![]() |
|
![]() |
![]() |
Хлібороби ПСП «Дружба» завершили збирання зернових культур, досягши високих показників урожайності та валу. В господарстві було посіяно 1250 га озимого ячменю та 1764 га пшениці. Несприятливі погодні умови цього року змусили похвилюватися директора господарства Олександра Івановича Іскру, головного агронома Олександра Сергійовича Чалого. Але незважаючи на погодні перипетії, господарство є одним з лідерів у районі за показниками урожайності та намолоту. Озимого ячменю зібрали 3600 т, урожайність склала 28,8 ц/га, пшениці – 7152 т, урожайність – 40,1 ц/га.
Такі показники врожайності досягнуті завдяки праці насамперед комбайнерів, трактористів, водіїв, злагодженій роботі всього трудового колективу, використанню якісного насіння, дотриманню комплексу новітніх агротехнологічних прийомів вирощування. На теплі слова заслуговує жіночий колектив току, яким завідує Анатолій Григорович Пузанов. У день відвідування господарства на току безперервно завантажувалися машини. Щоденно виконує значний обсяг робіт на перевезенні зерна водій Олександр Володимирович Мухін. Його машина завжди на ходу.
Фахівці господарства вважають, що якісний посівний матеріал є основою майбутнього урожаю. У ПСП «Дружба» зробили ставку на сорти озимого ячменю «достойний» та «росава», пшениці – «куяльник» та «шестопаловка», які є сортами інтенсивного типу. Вони не розчарували хліборобів. За якісний посівний матеріал озимого ячменю сорту «росава» тут вдячні дослідному підприємству «Богунівська еліта».
Господарство використовує посівний матеріал до третьої репродукції. Усе насіння, отримане господарством, в обов’язковому порядку протруюється, проходить первинну та вторинну обробку. І в результаті одержують каліброване насіння. Слідкують спеціалісти за новинками агротехнічної літератури та закуповують насіння як вже добре зарекомендованих, так і перспективних, нових сортів.
Попередником пшениці був пар, тому весняний обробіток складався з двох культивацій. Озимий ячмінь потрібно було дискувати у два сліди та культивувати. Зернові культури отримали підживлення карбамідом згідно з діючими нормативами.
Досвід попередніх років говорить про те, що для отримання багатого урожаю треба захистити посіви від хлібного туруна. У цьому році обробку провели виключно озимого ячменю, оскільки попередником пшениці був пар. По пару провели обробку гербіцидом широкого спектру дії. В господарстві не забувають про вплив сівозмін на кінцевий результат.
Техніка, необхідна для обробітку посівних площ, з часом вимагає все більше грошей на ремонт, купівлю запчастин. В «Дружбі» оновлюють техніку: придбали новий комбайн та трактори «John Deer», новий 8корпусний оборотний плуг. Наступного року планують придбати декілька комбайнів.
В господарстві ще потрібно зібрати 1294 га соняшнику. Вже кілька років поспіль тут засівають площі кукурудзою (150 га) на силос. Силос частково видають людям на пай, а також реалізують. Не забувають і про овочеві культури (помідори, столовий буряк) та баштанні (кавуни, дині). Ними засівають 15 га.
Проблем вистачає у будьякого сільгосппідприємства. Але якщо нічого не робити, не буде ніякого результату, держава повинна подбати про створення умов, які сприяли б розвитку сільського господарства. Щоб вітчизняні сільгоспвиробники забезпечували ринок високоякісною, конкурентноспроможною продукцією.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |