![]() |
|
![]() |
![]() |
На черговому засіданні колегії облдержадміністрації, яке відкрив і провадив губернатор Е.Л. Матвійчук, основну увагу було приділено підсумкам соціальноекономічного та культурного розвитку області в першому півріччі поточного року. З інформацією щодо цього питання виступив начальник Головного управління економіки ОДА Олег Муратов.
При реєстрації учасники колегії одержали додатково брошуру в глянсовій обкладинці, де були викладені основні положення про виконану в першому півріччі роботу щодо зміцнення та подальшого розвитку економіки регіону. Вона містить багато таблиць, графіків, у самому тексті численні факти старанно підкреслені маркером. Але це лише зовнішні атрибути.
Для нас набагато важливіша об’єктивна оцінка досягнень і промахів у роботі.
За перше півріччя, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяги промислового виробництва знизилися на 15,3 відсотка. До речі, прогнозувалося зростання на 8 – 10 відсотків...
Але замість конкретних пояснень ситуації прозвучав аргумент: з 20 жовтня минулого року не працює підприємство «Лукойл – Одеський нафтопереробний завод», яке за кращих часів «видавало нагора» чверть усього обсягу виробництва.
Свого часу голова облдержадміністрації доручав економічній службі разом із вченими визначити, як буде ліквідовано такий величезний дефіцит.
Але про результати такої роботи нічого не сказано.
Раніше якоюсь мірою «виручала» переробна промисловість, випуск харчової продукції, усіляких напоїв. Але за підсумками першого півріччя і тут великий мінус – в межах 15 – 20 відсотків.
Звичайно, є й позитивні моменти. Особливо в легкій промисловості, виробництві будматеріалів, у машинобудуванні. Але вони не змогли перекрити прогалину, що утворилася.
Залишилася велика надія на створення технопарків на території Іванівського, Любашівського та Комінтернівського районів. Поки що триває розробка концепції розвитку цих об’єктів.
Другим «слабким місцем» в економіці області виявилося будівництво. Тут, у порівнянні з минулим роком, обсяг виробництва знизився на 4,5 відсотка. При цьому в першому півріччі за обсягами будівельних робіт, виконаних власними силами, Одещина посіла шосте місце. У багатьох сусідів справи йдуть значно гірше. Але це, самі розумієте, не привід для радості.
Транспортники багато в чому додали й перекрили доведені завдання. Хоча тривогу викликає стан справ в Українському Дунайському пароплавстві, у багатьох портах. Є приємна звістка – Кабінет Міністрів України 20 липня 2011 року схвалив технікоекономічне обґрунтування будівництва ділянки автомобільної дороги державного значення Одеса – Рені (на Бухарест) за новим напрямком: Одеса – Овідіополь – БілгородДністровський – Монаші.
Особливе місце на колегії посіли питання, пов’язані з подальшим розвитком аграрного сектору. Незважаючи на аномальні кліматичні умови, всетаки вдалося намолотити станом на 1 серпня 2 мільйони 681,9 тисячі тонн зерна при середній урожайності 29,1 центнера. Є можливість довести валовий збір до 2,9 млн тонн. У цьому разі будуть цілком забезпечені потреби області в насінні, продовольчому зерні. Аграрії розрахуються за оренду площ і майно, реалізують на ринку понад 1,5 млн тонн зерна.
На цьому тлі досить сумно виглядають результати роботи у тваринництві. Триває скорочення поголів’я великої рогатої худоби, корів, овець і птиці, падає виробництво тваринницької продукції. Кошти, виділювані на розвиток галузі, поки що відчутних результатів не дають.
Залишається сподіватися, що із завершенням будівництва тваринницьких комплексів справи покращаться.
Сподіваємося й на інвестиції. Однак протягом першого півріччя підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 2425,2 млн грн інвестицій в основний капітал, що на 24,9 відсотка менше, ніж у відповідний період минулого року.
На наш погляд, дуже важливо визначити основні тенденції в економіці й на їх основі будувати чергові плани. І тут потрібний глибокий, самокритичний підхід до оцінки будьякого факту, будьякого явища. Але от лихо, не люблять наші економісти критики і самокритики. Про це не раз писала наша газета. Із цього приводу робив свої зауваження Головному управлінню економіки губернатор Едуард Матвійчук.
Але ось знову читаємо: «На тлі позитивних змін залишається низка проблем і невирішених питань». Причому ця фраза повторюється кілька разів, і навіть у проекті рішення.
За перше півріччя багато чого вдалося зробити, і це ніхто не заперечує. Так, зросла організаторська роль ГУ економіки.
Але і про недоліки треба говорити на повен голос, називаючи на колегіях конкретних винуватців з управлінь облдержадміністрації, районних і міських керівників.
Втім, остаточний вердикт звіту винесуть депутати обласної ради на своїй черговій сесії.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |