![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Статут – як оксамитова революція?
На останній сесії Одеської міської ради ухвалено Статут міста.
Голова робочої групи, секретар міської ради Олег Бриндак подякував тим, хто вже вдавався до спроб розробки Статуту Одеси раніше. Він також відзначив, що документ широко обговорювався громадськістю, всіма фракціями ради, здобув позитивні висновки експертів провідних наукових установ України.
Мер, своєю чергою, назвав цей документ «м’якою оксамитовою революцією, яка покликана вивести систему самоврядування в Одесі на новий рівень».
Гімном Одеси стала пісня «У Черного моря» у виконанні Леоніда Утьосова (музика Модеста Табачникова, слова Семена Кірсанова). Для внесення місцевої ініціативи (ініціативи громадськості) на розгляд міської ради треба зібрати 5000 (а не 10000, як було спочатку зазначено в проекті) підписів городян.
Щоправда, у Статуті залишилася не прописаною процедура відкликання міського голови. Ця демократична норма існує у статутах багатьох європейських міст, а з одеського чомусь випала.
Звання Почесного громадянина міста присуджено Героєві Радянського Союзу, контрадміралові у відставці Федорові Пахальчуку.
Почесною відзнакою міського голови «За заслуги перед містом» оцінено працю розробників нової міської символіки Юрія В’язовського, Михайла Ємельянова, Івана Калмакана (посмертно).
Оштрафовані гектари
Протягом I півріччя державні інспектори щодо контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держкомзему в Одеській області провели понад 1300 перевірок.
У результаті виявлено 955 порушень законодавства на загальній площі понад вісім тисяч гектарів. Видані розпорядження щодо усунення виявлених порушень.
За даними фактами складено 537 адміністративних протоколів. Загальна сума штрафів склала при цьому майже 150 тисяч грн. Дві третини з них вже стягнено.
За 48 виявленими фактами матеріали передані органам прокуратури, повідомляє пресслужба Головного управління Держкомзему в Одеській області.
Фінансування пенсій та допомог забезпечено
На сьогодні в установленому порядку в області забезпечено фінансування на виплату пенсій та грошової допомоги в сумі 776,7 млн грн.
На виплату пенсій, яка здійснюється через установи «Укрпошти», перераховано 382,0 млн грн, що забезпечило виплату 357,9 тис. пенсіонерів області.
Банківським установам, що здійснюють виплату пенсій, перераховано 394,7 млн грн, що забезпечило виплату 292,2 тис. пенсіонерів, повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Фрунзівський район
У ногу з часом
Освітня галузь району нині характеризується стабільними кількісними та якісними показниками, а також позитивними тенденціями розвитку, відзначає начальник відділу освіти райдержадміністрації Олег Воєділов.
Зокрема, діють 15 загальноосвітніх навчальних закладів та 8 – дошкільних. Ті дитсадки, які вдалося зберегти в районі і які працюють сьогодні, вже неспроможні вмістити всіх малят. Це спонукає створювати додаткові групи. Традиційні функції дошкільних навчальних закладів розширюються через мережу роботи груп короткотривалого перебування дітей п’ятирічного віку. Тож нині дошкільною освітою охоплено 408 дітей і понад 150 перебувають під соціальним патронатом. Освіта району йде в ногу з часом. Є суттєві зрушення щодо інформатизації навчальних закладів: у восьми ЗОШ IIII ступенів обладнано 12 комп’ютерних комплексів, а це понад сто одиниць техніки. До мережі інтернет під’єднано п’ять шкіл.
Кодимський район
Щоб було затишно
Таке завдання поставлено керівництвом району перед освітянською галуззю. Школи обладнано теплоізоляційними вікнами, дверима, що значно зменшить втрати тепла в осінньо-зимовий період.
Перевірено також опалювальні системи, замінено 5 котлів. У Баштанківській, Загнітківській, Олексіївській школах капітально відремонтовано котельні. У Котовчанській, щоб зекономити паливо та зберегти тепло в приміщеннях, перейшли від стандартного опалення до обігріву частини школи побутовим котлом. Придбано два комплекти групових меблів для шкіл в селах Олексіївка та Пиріжна.
На сьогодні вирішується питання щодо заміни опалювальних котлів у Слобідській, Пиріжненській, Сербівській, Баштанківській школах, ремонту підлоги в школіліцеї міста Кодими, ремонту покрівлі в Івашківській школі, заміни димохідних труб у Малослобідській та Кодимській № 2 школах.
Рені
Спортшколу знають скрізь
Дитячо-юнацька спортивна школа повністю готова до нового навчального року.
За словами директора цього епіцентру спортивного життя Петра Миколайовича Симона, ремонт вдалося зробити завдяки спонсорській допомозі та зусиллям колективу.
Спортшкола невеличка, але, як кажуть, гарна хата не кутами. З цих стін вийшли чотирнадцять майстрів спорту та два майстри спорту міжнародного класу. І сьогодні вихованці Ренійської ДЮСШ приносять славу району: минулого навчального року збірна команда району з чотириборства стала кращою в Одеській області та виступила на всеукраїнських змаганнях, посівши четверте місце. Олександр Сари, член команди став чемпіоном України з метання м’яча, а Роман Гагауз посів третє місце. В обласному рейтингу Ренійська ДЮСШ посідає сьоме місце.
Цього року у спортшколі буде працювати чотири відділення – з футболу, баскетболу, легкої атлетики та настільного тенісу.
Савранський район
Разом із країною
Вчителька світової літератури Полянецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оксана Кацмаза святкує свій день народження разом із країною – 24 серпня.
Звісно, приємно бути в центрі уваги в такий день. Колеги радо привітали іменинницю, відзначаючи її професіоналізм та любов до дітей. Поздоровила героїню і дирекція місцевого товариства „Саврань”. Оксана Юріївна після закінчення Одеського національного університету імені Мечникова в школі працює вже тринадцять років. Вона – з родини педагогів, про іншу професію й не мріяла.
Болградський район
Відмовляються від «конвертів»
Середньомісячна зарплата в районі зросла за рік майже на чверть і становить 1634 гривні.
Райдержадміністрація провадить послідовну роботу з легалізації робочих місць та дотриманню законодавства про оплату праці. Лише за перше півріччя було перевірено 25 підприємств та організацій у результаті чого виявлено 185 порушень.
Вдалося легалізувати багато робочих місць і вивести з «тіні» 64 тис. грн, які виплачувалися в конвертах.
Білгород-Дністровський
Газ, вода та реструктуризація
На черговому засіданні Громадської ради міський голова Ігор Нановський розповів про пріоритети роботи.
За його словами, під кінець року очікується завершення підготовки проекту щодо поліпшення водопостачання міста. Вже сьогодні у його межах здійснюється інспекція артсвердловин, розташованих на території підприємств. Деякі з них планується задіяти в загальній системі, тим самим суттєво скоротивши дефіцит води в окремих мікрорайонах міста.
Триває газифікація. Зокрема, прокладається газопровід від останньої газифікованої котельні по вул. Шкільній до вул. Плавневої. По ходу нової магістралі планується підключення приватних абонентів. Наступного року місто розраховує на субвенції, які дозволять продовжувати газифікацію. Ігор Нановський підкреслив також, що на сьогодні перевіряється рентабельність кожного міського комунального підприємства. Крім того іде реструктуризація всіх управлінь міськвиконкому.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, О. Харченко, Л. Кузьменко, А. Бондарева, Т. Сторчак, Т. Гурічева
Виручає взаємодія
Наближається до кінця літо – найплідніший і відповідальніший період для виконання та завершення будьяких робіт, зокрема будівельних. Яскравим свідченням цього є Червонознам’янка, де наразі проводять лінію водогону на п’ятьох вулицях села. Паралельно жителі займаються підведенням води до своїх садиб.
– На сесії сільської ради із бюджету розвитку було заплановано виділити 249 тис. грн на виконання цих робіт, – коментує стан справ сільський голова Іван Васильович Войников. – Будівництво виконує ТОВ «Агрошляхбуд» (директор М.І. Пачев). Намагатимемося пустити вітку довжиною 6,5 км в дію до 1 вересня, бо до неї закільцьовано школу, амбулаторію, Дім милосердя. Водозабезпечення – пріоритетне завдання для нашої сільської ради. На черзі проведення водогону по вулицях Комсомольській, Садовій, Привокзальній. Також переймаємося освітленням вулиць. Сьогодні шукаємо необхідних коштів, щоб провести освітлення по вулиці Генерала Плієва – поки що від заїзду в село до центру.
Головний наш біль – річки Малий і Середній Куяльники. Дощі знову принесли воду, щоправда ґрунтову, яка підтопила підвали та складські приміщення в садибах червонознам’янців по вулицях Лікарняній, Новій, Малиновського. Сподіваємося на допомогу та сприяння у розв’язанні цієї проблеми від районної та обласної рад. Ми відчуваємо постійну підтримку у вирішенні соціальних питань від районної ради та районної державної адміністрації. Власними силами впоратися з такими обсягами робіт, навіть при великому бажанні, сільська рада не в змозі.
Це село – одне з найбільших у районі, і як би оперативно не розв’язувалися його проблеми – постійно накопичуються нові. У зв’язку з підвищенням тарифів на газ із тривогою очікують тут опалювальний сезон. Адже на балансі ради дитсадок. Дошкільний дитячий заклад потребує окремого приміщення для кухні. Та поки що до кінця року заплановано придбати електричну плиту. На території сільради є Дім милосердя, школа, їх не залишають без підтримки. Добре що питання, винесені на сесії та засідання виконавчого комітету, вирішуються при взаємодії депутатів із підприємцями села, багато хто з яких є депутатами сільської ради. Значну допомогу подають депутатипідприємці Іван Богач, Руслан Лукашев.
Головний критерій оцінки роботи сільської ради – розв’язання соціальних проблем територіальної громади. Тому Іван Васильович Войников із депутатами та громадою намагаються приділяти їм першорядну увагу.
Світлана Левицька, Іванівський район
Шляхом розбудови
З нагоди Дня незалежності України в Одеській національній науковій бібліотеці імені М. Горького було відкрито виставку «Незалежна демократична Україна: шляхом розбудови». В експозиції представлено історичну, наукову, мистецьку літературу.
В межах заходу відбулася презентація збірки поезій капітана першого рангу у відставці, ветерана ВМФ, учасника Великої Вітчизняної війни Бориса Супруна «Крок, крок, крок…» Автор висловив свої побажання як державі, так і народу, і прочитав гостям декілька віршів із презентованої книжки.
Яскравим доповненням стала і виставка малюнків «Я живу в незалежній державі». Це роботи вихованців центру дитячої творчості Приморського району «Моряна».
Раритетні та ексклюзивні листівки, поштові марки, гроші та цінні папери з власної колекції «Україна: шлях до незалежності» запропонував заслужений працівник культури України Тарас Максим’юк.
Тетяна Асауленко, провідний бібліотекар ОННБ ім. М. Горького
Буде музей
У будинку Ізмаїльського райуправління МНС планується створити музей пожежної справи Придунайського регіону. Про це йшлося на зустрічі ветеранів служби Ізмаїльського, Кілійського, Ренійського та Болградського районів і, відповідно, районних центрів. Їм було запропоновано взяти найбезпосереднішу участь у створенні експозицій. Адже в кожного з них вдома є фотографії, нагороди, збереглася, ймовірно, форма, а в сільських відділеннях – можливо, і обладнання минулих років.
В обласному масштабі цього року це вже п’ята зустріч. Проходила вона під керівництвом начальника центру психологічного забезпечення та роботи з особовим складом ГУ МНС України в Одеській області підполковника служби цивільного захисту Олександра Любавіна та начальника Ізмаїльського районного управління МНС підполковника служби цивільного захисту Михайла Булгару.
Прозвучала також інформація про можливості оздоровлення працівників і пенсіонерів МНС у відомчому санаторії «Одеський», про організацію допомоги ліквідаторам наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.
У нараді особисту участь взяли й ветераничорнобильці, які служили свого часу в Ізмаїльському районному відділі пожежної охорони, обслуговували села району. Михайло Булгару вручив їм пам’ятні знаки «25 років героїчного подвигу».
Планувалося в урочистих обставинах вручити сержантові служби цивільного захисту Ізмаїльського районного управління МНС Володимиру Янчеву посвідчення учасника бойових дій і відповідну відзнаку за розмінування території артилерійських складів МО України в Новобогданівці. Але за кілька хвилин перед тим по тривозі він просто із зали змушений був виїхати на виклик у складі підрозділу пожежної обслуги. Служба є служба…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.072Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |