ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
27.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 93(4220) / Тираж: 18937

Одеса

Конструктивно, по­ діловому

Так вчора пройшла VII сесія Одеської обласної ради VI скликання, на якій обговорено 55 питань. Усі вони ретельно розглядалися на засіданнях постійних комісій. А почалася сесія з дострокового припинення повноважень депутата Одеської обласної ради Б.В. Музальова (СПУ) у зв'язку з його переходом на дипломатичну службу. Микола Лобанов, голова Одеської обласної виборчої комісії, замість вибулого депутата вручив тимчасове посвідчення депутата Одеської обласної ради теж соціалістові Сергію Анатолійовичу Бондарчуку.

На сесії обговорювався блок питань, пов'язаних із виконанням програми соціально­економічного та культурного розвитку області в першому півріччі нинішнього року. Депутати виказали особливе зацікавлення щодо програми туристично­рекреаційної сфери Одеської області на 2011 – 2015 роки, а також щодо положення про транспорт­ний кластер. Докладніше читайте в наступному номері «ОВ».

«Немає в цьому

державної політики»

– З глибоким обуренням ми зустріли обнародувану у ЗМІ інформацію про проект «Нової гуманітарної політики України». Адже в ній – неприхований намір повністю знищити національні професійні творчі спілки України, а по суті – всю національну культуру як таку. Особливу прикрість викликало те, що подібне звучить з вуст офіційної особи – Радника Президента України з питань гуманітарної політики пані Ганни Герман. І тут йдеться про розвал творчої спільноти заслужених майстрів української культури, чиїм яскравим талантом і багаторічною копіткою працею створена і твориться культурна історія світового рівня. Це стосується письменників та художників, журналістів та архітекторів, композиторів та кінематографістів, фотохудожників та театральних діячів.

Не викликає сумнівів, що подібним кроком держава інформує народ України про свою відкриту зневагу до культури та мистецтва, демонстративно ігнорує творчу еліту України.

Така квінтесенція Заяви голів правлінь Одеських обласних організацій національних творчих спілок, яку підписали народний артист України Ярослав Лупій, заслужений журналіст України Юрій Работін, народний художник України Анатолій Горбенко, заслужений діяч мистецтв України Геннадій Щіпківський, заслужений артист України Анатолій Антонюк, заслужений архітектор України Василь Мироненко, відомий фотохудожник Олег Куцький (відмовився підписати текст заяви лише голова обласної організації національної спілки композиторів України заслужений діяч мистецтв України Олександр Сокол).

– Ми категорично вимагаємо широкого та професійного, з нашою участю, обговорення питання про майбутні шляхи реформування творчих спілок. Тим більше, що самі поняття «творчий працівник» і «творча спілка», так само, як їх мета та обов’язки, чітко і конкретно сформульовані в чинному Законодавстві України і гарантовані та непорушно охороняються Конституцією, – говориться у Заяві.

Білгород-Дністровський

Столітній ювілей

у День країни

У день 20-річчя незалежності України жителька стародавнього міста Єлизавета Феофілівна Назаренко відсвяткувала столітній ювілей.

24 серпня, у день урочистостей Білгород­Дністровський міський голова Ігор Нановський приїхав привітати ювілярку з пам'ятною датою. Від імені Президента України Віктора Януковича та за дорученням голови обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука він подякував Єлизаветі Феофілівні за самовіддану працю протягом усього життя, щиро привітав із днем народження та вручив букет троянд і грошову допомогу. У відповідь вона піднесла міському голові два власноручно вирощених великих виноградних грона як символ Бессарабського краю.

У свої роки Єлизавета Феофілівна при доброму здоров'ї. Будучи віруючою людиною, тривалий час співала в церковному хорі. Вона читає псалтир старослов'янською мовою, знає румунську, молдавську, українську та російську мови. Живе в приватному будинку разом зі своєю сім’єю, опікується онуками.

Овідіопольський район

Запитували про насущне

Гострі запитання були поставлені голові райдержадміністрації, депутатові облради Михайлу Жидкову під час проведеного ним виїзного особистого прийому громадян у селі Надлиманському.

Чергового разу представники громади звернули увагу керівництва на несанкціоноване сміттєве звалище. Були також поставлені інші гострі питання, зокрема про передачу дитячого садка у комунальну власність громади села, про ремонт дороги Одеса – Надлиманське, що відноситься до компетенції Облавтодору. Що стосується, зокрема, дитячого садка, Михайло Жидков запевнив: багаторічна проблема буде додатково розглянута на сходці жителів села. Але спочатку необхідно викупити будинок дитячого садка у ВАТ «Надлиманське» і відремонтувати покрівлю. Щодо дороги, то він, як депутат облради, надішле депутатський запит до відповідних інстанцій. На прийомі також йшлося про необхідність ремонту покрівлі сільського Будинку культури та виділення автобуса для трьох місцевих шкіл. Остання проблема, щодо виділення автобуса для сіл Калаглії, Миколаївки, Надлиманського, за словами депутата, буде вирішуватися разом з обласною владою.

Савранський район

А робочих місць

не вистачає

На черговій сесії районної ради депутати заслухали багато важливих питань. На початку засідання голова райради Микола Бадюл зауважив, що у процесі підготовки питання детально розглянули члени постійних комісій.

Звернута увага, зокрема, на виконання програми соціально­економічного розвитку та підготовку до роботи в зимовий період закладів охорони здоров’я, освіти, культури. У сфері економіки відзначені позитивні моменти, такі як збільшення надходжень до зведеного бюджету району, відсутність заборгованості щодо виплати заробітної плати, пенсій та соціальної допомоги. У порівнянні з минулим роком на 21 відсоток більше реалізовано промислової продукції. Варто зазначити, що від населення надійшло 90,3 відсотка платежів за житлово­комунальні послуги, включаючи погашення боргів. Водночас існує заборгованість щодо сплати земельного податку фізичними особами, залишається низькою спроможність ринку праці щодо забезпечення робочими місцями.

Котовськ

Готують «зелену вулицю»

Підготовка міста до зимового періоду та до нового навчального року, облаштування пішохідних переходів біля шкіл та дошкільних закладів – такі питання були ключовими під час робочого зібрання міської ради.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Коваль наголосив на необхідності позначити місця переходу дорожніми знаками згідно з розміткою та добре освітити у вечірній час. Йшлося також про завершення робіт з ремонту та реконструкції навчальних закладів, зокрема і дитячих садків. Крім того, керівникам комунальних та житлово­комунальних організацій доручено вжити додаткових заходів щодо контролю за дотриманням належного санітарного стану та благоустрою на закріплених територіях.

Березівський район

Пальне є,

а коштів за нього – немає

Як розповів начальник райвідділу міліції Олександр Берило, за липень співробітниками РВ виявлено 32 злочини загально-кримінальної спрямованості. Порушено 26 кримінальних справ. Розкрито злочин, пов'язаний з пограбуванням, 10-ма крадіжками приватної власності, 5-ма крадіжками колективної власності, шахрайством, незаконним вирощенням наркотичного зілля, викраденням автотранспорту тощо.

Нещодавно в районі зафіксовано прикрий факт. Від вдало спланованого шахрайства постраждало одне з сільгосппідприємств. Його керівник замовив дизельне пальне, проте коли машина з ПММ прибула, а кошти за нього оплачено, продавець заявив, що гроші на його рахунок не надійшли і відкликав вантажівку назад. Правоохоронці втрутилися у справу. Для початку арештували машину. Потім з’ясувалося, що за підставним рахунком, на який потрапили кошти, у Запоріжжі невідомий зняв всю суму. За даним фактом порушено кримінальну справу, слідство триває. Ситуацію прокоментував голова РДА Василь Арнаут:

– Це вже не перший випадок у нашому районі. Торік за аналогічною схемою постраждало кілька підприємств. Простежується участь у аферах місцевих шахраїв.

Василь Петрович сподівається, що схему вдасться розплутати вже найближчим часом.

Іванівський район

Податки – чесно,

пенсії – вчасно

За перше півріччя поточного року до Пенсійного фонду від платників району надійшло майже 14 мільйонів гривень, що на 14% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Разом з тим, борги мають близько 140 платників на суму мільйон гривень. З них – 14 юридичних і 124 фізичні особи. Найбільший боржник – ДП «Хлібна база № 77» – 165 тис. грн. Це – 78 відсотків від загального боргу за єдиним внеском.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Маршина, А. Бондарева, Т. Гурічева, Т. Сторчак, Л. Кузьменко, Н. Самойленко, Л. Токар, О. Харченко

Прощальний візит дипломата

У зв'язку із завершенням дипломатичної місії в нашому регіоні, Генеральний консул Грузії в Одесі Зураб Квачадзе зустрівся з головою Одеської обласної ради Миколою Пундиком та його за­ступником Олексієм Гончаренком, який курирує питання міжнародних відносин.

Голова облради підкреслив, що цього року товарообіг між нашими країнами у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 200 відсотків. Йшлося також про «взаємну симпатію, яка виникла на ґрунті ділових відносин». І Микола Пундик зізнався, що любить Грузію ще з часів студентської молодості. Він також розповів про нещодавню поїздку до Грузії свого заступника Олексія Гончаренка у складі делегації Одеської області, під час якої відбулося цікаве знайомство з багатьма інвестиційними проектами, які втілюються у життя на чорноморському узбережжі Грузії.

Зі свого боку Зураб Квачадзе пообіцяв посприяти ознайомлювальній поїздці делегації Одеської обласної ради до Грузії. І висловив Миколі Пундику вдячність за обопільну плідну співпрацю. Багато теплих слів Генконсул висловив на адресу Одеси та одеситів.

– Але така доля дипломата – бути кочівником, – сказав на прощання Зураб Квачадзе. – Однак контакти та друзі однаково залишаються – назавжди.

Анатолій Дністров

Не має кордонів військове братерство

В атмосфері щиросердої теплоти і порозуміння пройшла офіційна зустріч голови Одеської облради Миколи Пундика з делегацією ветеранів­інтернаціоналістів із Калузької області. У ній також взяли участь заступник голови облради Олексій Гончаренко та Генеральний консул Російської Федерації в Одесі Юрій Антонов

Приїзд гостей із Росії відбувся багато чим завдяки ініціативі голови правління Асоціації «Ветеранський рух Одеського регіону» Олександра Ружина.

Як сказав М. Пундик, «українці та росіяни мають спільне коріння. Їм просто роковано разом жити, працювати, розбудовувати торговельні відносини. Дві країни мають чимало перспектив спільної праці. І зокрема у питаннях морального виховання поколінь».

Думку М. Пундика поділяє й Генеральний консул РФ в Одесі Ю. Антонов. Своєю чергою О. Ружин сказав:

– Нас об’єднує велика славетна історія, сповнена героїзму та видатних перемог. Пам'ятаємо й гірку правду про війну в Афганістані. Нинішня молодь мусить знати справжню ціну помилкам, мужності та трагізму.

Сам О. Ружин cлужив у легендарному «Королівському» батальйоні (його комбат А. Корольов похований під Калугою), був двічі тяжко поранений.

Голова ради Калузького обласного відділення Всеросійської організації ветеранів «Бойове братерство» Олександр Одиночников із 1979­го по 1981 рік командував мотострілецькою ротою в Афганістані.

На знак дружби О. Одиночников вручив М. Пундику прапор Калузької області та сказав, що буде радий зустріти на своїй землі одеську делегацію.

Російські гості відвідали Одеський порт, були присутні в оперному театрі на урочистому засіданні, присвяченому Дневі незалежності.

Владислав КІТІК, «Одеські вісті»

Кращим із кращих –

по автомобілю!

Відбулося чергове організаційне засідання обласної конкурсної комісії щодо провадження обласного конкурсу сільських та селищних рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території.

Цей конкурс у нашій області провадиться з 2003­го. Його значення велике, тому що благоустрій території – це й турбота про збереження природних багатств, і забезпечення санітарного­епідеміологічного контролю, і, звичайно ж, створення сприятливого для життєдіяльності людини навколишнього середовища.

За словами заступника голови обласної ради, голови конкурсної комісії Олексія Гончаренка, цього року конкурс буде провадитися окремо серед сільських та селищних рад:

– Обласна рада разом з обласною державною адміністрацією видала розпорядження щодо провадження конкурсу із вказуванням складу комісії. До неї входять фахівці найвищого рівня, керівники управлінь та відділів апарату обласної ради та облдержадміністрації, а також їхні заступники. За умовами, область розділено на три зони: північну, центральну та південну. Сільські ради – переможці (по кожній зоні) будуть нагороджені дипломами першого ступеня та автомобілями «ваз», а селищна рада (один переможець в області) – Дипломом першого ступеня та заохочувальним призом. Дипломи і призи чекають і на тих, хто посяде другі та треті місця.

Визначаючи переможців, члени комісії будуть оцінювати стан вулиць, скверів, будинків і соціальних об'єктів, а також організацію дозвілля жителів області.

Автор: Вікторія Єрьоменко, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту