ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Одещина святкувала 20-річчя незалежності України
27.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 93(4220) / Тираж: 18937

Ізмаїльський район

У місті Ізмаїлі та районі урочисто відзначили 20­річчя незалежності України та День визволення від німецько­фашистських загарбників. В населених пунк­тах були покладені вінки до пам'ятників загиблих під час Великої Вітчизняної війни. У с. Багатому пройшли урочисті збори, на які прибули представники громадськості з усіх населених пунктів району.

Голова районної держадміністрації Сергій Мазур розповів про труднощі та звершення, якими позначено це двадцятиріччя.

Найкращим із найкращих вручили почесні грамоти. Силами художньої самодіяльності району був даний святковий концерт.

В Ізмаїлі День незалежності відзначали на майданчику перед міським Будинком культури. Серед промовців був і студент історичного факультету ІДГУ, ровесник незалежності України Олексій Гаврилов.

Одразу ж після мітингу та покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку відкрилася виставка декоративно­прикладного мистецтва майстринь міста, що розгорнулася на алеї Довгого бульвару між пам'ятником Кобзареві та вулицею Ватутіна.

Двадцятиріччю незалежності країни присвятили виставку своїх робіт і місцеві художники. Було представлено близько тридцяти робіт майстрів пензля.

А біля міського БК ім. Т.Г. Шевченка пройшов концерт. У ньому взяли участь провідні із­ма­їльські колективи та вокалісти.

Євген Маслов, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл

Великомихайлівський район

Святковий ранок 24 серпня розпочався урочистим мітингом, де з вітальними промовами виступили голова райдержадміністрації Михайло Вишняков та голова районної ради Віталій Гірін. Символічно, що святкові заходи з нагоди ювілейної державної дати відбулися у Великій Михайлівці на центральній площі Незалежності.

Під час урочистостей керівники багатьох підприємств, установ та організацій, а також найкращі представники трудових колективів отримали Грамоти обласної та районної влади, а директору сільськогосподарського товариства «Топаз» Миколі Шишкіну вручили медаль «20 років Незалежності».

Після мітингу відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та братської могили. Потім на всіх чекав святковий концерт за участю аматорських колективів району та окремих виконавців. Крім цього, всі присутні насолоджувалися мелодіями духового оркестру у виконанні вихованців дитячої музичної школи та майстерністю діток, які представили свої роботи на виставці декоративно­прикладного мистецтва. Фінальним акордом свята стали масові гуляння.

Олена Харченко, «Одеські вісті»

Іванівський район

У райцентрі відбулися урочисті збори, в яких взяли участь голова райдержадміністрації Н. Бянова, представники підприємств та установ, жителі селища.

Над площею перед будинком райдержадміністрації під мелодію гімну України урочисто було піднято державне знамено. Н. Бянова, з нагоди 20­ї річниці незалежності країни нагороджена медаллю «За працю і звитягу» привітала присутніх із святом і закликала всіх до згуртованості, до взаємоповаги під прапором, який багато років вів народ України до незалежності.

З нагоди Дня незалежності України відзнаками Президента України – ювілейними медалями «20 років незалежності України» нагороджені ветеран державної служби О. Ногаль та ветеран педагогічної праці Е. Рудюк. Під час вручення нагороди Евілії Іванівні голова райдержадміністрації Н. Бянова підкреслила, що це заслужена нагорода, яку отримує справжній патріот своєї батьківщини, вчитель, який виховав не одне покоління наших земляків.

Почесною грамотою райдержадміністрації нагороджено головного спеціаліста відділу економіки В. Ігнатевську, грамотою райдержадміністрації нагороджено рахівника­касира Іванівської селищної ради Н. Левандовську.

Лариса Токар, «Одеські вісті»

Білгород­Дністровський

Святкові заходи почалися вранці 23 серпня, у День визволення міста Білгорода­Дністровсого від німецько­фашистських загарбників і День Державного прапора України.

Білгород­Дністровський міський голова Ігор Нановський, службовці міськвиконкому, депутати міської ради, громадськість поклали квіти до обеліска у парку Миру та до пам'ятника визволителям міста в парку Перемоги.

На міському Меморіалі слави відбувся мітинг на спомин про воїнів, що полягли під час Дністровської десантної операції з визволення Білгорода­Дністровського. До цього святкового дня з допомогою членів громадської організації «Долг» у парку були, як частина меморіального комплексу, встановлені дві гаубиці часів Другої світової війни.

Біля будинку Білгород­Дністровської міськради відбулися урочисте підняття Державного прапора та покладання квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку. Творчі колективи міста представили концертну програму.

У Центрі дозвілля та культури міста пройшли урочисті збори з нагородженням найкращих представників громади і святковий концерт «Квітни одвічно, державо моя!», присвячений 20­річчю незалежності України, за участю ансамблю Одеської обласної державної філармонії «Чайка».

Протягом трьох днів у середньовічній Аккер­манській фортеці проходив 7­й міжнародний молодіжний фестиваль «Фортеця», на завершення якого 24 серпня для жителів і гостей міста був проведений святковий салют.

Саратський район

Незабутньо і яскравіше, ніж у попередні роки, пройшло в Саратському районі святкування 20­річчя незалежності України. Урочисті заходи поєднали тут зі святкуванням 67­річчя від дня визволення Саратського району від німецько­фашистських загарбників і Днем Державного прапора України.

Жителі райцентру та всіх сіл району готувалися до культурно­масових заходів заздалегідь. Багато хто доклав свою працю, щоб навести чистоту та лад на закріплених територіях і біля особистих садиб. Напередодні проведення урочистостей колектив Саратського районного Будинку культури виїхав на Курган Слави, щоб навести лад біля пам'ятного місця.

Початок святкових подій ознаменувало вшановування Державного прапора на центральній площі Сарати, де зібралися керівники району, ветерани війни та праці, громадськість і активісти. Потім велика група на чолі з головою Саратської райдержадміністрації Анатолієм Коритним вирушила на Курган Слави, розташований при в'їзді до селища. Тут відбулися мітинг і покладання квітів. Живі квіти лягли й до підніжжя Меморіалу загиблих воїнів у центрі селища.

У районному Будинку культури відбувся великий святковий концерт, присвячений 20­річчю незалежності України. У ньому взяли участь найкращі народні колективи району: «Чумацький шлях» із Михайлівки, «Хоро» із Зорі, жіночий вокальний ансамбль «Українські вечорниці» із Плахтіївки, а також танцювальний ансамбль зі Світлодолинського та інші творчі колективи.

Красноокнянський район

Красноокнянці разом з усією Україною урочисто відзначили День Державного прапора і День незалежності України.

Право підняти синьо­жовтий стяг отримав один з кращих учнів Красноокнянського НВК «ЗОШ І­ІІІ ступенів – гімназія» Антон Кожухар. З вітаннями до земляків звернувся виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Євгеній Ковтун.

Після вітань керівництво району провело церемонію нагородження. Відзнаку Президента України – ювілейну медаль «20 років незалежності України» – отримали заступник директора гімназії Валентина Берін, лікар­педіатр центральної районної лікарні Ганна Дядько та керівник СВК «Ягорлик» Валерій Сложинський. А потім для присутніх прозвучали прекрасні українські пісні у виконанні творчого колективу районного Будинку культури.

Миколаївський район

Не порушуючи традиції святкування Дня незалежності, представники трудових колективів, сільських і селищної рад пройшлися святковою ходою центральною вулицею райцентру до парку культури і відпочинку.

Як і в попередні роки, саме тут відбулися головні святкові заходи. Голова райдержадміністрації Олександр Чорний і голова райради Олександр Молчанов зі щирими словами вітань звернулися до присутніх. В межах заходу найкращим представникам трудових колективів було вручено Почесні грамоти Одеської обласної державної адміністрації і Одеської обласної ради, райдержадміністрації та райради. Директор Андрієво­Іванівської школи­інтернату для дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Віктор Інжестойков та лісничий Андрієво­Іванівського лісництва «Березівського лісгоспу» Анатолій Бричанчук удостоєні ювілейної медалі «20 років незалежності України». Також було визначено і вшановано переможців різноманітних конкурсів тощо.

Любашівський район

Урочисті заходи, присвячені 20­й річниці незалежності України, розпочалися з відкриття районної Дошки Пошани «Гордість Любашівщини». До присутніх з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Олексій Вовк та голова районної ради Євдокія Байдиш. Насамперед вони подякували двадцяти кращим працівникам різних галузей господарства, які своєю невтомною та натхненною працею заслужили всенародне визнання, і їхні світлини представлені на районній Дошці Пошани.

Відзнаку Президента України – ювілейну медаль «20 років незалежності України» – отримав головний лікар ЦРЛ Григорій Бурлака. За сумлінну працю та високий професіоналізм Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджені аптекар ЦРЛ Ігор Кузьків і зварювальник ф/г «Гранат» Микола Кузьменко, почесними грамотами обласної ради – сільгоспвиробники Віктор Мазуренко і Сергій Паровик, годинниками – директор НВК «ЗОШ І­ІІІ ступенів – гімназія» смт Любашівка Веніамін Коломийченко, завідувач пологового відділення центральної районної лікарні Олександр Дудник, підприємець Надія Шугайло та ін.

Після вшанування трудівників сімнадцяти юнакам та дівчатам, яким напередодні або в День незалежності виповнилося 16 років, було вручено найголовніший документ – паспорт громадянина України.

Савранський район

Для шести юних савранчан святкування 20­ї річниці незалежності України запам’ятається на все життя. Їм перед численною громадою на врочистому мітингу з нагоди Дня Державного прапора та Дня незалежності вручили паспорти голова районної ради Микола Бадюл та голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк.

Очільники району щиро вітали земляків із національними святами, закликаючи шанувати і берегти державні символи та віками омріяну незалежність. Квіти шани лягли до пам’ятників Тарасу Шевченку, загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни, воїнам­«афганцям». Представники трудових колективів селища та сільських територіальних громад продовжили святкування в парку відпочинку, де були розгорнуті виставки народних умільців, композиції квітів, творчий доробок картин професійного художника Геннадія Кіма. За вагомі здобутки у праці відзначено ряд працівників різних сфер народного господарства району. Отримала подарунок і ровесниця країни – жителька Саврані Інна Малаховська, яка нині навчається в Одеському державному університеті внутрішніх справ. Порадували всіх присутніх своїми талантами учасники художньої самодіяльності. А на районному стадіоні футболісти виборювали першість чемпіонату району з футболу. Отож свято охопило всіх і кожного.

Фрунзівський район

На 20­річчя незалежності України на центральній площі у Фрунзівці відбулося ра­йонне свято мистецтв «Пісні рідного краю».

Урочисту частину святкувань віршованими рядками відкрили ведучі Людмила Стопа та Олексій Осійчук. Потім до всіх присутніх з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Павло Шестопалюк та заступник голови районної ради Раїса Мятига. З нагоди ювілейної дати незалежності нашої держави керівники району також вручили грамоти обласної та районної влади кращим представникам трудових колективів, а десятьом особам – ще й наручні годинники із зображенням герба Фрунзівського району. Подарунки, квіти та особливі вітання з днем народження адресувалися ровесникові незалежності Івану Котовському з Павлівки (24 серпня йому виповнилось 20 років) та наймолодшому сільському голові із села Онилового Сергію Барабашу.

Видовищною була хода ровесників незалежної України з Державним прапором – двадцятеро юнаків та дівчат з усіх куточків району з гордістю пронесли велике жовто­блакитне полотнище. Після цього розпочалося головне святкове дійство. Кожна із тринадцяти сільських та селищних рад представила численним глядачам народні символи України – віночок, калину, вербу, квіти та багато іншого. Делегації із сіл та селищ на чолі з лідерами своїх громад репрезентували також короваї та культурну програму, що відображувала значення того чи іншого символу.

Фінальною частиною святкового дійства став огляд імпровізованих сільських подвір’їв, що підготували представники усіх громад району. Звичайно ж, чільне місце тут посідали щедро накриті столи, і скуштувати національні страви мали можливість всі охочі. Завершилося свято народними гуляннями.

Олена леонідова Фото Валентини МАЛЮК

Білгород­Дністровський район

Масштабним, барвистим і незабутнім стало районне свято, що відбулося в селі Випасному, і концерт «Навіки будь єдина, моя ти, Україно!», присвячений 20­річчю незалежності України.

Кожна сільська рада Білгород­Дністровського району й національно­культурні товариства представили на ньому природні дарунки врожаю­2011, кулінарні шедеври, національні страви, виставки народних ремесел, картин, скульптур, вишивок, різних виробів народних умільців, що виявили багатогранність талантів цього району, щедрого людською добротою та красою.

Свято на чолі з головою Білгород­Дністровської РДА Василем Чорнолуцьким і головою Білгород­Дністровської райради Валентиною Орловою почалося з покладання живих квітів до Меморіалу полеглим воїнам. Урочиста частина продовжилася на площі біля Будинку культури за участю Почесних громадян району, ветеранів війни та праці, керівників і представників найкращих трудових колективів району, передових хліборобів, багатодітних матерів, зокрема відзначених почесним званням України «Мати­героїня», обдарованої молоді, творчих колективів.

В урочистих обставинах відбулося нагородження багатьох трудівників району та колективів. Іменний годинник від Одеської облдержадміністрації вручено керівникові КФГ «Колос» Борисові Юрескулу, Почесними грамотами облдержадміністрації нагороджені керівник КФГ «Лука» Дмитро Барвіненко, КФГ «Барвінок» Іван Барвіненко та інші. Багато районних трудівників відзначені Почесною відзнакою, Почесними грамотами та подяками Білгород­Дністровської РДА. У номінації «Людина 20­річчя Білгород­Дністровського району» відзначені вісім осіб, серед яких депутати Одеської обласної ради Дмитро Барвіненко та Іван Баранов, Почесний громадянин Білгород­Дністровського району, голова райорганізації ветеранів Павло Ластовецький та інші.

На святі названо переможців районного конкурсу із санстану та благоустрою серед сільрад. Перше місце у Монашівської сільради – сільський голова Олена Адамчук, друге у Адамівської – сільський голова Надія Старченко, третє у Підгірненської сільради – сільський голова Олена Квітка.

На завершення на площі, при великій кількості глядачів, що зібралися з різних куточків району, відбувся святковий концерт, присвячений ювілейній річниці незалежності України.

Тетяна алексєєВА

Фото авторки

Ширяївський район

Вже традиційною у ширяївців у день свята стала масова хода центральними вулицями селища. Тут об’єдналися представники установ, організацій, виробничих колективів, сільських рад, учні шкіл та вихованці дитячих садочків.

Урочистості відбулися на площі біля районного Будинку культури. З нагоди 20­ї річниці незалежності України лунали здравиці, найперше від голови райдержадміністрації Наталії Куртогуз та голови районної ради Віктора Погорєлова. Ознаменувався цей день значною подією в житті громади. На площі споруджено пам’ятник Тарасу Шевченку, який урочисто відкрили саме в День незалежності. Разом із виборцями святкував ювілей країни і депутат обласної ради Ігор Учитель, для якого район стає все ближчим. Цього разу він завітав сюди зі своїми онуками, аби показати їм цей чудовий край.

Арцизький район

До великих національних свят – Дня Державного прапора України та 20­річчя незалежності, а також до 67­ї річниці визволення від німецько­фашистських загарбників Арцизький район підготувався ґрунтовно. У місті та селах наведено порядок, від сміття та бур’янів очищені вулиці та провулки. Люди були добре поінформовані про програму заходів.

В Арцизі, на площі, біля будинку райдержадміністрації, було урочисто піднято Державний прапор України. Перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Влад привітав присутніх зі святом єднання та демократії і подякував за внесок в економічний та культурний розвиток міста і району. Він же вручив учням міських шкіл, які досягли повноліття, паспорти громадянина України. А в центрі міста відбулося покладання квітів на братську могилу загиблим за визволення району у Великій Вітчизняній і до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

До того часу вже було розгорнуто наметове містечко, яке експонувало кращу продукцію, вироблену на полях, фермах та городах господарств району. Господарі 12 наметів у національному вбранні музикою та піснями зустрічали багатьох відвідувачів і пригощали їх мамалигою, бринзою, добрим вином. Яка територіальна громада проявила більше ініціативи та творчості у демонстрації національних особливостей свого села? Це визначила конкурсна комісія, до складу якої увійшли і перші особи – голова райдержадміністрації Олександр Малєв та голова райради Іван Бузіян. Переможцям – Новокапланській, Кам’янській, Прямобалківській громадам – вручено грошові премії. Матеріально заохочено також решту громад – учасників конкурсу.

У районному Будинку культури пройшли урочисті збори та великий святковий концерт. Оплесками було зустрінуто привітання голови обласної держадміністрації Едуарда Матвійчука жителям району.

Таїсія Баранова, спецкор «Одеських вістей»

Кодимський район

Святкування Дня незалежності у місті розпочалося напередодні, коли кодимчани вшановували Державний прапор України.

Представники підприємств і організацій поклали гірлянди живих квітів до меморіалу загиблих воїнів. У актовій залі районного Будинку культури присутніх привітали зі святом заступник голови райдержадміністрації Руслан Онуфрієнко, заступник голови районної ради Роман Швець.

Грамотами обласної та районної рад було нагороджено кращих працівників сільськогосподарської галузі, освітянської ниви, комунального підприємства, районної лікарні тощо. Духом незалежності була пройнята концертна програма, яку підготували працівники мистецтва.

Наступного дня на стадіоні відбулися спортивні змагання, а в парку культури і на головній площі міста – народні гуляння.

Котовський район

Районне свято, присвячене двадцятій річниці незалежності України, відбулося у селі Липецькому. А відкрив його районний фестиваль фольклорних колективів «Вінок пісень над селом пливе».

Для дітей працював ляльковий театр районної дитячої бібліотеки. Відбулося засідання районного молодіжного літературного клубу «Джерело». Презентація виставки­експозиції «Україна – ніжність лебедина, Богом обдарована душа» мала чимало поціновувачів.

Один із підрозділів виставки – «Золоті ключі української духовності» – був присвячений 450­річчю Пересопницького Євангелія. Працівники закладів культури Липецької сільської ради представили для гостей етнографічну композицію молдавської культури «Завітайте до каса маре». Краєзнавчий вернісаж «Ми пишаємося тобою, Котовщина», на якому була представлена кожна сільська рада району, виявився захоплюючим і змістовним.

Концертна програма, в якій взяли участь кращі аматори народного мистецтва району, завершила святкування.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»

Ренійський район

У місті на Дунаї пройшов ХХ фестиваль «Хоровод дружби», у якому взяли участь колективи художньої самодіяльності всіх будинків культури, а також обласного Центру національних культур у місті Рені.

Відкрили свято вихованці Центру дитячої та юнацької творчості – одна з найкращих молодіжних агітбригад Одещини. А далі з гагаузькою іскоркою, з болгарським завзяттям, з молдавським невгамовним темпераментом виступали колективи із сіл багатонаціонального Ренійського району. Чудові хореографічні постановки представив колектив Котловинського будинку культури «Севда гюлю» – один з найкращих гагаузьких ансамблів, який брав участь у фестивалях міжнародного рівня. Творче сходження триває в артистів Долинського будинку культури – сьогодні жителі цього молдавського села готові виступити з окремим концертом. Програма «Хороводу дружби» складалася з 66­ти номерів – глядачі не розходилися до півночі, разом відзначаючи 20­річчя незалежності України.

болградський район

23 серпня в Болградському районі проходить традиційна церемонія вручення прапорів найкращому трудовому колективу та сільській раді. Цього року правофланговим органом місцевого самоврядування визнано Виноградненську сільську раду, яку очолює молодий лідер Олександр Арабаджи. Другий прапор було вручено податковій інспекції в Болградському ра­йоні на чолі з Михайлом Вакуловим: внесок цього колективу у поповнення бюджету важко переоцінити.

На святкування Дня незалежності України та 190­й день народження Болграда, який припадає на 25 серпня, до столиці болгар України прибули іноземні делегації з Болгарії та Польщі, а також представники Дніпровського району Києва. Їхній приїзд не випадковий – райдержадміністрація на чолі з Михайлом Садаклієвим провадить цілеспрямовану та послідовну роботу з розвитку економічних та культурних зв’язків, зокрема, із закордонними партнерами. Тому нагородження М. Садаклієва ювілейною медаллю «20 років незалежності України» під час урочистих зборів було схвалено тривалими оплесками.

Кілійський район

Урочисті збори, присвячені 20­річчю незалежності України, у Кілії пройшли у великій залі культурного центру «Скіф». Цей будинок у поточному році було повернуто до життя завдяки опіці керівництва району та фінансовій підтримці з обласного бюджету.

Головними діючими особами урочистих зборів стали комбайнери та водії, доярки і городниці. Коли голова Кілійської районної ради Володимир Боделан та голова райдержадміністрації Іван Поджаров вручали славним трудівникам грамоти, зала аплодувала стоячи. Незвичайно барвисту програму з театралізованими виставами підготували працівники культури.

А 25 серпня Кілія відзначала день визволення від німецько­фашистських окупантів. На хвилі Дунаю було спущено вінок – на спомин про моряків, які загинули при визволенні краю. Ці дні назавжди врізалися в пам’ять Миколи Васильовича Єліна – це єдиний учасник визволення, який сьогодні живе в Кілійському районі. А після покладання були традиційні бойові 100 грамів та солдатська каша.

Антоніна Бондарева, власкор «Одеських вістей»

Ананьївський район

Святкування найвеличнішого державного свята – Дня незалежності – розпочалося з урочистої церемонії підняття Державного прапора.

З вітальним словом до учасників дійства звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Іван Осадчий і голова райради Микола Балан. А урочисті збори з нагоди Дня незалежності України відбулися в сесійній залі райради.

Право покласти квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку було надано ровесникам Незалежності Івану Мазуренку і Юлії Русначенко.

Ювілейну медаль «Двадцять років незалежності України» було вручено директору НВК «ЗОШ І­ІІІ ст.­гімназія № 1» м. Ананьєва Надії Гончарук. Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Віктора Покотила. Грамоти районної державної адміністрації та районної ради вручені багатьом працівникам.

Кращі представники самодіяльного мистецтва району подарували присутнім свій святковий концерт.

Павло КОЛЬЧАК

Березівський район

Цього ювілейного року у трі­ум­­фальний вінок урочистості гар­монійно вплелися три свята – Незалежність України, День Державного прапора та обжинки.

Голова райдержадміністрації Ва­силь Арнаут підкрес­лив важливі моменти державотворення, з гордістю згадав імена видатних співвітчизників та силу духу нашого народу, який пройшов випробування війнами.

– За час незалежності багато чого прийшлося пережити українцям, проте сьогодні є чим пишатися! – зазначив Василь Петрович і вручив гідним громадянам почесні грамоти та відзнаки. А молоді українці отримали паспорти та подарунки.

Зі щирими словами вітань до учасників заходу звернувся голова районної ради Олег Богоміл.

За підсумками сільськогосподарського року було визначено найкращі господарства, які отримали дипломи та переможні кубки.

Від аграріїв керівникам району було вручено запашні короваї. Найкращі голоси вітали земляків, а ввечері відбувся рок­концерт місцевої групи. Молодь залюбки взяла участь у вікторинах і конкурсах.

Наталія МОТОВИЦЬКА

Діти малюють світ

Напередодні Дня незалежності парк Перемоги в Одесі перетворився на велике яскраве полотно, на якому буяла фантазія 40 юних художників.

Діти, за активної допомоги батьків, бабусь та дідусів, малювали яскраве південне сонце, тепле море, улюблених мультяшних героїв, своїх рідних, улюблених чотириногих друзів. Загалом, юні автори не помічали навколо нікого й нічого. Головною була творчість.

Анатолій Вакуленко

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту