрямував 11,5 млн грн на продовження будівництва школи в селі Ставровому, а з обласного бюджету додатково виділено ще 1,5 млн грн. «Розморозити» довгобуд вдалося губернатору Едуарду Матвійчуку, який обстояв фінансування проекту на державному рівні.

Сприяли цьому неодноразові письмові та особисті звертання голови райдержадміністрації Миколи Лемищука та голови райради Сергія Білого до своїх колег з області, що спричинило приїзд робочої групи обласної ради з питань будівництва безпосередньо на об’єкт для детальнішого вивчення ситуації зі спорудженням Ставрівської ЗОШ І­ІІІ ступенів, що розпочалося у 2008 році і було призупинено за браком коштів. Спеціалістами РДА вже проведено комплекс робіт щодо проектно­кошторисної документації та отримано необхідні експертні висновки. Тож найближчим часом на будівництві знову закипить робота.

Саратський район

«Росія» змінює курс

На початку серпня відбулася реорганізація СВК «Росія» шляхом приєднання до нього ФГ «Кулевча», яке очолює Гнат Братінов. На думку керівників району, таке злиття є найправильнішим рішенням, щоб не допустити дроблення великого господарства, яке нараховує 9,5 тисячі гектарів землі.

Напередодні проведення доленосних зборів аграріїв колишній голова СВК «Росія» Василь Станчев подав заяву про складання повноважень керівника господарства. Як були проінформовані на зборах члени трудового колективу та асоційовані пайовики, у господарстві склалася критична ситуація з погашенням кредиторської заборгованості, відсутності фінансів для збирання технічних культур та винограду, провадження комплексу осінньо­польових робіт під закладення майбутнього врожаю. Загальна сума коштів, необхідних для розв’язання проблеми, становить 18 мільйонів гривень. Крім того, для проведення осінньо­польових робіт додатково буде потрібно ще 15 мільйонів гривень.

Ширяївський район

На прийомі громадян

Голова районної державної адміністрації Наталія Куртогуз провела прийом громадян на території Новосвітівської сільської ради.

Очільник району відкрита для спілкування, тому селяни звертаються до неї для розв’язання різноманітних проблем. Мешканці цієї територіальної громади порушили, зокрема, питання приватизації земельних ділянок та нарахування субсидій.

Ізмаїльський район

Будуть нові вікна

Наближаються до завершення роботи щодо підготовки шкіл до нового навчального року. Як повідомив начальник відділу капітального будівництва райдержадміністрації Микола Маджаров, з цією метою з районного бюджету заплановано виділити близько півтора мільйона гривень. До кінця першої декади серпня роботи проведені та профінансовані приблизно на 80 відсотків.

У нинішньому сезоні в загальноосвітніх школах виконувалися роботи щодо заміни вікон на металопластикові, провадився ремонт підлоги, внутрішніх туалетів та елект­ропроводки. Роботи виконували фахівці ТОВ «Еліта», ПП «Беров», Ізмаїльського управління водного господарства.

– Крім того, з обласного бюджету було виділено близько двох міль­йонів гривень на реконструкцію нежитлових приміщень, – продовжив Микола Маджаров. – З них близько 100 тисяч гривень спрямовано у село Матроску для створення ланки «дитячий садок – школа». Решта суми піде на капітальний ремонт Будинку культури в селі Озерному. На сьогодні по цих об’єктах проведені тендери, оголошені переможці, і роботи у розпалі. Провадяться також ремонтні роботи на об’єктах охорони здоров’я, на які з районного бюджету спрямовано близько 400 тисяч гривень.

Інформаційну добірку підготували: С. Маршина, Л. Мельничук, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, Л. Токар, Т. Сторчак, Є. Маслов, В. Кітік

Дружити містами вигідно?

Правові умови для перспектив розвитку міжмуніципальної співпраці в Україні, досвід європейських країн та рекомендації Ради Європи в цьому напрямі – такою була тема круглого столу, що пройшов у залі засідань Ізмаїльської міськради.

Ця проблема, як відзначалося, найбільш важлива сьогодні для представників міського і районного бізнесу, зацікавлених у просуванні на ринки продукції своїх підприємств, розширенні свого впливу, зміцненні міжміських ділових зв’язків.

У роботі круглого столу поряд з керівництвом міста і району взяли участь представники проекту USAID LINC, а також низки програм, спрямованих на посилення регіональної демократії та підтримку реформ місцевого самоврядування.

На думку учасників круглого столу, такий обмін досвідом, як і зближення на рівні економічних взаємин, дозволяє в цілому по країні ефективно вирішувати питання піднесення економіки.

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту