ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В облраді — Після «канікул». Сьома сесія
30.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 93(4218) / Тираж: 18937

В облраді — Після «канікул». Сьома сесія

Як уже повідомляли «Одеські вісті», 26 серпня пройшла VII сесія Одеської обласної ради VI скликання, на якій обговорено 55 питань. У її роботі взяв участь голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук.

Пропонуємо увазі читачів матеріали про роботу сесії облради.

Від часу попереднього сесійного засідання обласної ради минуло вже три місяці. «Літнє притишення» – річ традиційна. Але питання мають властивість накопичуватися, тож представникам депутатського корпусу довелося продемонструвати свою готовність до їх вирішення.

Першим на порядку денному стояв пункт про дострокове припинення повноважень депутата Одеської облради Бориса Музалева (фракція СПУ). Звільнявся Борис Вікторович за власною заявою, на зміну йому ставав наступний за списком Соцпартії Сергій Бондарчук. І все б могло пройти тихо та мирно, якби не виступ депутата Володимира Немировського («Фронт змін»), що посіяв раптове збентеження. Щойно тільки була пролунала заява про вихід Музалева з лав облради і присутнім запропонували висловитися із цього приводу, Володимир Леонідович взяв слово. У його емоційній промові згадувалися «структури області, що зробили міліції замовлення «кошмарити» підприємство», спецпідрозділи, обшук офісу, порушення кримінальної справи, податки та державні інтереси. «Про що він говорить?» – шепотілися в ложі преси, відразу пов’язавши цю мову з майбутнім відходом Музалева. Втім, новоявленій «качці» так і не призначено було оперитися. Просто депутат Немировський (як представник акціонерного товариства «Стальканат­Силур») висловив своє обурення перевірками на підприємстві, які вважає спробою рейдерського захоплення. Не візьмемо на себе сміливості погоджуватися із цим твердженням або ж заперечувати його, це – обов'язок інших структур.

Сам Борис Музалев, щоб розвіяти дво­значність ситуації, поспішив дати такий коментар:

– Одна з європейських країн запропонувала мені стати Почесним консулом в Одесі. Консульська посада не сумісна ні з політичною діяльністю, ні з депутатською. І тільки у зв'язку із цим я виходжу з лав обласної ради. Прошу не шукати в цьому жодного політичного підґрунтя. Більше того, скажу, що іноді люди трохи панікують, і рядові перевірки перетворюють на немислимі речі. У нас теж півроку тому були певні складнощі з податковою інспекцією, але ми не сприймали їх як рейдерські «наїзди». Крім того, хочу сказати таке. В інтернеті та ЗМІ з'явилися відомості, що нібито в мене забрали частку в бізнесі. Якщо хтось із журналістів хоче, я можу надати установчі документи й показати, що все залишається на місці, нічого не змінилося. Правоохоронні органи роблять свою роботу. Але, можливо, в ситуації зі «Стальканатом», до цього підприємства варто підходити етичніше й обережніше. Особливо зараз, коли є багато фантазій і вигадок.

Ще один коментар прозвучав із уст голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука. Коротенько його можна звести до такого:

– Підприємство платить зарплати й податки, все нормально. Але не плутаймо політику з господарською діяльністю. Пане Немировський, Ви були в мене на прийомі, ми обговорювали це питання. Якщо за результатами перевірки Ви виявитеся не винні, то я перший визнаю це перед усією областю. Але вимагати й шантажувати обласну владу: «Ми порушили, але почнемо висувати політичні гасла» – такі речі не пройдуть.

Після такого «адреналінового сплеску» депутати перейшли до наступних пунктів порядку денного. Більшістю голосів затвердили деякі зміни в Регламенті облради VI скликання. Зокрема, проекти ухвал, які будуть виноситися на розгляд сесії, належить публікувати на офіційному сайті облради не пізніше, ніж за двадцять робочих днів, а самі ухвали – не пізніше п'ятьох днів після їх винесення. Як пояснив голова облради Микола Пундик, ці новації пов'язані з вимогами Закону «Про доступ до публічної інформації».

Потім депутатський корпус підтримав звернення до Президента і Прем'єр­міністра України «Про запобігання екологічній небезпеці на півдні України». Мова йде про порушення природоохоронних норм і європейських директив у молдовському порту Джурджулешти. Потенційна аварія може призвести до екологічної катастрофи на українській частині Дунаю, та й зараз Джурджулешти є джерелом постійного забруднення річки виробничо­дощовими стоками. Депутати закликали керівництво країни вжити заходів для запобігання екологічній загрозі.

Далі учасники сесійного засідання прослухали звіт облдержадміністрації про виконання обласного бюджету за перше півріччя, затвердили низку нових регіональних програм і внесли зміни в деякі вже існуючі програми. Особливої уваги удостоїлася Програма розвитку туристично­рекреаційної галузі Одеської області на 2011 – 2015 роки. Знову взяв слово губернатор Едуард Матвійчук. На його думку, для розвитку регіону одесити мусять не просто чекати фінансування з Києва, а заробляти більше грошей і максимально використовувати наявні «козирі». «Неораним», або ще недостатньо обробленим, полем є саме туризм.

– Як ви вважаєте, скільки загалом у Затоці працює баз відпочинку? Гадаю, десь двісті, триста, а віддачі до бюджету жодної. Розвиток туризму в Одеській області – дуже важливий, ми розбудовуємо економіку в різних галузях, а туризм – це наш «козир», на якому область має заробляти гроші, – підкреслив Едуард Матвійчук.

Як повідомив начальник обласного управління культури і туризму Владислав Станков, програма розроблялася на підставі пропозицій, що надійшли з районів області, від представників туристичного бізнесу та з урахуванням міжнародного досвіду. Перший (інформаційний) етап передбачає створення потужного інтернет­ресурсу, де як «єдиний продукт» буде представлена вся наявна інформація. Другий – власне розвиток туристичної інфраструктури, розбудова різних напрямів (зелений, культурний туризм), робота із сертифікації екскурсоводів та ін. На сьогодні більшість туристів, що відвідують Одещину, є громадянами Росії або Білорусі, хоча потік відвідувачів із країн далекого зарубіжжя росте рік у рік. Одесі слід залучати туристів не тільки влітку. Саме тому, наприклад, розглядаються варіанти перенесення такої гучної події, як Одеський кінофестиваль, на осінні місяці. Є й інші «фішки».

– У нас є низка серйозних інформаційних приводів для залучення туристів. Заплановані «Російські зустрічі», джазовий фестиваль під патронатом губернатора, гала­концерт, приурочений до перепоховання Столярського та багато чого іншого, – перелічував Владислав Станков. – Головне, грамотно донести цю інформацію до цільової аудиторії.

Що ж, плани багатонадійні. Стежитимемо за їх реалізацією.

Якщо уявити перебіг сесійного засідання у вигляді кардіограми, то черговим сплеском на ній стало обговорення багатостраждального Положення про транспортний кластер. Цей документ уже виносився на обговорення з ініціативи заступника голови Одеської облради Олексія Гончаренка. Тему визнали досить складною, прозвучала низка критичних зауважень. На попередній сесії документ прийняли «за основу» і відправили на до­опрацювання. Втім, і через три місяці без зауважень не обійшлося.

– Питання це суто господарське, то навіщо нам ухвалювати це рекомендаційне положення, яке нікого ні до чого не зобов'язує? – запитував позафракційний депутат Микола Шутов (голова постійної комісії з питань економіки).

Проте Олексій Гончаренко енергійно обстоював своє дітище.

– Транспортна сфера – ключова для розвитку нашого регіону, – аргументував він. – Тому обласна рада повинна робити сьогодні все можливе, щоб підтримати цю галузь. Не йдеться про конкретний об'єкт. Проектом положення, підготовленого нами, може скористатися будь­який порт на території Одеської області, будь­який транспортний вузол. Хочу також підкреслити, що наш проект підтримали постійні комісії з економіки, з бюджету, з морегосподарського комплексу та всі інші комісії, які його розглядали. Процес підготовки даного Положення проходив за участю Комітету з економічних реформ при голові облдержадміністрації, у ньому брали участь представники порту, залізниці та вузів Одеського регіону. А наукова праця, яка обґрунтовувала необхідність кластера, виграла конкурс серед подібних наукових праць у Російській Федерації. Тому прошу колег підтримати даний проект рішення. (За хвилину більшість депутатів висловилися за ухвалення цього документа).

Далі темп розгляду питань значно прискорився. Пов'язано це було з тим, що вони були вже досить вивчені у плині попередніх обговорень, і тепер депутати не хотіли витрачати час на повторення пройденого матеріалу. Таким чином, було пройдено кілька блоків порядку денного, включаючи висновок і продовження контрактів з керівниками комунальних підприємств, які перебувають у власності територіальної громади області.

Не обійшлося й без надання пільг тим чи іншим організаціям. Зокрема, громадській організації «Українська федерація таїландського боксу Муай­Тай» і комунальному підприємству «Керуюча компанія індустріальних (промислових) парків». Ось як мотивував причини такої «пільгової полегкості» голова Одеської облради Микола Пундик. У першому випадку він нагадав про те, що спортивна організація безкоштовно тренує дітей до 16 років, і за останній час її вихованці принесли Одещині кілька призових місць на чемпіонатах Європи та світу. У другому – обласне комунальне підприємство все одно фінансується за рахунок облбюджету, тому простіше відразу направити кошти «на справу», а не розводити формальності з орендною платою.

Голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук відзначив необхідність активізації роботи щодо залучення інвестицій.

– Є питання, які з об'єктивних і суб'єктивних причин нам не вдалося вирішити, – відзначив Едуард Леонідович. – Незабаром буде оновлений склад людей, які займаються залученням інвестицій у регіон. Але не все залежить від Одеської обласної державної адміністрації – наприклад, недосконала законодавча база. У зв'язку з тим, що Президент України Віктор Янукович відносить питання залучення інвестицій до пріоритетів, я гадаю, що незабаром ця проблема вирішиться.

За словами губернатора, тенденція до стабільного зростання інвестицій, зафіксована торік, зберігається й у поточному році. Реальним проривом може стати створення технопарків, завдяки яким, акцентував Е. Матвійчук, в економіку області буде залучено значні кошти.

Одним з найприємніших моментів сесії, безумовно, стало передання шкільних автобусів I­VAN 2011­го року випуску територіальним громадам районів області.

– Мені дуже приємно, що програма «Шкільний автобус», за яку ми з вами голосували, на цей рік виконана, – заявив Микола Пундик. – Це 47 автобусів виробництва Іллічівського автомобільного заводу. Частина з них уже перебуває в районах області, частину буде урочисто передано 1 вересня. На наступний рік залишається п'ятдесят п'ять автобусів. Якщо ми з вами плідно працюватимемо, то маємо шанс стати першою в країні областю, яка цілком виконає програму «Шкільний автобус». Ще б дороги до цих автобусів, і ціни б нам не було, – жартівливо завершив свою промову Микола Володимирович.

Цього року на освіту обласна влада виділила понад 100 млн грн, які спрямовано на будівництво 6 шкіл, придбання шкільних автобусів та інше. При цьому п'ять шкіл будуть відкриті найближчими днями.

Сесійний порядок денний наближався до свого логічного завершення. Настала черга й для депутатських запитів. Вони були найрізнішої тематики. Так запит депутата Ігоря Учителя стосувався можливості придбання скрапленого газу за ціною виробника, а не на аукціонах (адже Одещина є одним із найбільших споживачів цього виду палива серед областей України). Депутат Григорій Єпур у своєму запиті торкнувся теми однієї з місцевих кредитних спілок, що не виконують своїх зобов'язань перед вкладниками. Депутат Валерій Кондратюк у своєму запиті писав про необхідність виділення коштів на реконструкцію пошкоджених шляхів у місті Рені та будівництво окружної дороги («Ситуація справді близька до катастрофічної, – визнав Микола Пундик. – Але обласного бюджету на цю мету просто не вистачить, тому нам треба бити в усі дзвони»). Як бачимо, навіть цей неповний перелік дає змогу судити про проблеми, що хвилюють наших земляків. Сесійне засідання завершилося, робота триває.

Автор: Людмила ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту