![]() |
|
![]() |
![]() |
Серед ночі мешканців села Гуляївка стурбував їдкий сморід пального. Сільський голова Тетяна Юрченко, не зволікаючи, виїхала оглянути територію сільради. Вона одразу зрозуміла, звідки чекати біди, тож їхала у напрямку нафтопроводу, де й побачила майже десятиметровий фонтан нафти.
Після негайного повідомлення сільського голови на місце надзвичайної ситуації одразу виїхали представники районних служб: МНС на чолі з керівником Олександром Грушком, райвідділу міліції на чолі з начальником Олександром Берилом, заступник голови райдержадміністрації Сергій Лоскутніков, начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Євген Битка. За кілька годин з’явилася і аварійна бригада ВАТ «Укртранснафта», яка за короткий час локалізувала витік речовини і розпочала ремонт трубопроводу та прибирання нафтових плям із поверхні землі.
Водночас, уранці, перебуваючи на місці пригоди, голова райдержадміністрації Василь Арнаут провів термінове засідання районної комісії ТЕБ та НС. Від керівництва району залежало не лише оперативне реагування та сповіщення рятувальноремонтних служб, а й піклування щодо усунення наслідків аварії. Тож одним з необхідних кроків був виклик державної служби охорони навколишнього природного середовища. На час мого перебування на об’єкті працювали представники цієї служби, які відібрали зразки ґрунту, аби з’ясувати масштаб та зафіксувати повну картину катастрофи, наслідки якої поширилися на кілька тисяч квадратних метрів. Можна було навіть побачити невелике нафтове озерце. Державний інспектор Світлана Скалецька на мої запитання відповіла: «Ми зробили заміри і відібрали проби ґрунту, тож висновки можна буде зробити лише після лабораторних досліджень, які проводитимуться в Одесі».
Що спричинило аварію на території нашого району? Виявляється, це не природні катаклізми чи дефект трубопроводу, а банальний людський чинник – бажання легкої наживи. Невідомі намагалися зробити несанкціоновану врізку до нафтопроводу для подальшої крадіжки речовини. Як зазначають правоохоронці, грамотно виконати такі заходи здатні тільки обізнані із системою люди, адже тиск у трубопроводі досить великий. Такі дії можна вчинити лише у години запланованої профілактики, а для цього необхідно бути добре поінформованим.
В результаті злочинної діяльності було порушено нормальний режим роботи магістралі, внаслідок безконтрольного розливу нафти виникла загроза для здоров’я і життя людей, забруднено довкілля.
Наталія САМОЙЛЕНКО
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |