ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В облраді
18.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 90(4217) / Тираж: 18937

Порядок денний схвалено

У межах підготовки до чергової сесії Одеської обласної ради, запланованої на 26 серпня, відбулося засідання Президії облради. Роботою засідання керував голова облради Микола Пундик.

На розгляд сесії обласної ради виносяться звіт облдержадміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області на 2011 рік за 1­ше півріччя поточного року та питання про внесення змін і доповнень до обласного бюджету поточного року. Йдеться, зокрема, і про розподіл коштів на цільову адресну допомогу малозабезпеченим, заходи щодо забезпечення профілактики захворюваності на туберкульоз; виконання програми запобігання та лікування серцево­судинних і судинно­мозкових захворювань в Одеській області.

Також облдержадміністрація відзвітує про виконання Програми соціально­економічного та культурного розвитку Одеської області за 1­ше півріччя 2011 року.

Серед інших питань майбутньої сесії, про які йшлося на засіданні Президії облради, – затвердження Програми розвитку туристично­рекреаційної галузі Одеської області на 2011 – 2015 роки, Положення про Одеський транспортний кластер, Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку Одеського субрегіону.

Депутати планують внести зміни до багатьох вже існуючих регіональних програм.

Значне місце на порядку денному посідає і блок майнових питань. На порядку денному є кілька проектів рішень про підвищення орендної плати за використання водних об’єктів, про надання права користування деякими природними та водними об’єктами. Як відзначив із цього приводу голова Одеської обласної ради Микола Пундик, із цими питаннями тісно пов’язана тема наповнення обласного бюджету, і включення їх до порядку денного майбутньої сесії – це значною мірою заслуга тих робочих груп при обласній раді, які розбираються із цією проблемою.

Члени Президії погодилися з реко­мендаціями засідання Погоджувальної ради про виключення із сесійного порядку денного двох раніше заявлених звернень. В одному з них – із приводу ситуації у сфері соціальної політики та пенсійного забезпечення, запропонованому фракцією «Батьківщина» та адресованому Президентові України, депутати добачили політичне забарвлення. Друге звернення – рекомендація місцевим радам про заборону ухвалення рішень про реорганізацію та ліквідацію шкіл і дошкільних закладів без згоди громади, було запропоноване депутатом від фракції «Фронт змін» Катериною Лаптієнко. Як відзначив перший заступник голови облради Микола Тіндюк, його в такому вигляді рекомендувати до розгляду недоцільно, оскільки звернення дублює прямі законодавчі норми, яких і так потрібно дотримуватися. За пропозицією заступника голови облради Олексія Гончаренка, Президія доручила профільним постійним комісіям, які займаються питаннями освіти та забезпечення законності, для початку вивчити ситуацію з даної проблеми, якщо така існує.

У той же час Президія підтримала внесення до порядку денного звернення до Президента України, у якому обласна рада висловлює стурбованість порушенням екологічних норм у порту Джурджулешти (Республіка Молдова).

– Це питання реальної загрози нашому узбережжю. Є висновки багатьох комісій про те, що деякі будівлі, насамперед у нафтовому терміналі, не відповідають жодним нормам безпеки. Якої ми чекаємо реакції від керівництва нашої країни на це звернення? Напевно, ноти на адресу керівництва Молдови. Ви знаєте, що порт Джурджулешти виник на основі договору між двома країнами, і кожна зі сторін повинна виконувати свої зобов’язання. Не думаю, що можлива денонсація цього договору. Я впевнений, що іншого шляху, як дружні відносини з нашим найближчим сусідом Молдовою, немає. І ми повинні рухатися лише в цьому напрямі. Але, безумовно, ми можемо і повинні висловлювати свою стурбованість якимись їхніми діями, як і вони це роблять, – відзначив Микола Пундик.

Наталя Бондаренко

З чим погодилася Погоджувальна рада

Серед перших кроків з підготовки до серпневої сесії обласної ради було засідання Погоджувальної ради. Нагадаємо, до складу цього органу входить керівництво облради та голови політичних фракцій. Цього разу з трьох питань, винесених на розгляд, позитивну оцінку отримало лише одне звернення.

Перший документ – проект звернення до Президента України щодо ситуації у сфері соціальної політики та пенсійного забезпечення (від фракції «Батьківщина» ). На думку керівника фракції Сергія Веселова, «пенсійна реформа – це негативні реалії нашої країни». На думку інших учасників наради, «це просто заполітизоване питання» (голова облради Микола Пундик»), «не можна розглядати пенсійну реформу, вирвану з контексту інших реформ» (керівник фракції ПР Віктор Волков) і «Президент поки що не підписав цей документ, тому зараз подібне звернення просто зайве» (перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк). Думка більшості зрозуміла.

Друге питання полягало в рекомендаціях сільським, селищним та міським радам. Їм пропонувалося не приймати рішень щодо реорганізації і ліквідації дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів без згоди територіальної громади. Автор документу – депутат Катерина Лаптієнко (фракція «Фронт змін»). Вимоги цілком слушні. От тільки, як зазначив голова Одеської обласної ради Микола Пундик, вони давно вже законодавчо прописані – зокрема в «Законі про місцеве самоврядування». Навіщо ж дублювати закон? На думку членів погоджувальної ради, якщо в області були зафіксовані окремі випадки порушення законодавства, то в депутатському зверненні­запиті мають бути вказані цілком конкретні факти. А це вже дасть підставу звертатися до районних державних адміністрацій, прокуратури і вживати реальних заходів. Первісний же варіант документа відхилили.

Що стосується третього питання, то його від фракції Партії регіонів вніс Віктор Волков. В цьому зверненні (до Президента та Прем`єр­міністра України) депутати висловлюють стурбованість порушенням екологічних норм у порту Джурджулешти (Республіка Молодова).

Технологія перевантаження нафтопродуктів, обмежене число природоохоронних заходів і розташування Джурджулештського порту не виключають попадання нафтопродуктів у води річки Дунай, на думку авторів звернення. Сьогодні нафтовий термінал є джерелом постійного забруднення водного середовища виробничо­дощовими стоками. Депутати ставлять питання про вироблення плану дій з розв`язання гострої екологічної проблеми, яка стоїть перед Україною. Учасники засідання погодилися з внесенням питання до порядку денного сесії, однак висловили побажання додати до нього кілька інформаційних довідок, а також попередньо обговорити цю тему на засіданні профільної екологічної комісії.

Людмила Воробйова

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту