ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
20.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 91(4218) / Тираж: 18937

Одеса

Перформанс «Фортеця»

Не менше 30 тисяч гостей очікують організатори VІІ музичного фестивалю, місцем проведення якого стане Біл­город-Дністровський. Про це представники ЗМІ довідалися на прес-конференції в Одесі за участю заступника голови облдержадміністрації Дмитра Волошенкова.

Захід присвячено Дню незалежності України. І оскільки головне дійство буде проходити в знаменитій фортеці, вистава й одержала таку назву.

Перед глядачами виступлять носії електронної музики, виконавці рока. На завершення відбудеться гала­концерт за участю Альони Вінницької, груп «Від гвинта», «Сирена», «Есі­Джесі», одеської «Безпеки» та інших колективів.

– Фестиваль також стане стартовим майданчиком виходу української молоді на простори українського шоу­бізнесу. У цілому ж разом з феєрверком у фортеці очікується грандіозний перформанс! – говорить організатор фестивалю Костянтин Захарченко.

Він також висловив вдячність губернатору Едуарду Матвійчуку за підтримку.

Усі кошти, отримані від продажу квитків, підуть на ремонт та провадження протиаварійних робіт у фортеці.

Савранський район

Роз’яснення щодо ринку землі

Відповідно до розпорядження районної державної адміністрації, в районі провадиться роз’яснювальна робота серед населення з питань завершення земельної реформи в Україні.

Так, відбулися сходи громадян в Дубинівській, Кам’янській, Полянецькій, Неділківській, Концебівській сільських та Сав­ранській селищній радах. Най­ближчими днями заплановано зустрічі в Байбузівській, Віль­шанській та Капустянській сільських радах. Робочою групою в складі керівників, спеціалістів райдержадміністрації та відділу Держкомзему в Савранському ра­йоні обговорюються з сільчанами засади створення і функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення та його позитивний вплив на подальший розвиток земельних відносин, а відповідно і на життя населення.

Білгород-Дністровський

Обмірковували проблеми моря

Гідробіолог, академік НАН Ук­раїни, заслужений діяч науки й техніки України, автор та співавтор понад 300 наукових праць, опублікованих в 19 країнах світу, Ювеналій Зайцев зустрівся в селі Миколаївці із членами громадської організації «Перлина».

Вчений, відповідаючи на запитання учасників зустрічі, торкнувся, зокрема, теми синьо­зелених водоростей, які дуже заполонили акваторію Чорного моря біля українського узбережжя. На його думку, санітарні служби поверхово оцінюють даний факт. Тому що водорості ці, за оцінкою різних джерел, небезпечні для здоров'я людини.

Березівський район

З людьми і для людей

На розширеній апаратній нараді голова райдержадміністрації Василь Арнаут представив свого першого заступника Івана Івановича Руденка.

Як зазначив голова райдерж­адміністрації, це незаангажована, нова людина в районі. Василь Петрович висловив сподівання на те, що новопризначений перший заступник зробить свій внесок у виконання завдань, поставлених Президентом України та губернатором Одещини. Іван Іванович Руденко своєю чергою подякував голові райдержадміністрації за довіру і підкреслив, що дотримується таких принципів: земля кругла; не обіцяй того, що не можеш виконати; стався до людей так, як хочеш щоб ставилися до тебе.

Овідіопольський район

Сподіваються на аквапарк

Як відзначив на черговій апаратній нараді голова РДА Михайло Жидков, фонд оплати праці в районі стабілізувався на рівні 40 мільйонів гривень.

На сьогодні тенденцій до збільшення даної позиції немає, оскільки потрібно створювати нові робочі місця. Але у перспективі готується реалізація проекту спорудження аквапарку на території Авангардівської селищної ради. Термін спорудження – півтора року. Кількість робочих місць на новому об'єкті сягатиме 300 чоловік.

Балтський район

Оренда поповнює бюджет

Цьому сприяють постійні засідання земельної комісії, на яких розглядається питання щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок.

Останнім часом зареєстровано 249 договорів про надання в оренду та тимчасове користування земельних площ сільськогосподарського призначення, в т.ч. 12 договорів – на землі водного фонду. Це дало змогу поповнити бюджет району на 1,8 млн грн.

Іванівський район

І земельні питання вирішує, і ветеранів захищає

За багаторічну сумлінну роботу в органах місцевого самоврядування, активну життєву позицію та з нагоди свого 70-річчя землевпорядник Северинівської сільської ради Катерина Петрівна Степанова нагороджена Почес­ною грамотою Одеської обласної ради.

Після закінчення Петрівського аграрного технікуму Катерина Петрівна 30 років пропрацювала агрономом бригади № 2 колгоспу ім. Леніна села Северинівки. А з 1999 року дотепер трудиться землевпорядником. Незважаючи на поважний вік, вона добросовісно та вимогливо ставиться до своєї роботи. На щомісячних семінарах для землевпорядників сільських та селищних рад вона не відсиджується, а порушує актуальні питання у сфері земельних відносин.

Також понад п’ять років К.П. Сте­панова очолює ветеранську організацію, допомагаючи ветеранам війни та праці виживати.

Великомихайлівський район

Обходяться без дільничного інспектора

Жителі села Гребеники, як і бага­тьох інших населених пунктів району, висловлювали побажання частіше бачити на території громади дільничного інспектора. Але через низку обставин працівник міліції не в змозі виїжджати на виклики за першою необхідністю, адже крім Гребеників обслуговує території ще трьох сільських рад.

Та вихід із ситуації знайшли. В селі почав діяти козацький осередок, до нього входять чоловіки середнього віку. По п’ятницях, суботах і неділях – у дні проведення дискотек – представники козацтва чергують в Будинку культури, стежачи за порядком серед молоді. Крім цього, в Гребениках є громадський помічник дільничного інспектора – Микола Миколайович Богданов, авторитетна в селі людина. Саме з його допомогою сільському голові Галині Таран вдається успішно боротися з хуліганами та порушниками громадського порядку.

Ізмаїл

Створено «Гармонію»

Цими днями в облуправлінні юстиції зареєстрований Із­маїльський центр соціально-культурної творчості «Гармонія». Засновниками виступили професіонали з багаторічним стажем роботи в міській культурі. Це Тетяна Рєпкіна, яка вісім років очолювала міськвідділ культури, при ній він займав передові позиції в області, Сніжана Поніско, у минулому – художній керівник міського Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка, та Марина Талько, колишній головний фа­хівець міського відділу культури.

За словами Тетяни Рєпкіної, центр створено на базі досвіду поль­­ських колег – представників міс­та­побратима Влоцлавека.

– У Польщі співпраця між владою та громадськістю поставлена на принципово інший, у порівнянні з нашим, рівень: прагматичні поляки дійшли висновку, що влада, навіть найдосконаліша, не в змозі охопити весь спектр соціально­економічних відносин. На допомогу приходять громадські рухи у різних сферах.

Центр «Гармонія» планує най­ближчим часом налагодити плідну співпрацю з міською громадською радою.

– Останнім часом в Ізмаїлі активізувалася реєстрація нових громадських організацій, і це тішить, – відзначив його голова Ярослав Кичук. – Тішить те, що представники нового центру поставили завдання згуртувати всіх, хто відчуває в собі іскру творчості у будь­якій сфері – від громадсько­політичної до КВВу. Місто від цього лише виграє.

Інформаційну добірку підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК, В. КІТІК, Н. САМОЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Л. ТОКАР, Т. СТОРЧАК, О. ХАРЧЕНКО, Є. МАСЛОВ

Нова школа майже в цілковитій готовності

Завершенням будівництва нової школи у Павлівці останнім часом переймалися керівники як району, так і області. Нещодавно голова обласної ради Микола Володимирович Пундик здійснив робочу поїздку до села і особисто цікавився темпами будівельних робіт на об’єкті, адже цей процес викликав деяке занепокоєння.

Одне слово, всі переживали, чи встигне підрядна організація здати школу в експлуатацію до свята 1 вересня.

Із кінця весни і ціле літо керівництво Фрун­зівського району тримає будівництво навчального закладу під особливим контролем. Щотижня у Павлівку виїжджають голова райдержадміністрації Павло Шестопалюк та голова районної ради В’ячеслав Паровенко. Вони ретельно контролюють якість виконаних робіт, за необхідності роблять зауваження керівникові підрядної організації, вказують на недоліки тощо. Станом на 18 серпня новобудова школи була майже в цілковитій готовності. Всі внутрішні роботи вже завершені. Залишилося навести лад у приміщеннях, зібрати і встановити меблі, повісити штори тощо. Одне слово, подбати про чистоту та затишок у великих, просторих класах. Саме цим нині і займаються директор школи Раїса Ковальчук та педагогічний колектив навчального закладу.

За лічені дні будівельники завершать останні роботи з благоустрою території, її нічного освітлення та оздоблення козирка над центральними вхідними дверима. Наприкінці серпня об’єкт прийматиме спеціальна державна комісія, а 1 вересня до нової красуні­школи прийдуть сільські дітлахи.

Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Фрунзівський район

«Дивокрай» і «Зустрічі в Одесі»

Не дуже давно в Одесі відбувся Другий міжнародний кінофестиваль. Зовсім скоро, на початку вересня, до Одеси з'їдуться найкращі театральні колективи із близького і далекого зарубіжжя, а також інших міст України.

Про це, а також про культурну програму святкування 20­річчя незалежності України під час прес­конференції повідомив начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Владислав Станков.

За його словами, обласна державна адміністрація вітає проведення театрального фестивалю «Зустрічі в Одесі» і надає йому всіляку підтримку, зокрема й матеріальну.

У межах фестивалю відбудуться науково­практична конференція, майстер­класи і театральні виставки.

До Дня незалежності, з 16 по 24 серпня, в Одесі та в Одеській області з ініціативи управління культури і туризму облдержадміністрації проходить цілий ряд культурно­творчих заходів.

Один з таких заходів – поліетнічний фестиваль мистецтв «Дивокрай» під патронатом губернатора Одещини Едуарда Матвійчука, про хід якого ми вже повідомляли наших читачів. Його мета – підтримка, розвиток і популяризація народної творчості представників усіх національностей, які живуть на території Одеської області.

24 серпня в Одесі виступатимуть найбільш яскраві колективи і виконавці в найрізноманітніших жанрах, зокрема й такому, як народний хоровий спів. Крім основного виступу на фестивальній сцені, музиканти гратимуть на вулицях міста.

* * *

Тим часом «Дивокрай», услід за Фрунзівкою, хлібом та сіллю зустріли жителі Роздільної. Відкрив свято Владислав Станков.

В урочистому заході взяли участь голова Роз­дільнянської райради Сергій Крилов та голова райдерж­адміністрації Олексій Могилко. Їхня думка одностайна: «Дивокрай» має величезне значення саме як своєрідне дзеркало багатонаціональної Одещини.

Показати свою виконавчу майстерність з'їхалися 12 творчих колективів з восьми районів центральної частини області: Великомихайлівського, Іванівського, Комінтернівського, Березівського, Біляївського, Овідіопольського. І, звичайно, Роздільнянського. Його представляли дві народні хорові капели «Ветеран» та «Сві­точ», народний вокальний ансамбль «Слов'яночка» та хореографічний колектив «Fest­Файно» із села Лиманського.

Автор: Вікторія ЄРЬОМЕНКО, Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту