ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
01.09.2011 / Газета: Одесские известия / № 94(4219) / Тираж: 18937

Одеса

Намічено широкий обмін досвідом

Вперше в історії України підписано угоду про співпрацю між Нижньодністровським національним природним парком та Національним екологічним та історичним ландшафтним парком Флориди «Timucuan» (США).

Її підписали директори парків Олек­сандр Порайло та Барбара Гудман.

Документ передбачає широкий обмін досвідом в організації діяльності парків, розробці нових маршрутів, пошуку ефективних форм просвітницької та екологічної роботи.

І все­таки «Пісня про Одесу»

Коли верстався номер, редакція одержала Заяву Одеської міської ради такого змісту:

– Останнім часом деякими ЗМІ поширено інформацію, у якій говориться, що згідно із ухваленим Статутом міста гімном Одеси стала пісня «У Черного моря» у виконанні Леоніда Утьосова.

Насправді пропозиція щодо прийняття цієї пісні як гімну міста була у проекті Статуту, спочатку винесеному на обговорення (ст. 5 «Міська символіка»).

Проект Статуту територіальної громади Одеси пройшов громадське обговорення по всіх районах міста, одержав експертну оцінку фахівців. Пропозиції, що надійшли, були розглянуті членами робочої групи з розробки проекту Статуту. За результатами розгляду було підготовлено узагальнену таблицю пропозицій до проекту, яка разом із протоколами обговорень була опублікована на офіційному сайті міста www.odessa.ua.

У пункті 38 даного документу говориться, що з урахуванням пропозиції, що надійшла від Всесвітнього клубу одеситів, гімном Одеси пропонується прийняти «Пісню про Одесу» з оперети «Біла акація» на музику І. Дунаєвського.

Саме цю пропозицію й закріплено в ухваленому депутатами Одеської міської ради рішенні № 1240­VІ від 25.08.2011 р. «Про затвердження Статуту територіальної громади міста Одеси»:

«Стаття 5. Міська символіка.

1. Міською символікою є герб, прапор, гімн міста, штандарт міського голови, опис та порядок використання яких визначається Положенням про міську символіку, яка затверджується міською радою.

Гімном Одеси є «Пісня про Одесу» з оперети «Біла акація» на музику І. Дунаєвського».

Відчутна допомога студентів

Максимум рухомого складу, причіпних вагонів та додаткових поїздів було задіяно на Одеській залізниці у період напружених літніх пасажирських перевезень.

А відтак значно зросла потреба у провідниках. Їхні бригади у найнапруженіший період успішно поповнили майже дві з половиною сотні студентів­практикантів з Української державної академії залізничного транспорту, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту та Одеського профільного технікуму.

Як повідомив начальник резерву провідників пасажирських вагонів пасажирського вагонного депо станції Одеса­Головна Олег Соломенцев, юнаків і дівчат розмістили у гуртожитку відомчого технікуму та по кількох купейних вагонах, переобладнаних під стаціонарне житло, створивши всі необхідні побутові умови.

А студзагонівці добре попрацювали на всіх напрямках додаткових пасажирських перевезень: на Чернівці, Хмельницький, Христинівку, Сімферополь, Харків, Москву. Їхньою роботою залишилися задоволені як одеські залізничники, так і пасажири.

Гроші спливли, а катер на приколі

Прокуратура Одеської області виявила факт розтрати посадовими особами приватних підприємств коштів державного підприємства «Дельта-лоцман», повідомляє прес-служба відомства.

Зловживаючи своїм службовим становищем, службовці склали підроблені документи та розтратили понад 400 тисяч гривень, призначених для капітального ремонту катера, який належить держпідприємству «Дельта­лоцман». Було завдано матеріального збитку державі в особливо великих розмірах. Порушено кримінальну справу.

Ізмаїл

Підтримали керівництво порту

Профспілкова конференція прой­шла в Ізмаїльському мор­ському торговельному порту. Обговорювалося виконання чинного колективного договору за перші шість місяців поточного року. Відзначалася складна економічна ситуація, у якій зараз перебуває підприємство.

Адміністрація змушена була звернутися до трудового колективу із проханням погодитися на тимчасове «заморожування» низки пунктів колективного договору. Йшлося про гарячі обіди для докерів, позички і, у разі нагальної потреби, переходу ІМТП на скорочений, чотириденний робочий тиждень. До таких заходів вже вдавалися у 2009 році. Портовики з розумінням поставилися до пропозиції керівництва і більшістю голосів проголосували «за».

Заступник голови профспілки працівників морського транспорту України Борис Боровський, який був присутній на конференції, резонно відзначив, що, згідно із законодавством, пункти колективного договору можна припиняти лише на півроку.

Втім, в.о. начальника порту Юрій Фуртатов налаштований оптимістично: Полтавський гірничозбагачувальний комбінат, давній партнер ІМТП, зараз відновлює попередні потужності. З 2012 року планується відновити вантажоперевезення у повному обсязі. Найголовніше завдання: довести обсяги вантажопереробок до 550 – 600 тисяч тонн на місяць. На сьогодні ця цифра становить 450 тис. тонн.

Роздільна

Спільними зусиллями

Серед тих, хто першими впоралися з підготовчими роботами до нового навчального року, – технічний персонал, педагоги та батьки міської загальноосвітньої школи № 2.

Тут за спонсорські кошти підготовлено приміщення для шкільного музею, відремонтовано малий спортивний зал, здійснено капітальний ремонт їдальні, пофарбовано і побілено кабінети та класи, закуплено і встановлено кілька нових дверей, придбано газонокосарку, з допомогою якої упорядкували пришкільну територію.

Савранський район

З турботою про Південний Буг

На базі райдержадміністрації відбувся семінар «Шляхи ефективного управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг», проведений спільно Одеським державним екологічним університетом, молодіжним екологічним центром імені В.І. Вернадського та Чорноморським регіональним відділком Української екологічної академії наук.

Учасники розглянули питання щодо стану використання водних об’єктів, що розташовані на території району; правові та економічні наслідки порушення законодавства в частині використання водних об’єктів та земель водного фонду; проблеми, які можуть виникнути при використанні водних об’єктів та шляхи їх розв’язання. Подібний захід в районі провадиться не вперше. Адже Південний Буг – єдина велика річка, водозбірна площа якої повністю розміщена в Україні. Її природні ресурси мають велике народногосподарське значення. Першочерговим завданням для екологічних, громадських організацій та населення є збереження і відтворення водних ресурсів та біорозмаїття басейну, охорона земель водного фонду.

Рені

Свято меду

Обласний центр національних культур провів свято меду.

Традиційно в міському парку на День пасічника збираються як бджолярі, так і любителі солодкого натурального продукту, щоб разом порадіти сонцю в баночках – бурштиновому меду.

Бджолярі району утримують у цілому 2 тисячі вуликів. Цього року вони одержали непоганий медозбір, чому сприяли досить сприятливі погодні умови і, звичайно, скрупульозна робота на пасіках.

За багаторічну працю грамотами району були нагороджені чотири Віктори – Віктор Ломов, Віктор Маржин, Віктор Пуфтієнко та Віктор Іванов.

Жителі міста прослухали концерт, підготовлений самодіяльними артистами Центру національних культур, і понесли із собою по баночці меду.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Комісаренко, А. Михайленко, Є. Маслов, Ю. Ганган, Т. Сторчак

Любі школярі та студенти!

Шановні педагоги та батьки!

Вітаю вас із Днем знань та початком нового навчального року!

Перше вересня завжди було й залишається загальнонародним за своєю сутністю святом. Шкільний дзвоник у цей день однаково хвилює усі покоління. Дітям він дарує зустріч зі школою, дорослим – приємні спогади про юність. Усі разом ми заново усвідомлюємо необхідність навчатися, вдосконалювати свої професійні навички. Освіта буквально на наших очах перетворюється на один з найголовніших ресурсів економіки. Її успішний розвиток – основа гідного життя кожного жителя Одещини, соціально­економічного прогресу регіону та України в цілому.

Усім школярам та студентам області бажаю у новому навчальному році наполегливості, успіхів та яскравого, насиченого життя, вчителям – творчої енергії, терпіння та мудрих рішень, а батькам – пишатися своїми дітьми та радіти їхнім перемогам.

Нехай новий навчальний рік для всіх, хто входить сьогодні у класи та аудиторії, буде успішним, сповненим радощів та обов’язково серйозним навчанням!

Голова Одеської обласної державної адміністрації Е. Матвійчук

Дорогі друзі!

1 вересня – це воістину всенародне свято, на яке нетерпляче чекають першокласники та першокурсники і з якого починається дорога у світ незвіданого, світ відкриттів і майбутньої професії.

Кожен із нас значну частину свого життя про­вів за навчанням. Багато хто закінчив вузи, дехто магістратуру й аспірантуру. Потім наші діти повторюють цей же шлях. От і виходить, що все наше життя пов’язане з людьми, що допомагають осягати не тільки знання, але й життєву премудрість.

Великі надії та відповідальність за багатобічне самовизначення особистості, виховання ана­літичного мислення, розвиток зацікавлення щодо історії регіону й держави, толерантності, одне слово, формування громадянської позиції, ми покладаємо на професійну спільноту вчителів. Адже Одещина завжди пишалася своїм учительським корпусом, який сумлінною, творчою працею забезпечує високу якість і престиж вітчизняної освіти, виховуючи дбайливих і відповідальних людей, які люблять свій рідний край.

Від імені депутатів обласної ради та від себе особисто вітаю тих, хто навчається та навчає! Здоров’я, щастя й нових творчих досягнень усім учителям і вихователям, мудрим і небайдужим наставникам, чий талант, знання, терпіння, відповідальність – неодмінні умови успішного навчання! А школярам і студентам – оптимізму, добра, удачі, успіхів і впевненості у своїх силах.

З повагою

голова обласної ради М. ПУНДИК

Блакить і золото

Протягом місяця в межах програми культурного розвитку одеські художники Ігор Те­рехов, Олександр Силантьєв і Микола Овайко демонстрували свої роботи на виставці в місті Гродно (Білорусь). За­хід був організований за сприяння та фінансової під­тримки Генерального кон­сульства України у Бресті та приурочений до 20­річчя незалежності України. Ци­ми днями представники оде­ської делегації поділились враженнями від поїздки.

– Виставка ознайомила біло­руського глядача з україн­ською культурою, з цілісним та самобутнім портретом сучасного живопису нашого краю, а також із культурами національних меншин, – відзначив голова національно­культурного товариства громадян «Білорусь» Федір Ковалевич. – За результатами перебування одеської делегації було досягнуто домовленності щодо активізації роботи закладів культури Одеської та Гродненьської областей у межах міжкультурного діалогу.

На запитання, якими барвами художники зобразили би білоруський народ, майстри пензля відповіли:

– Блакиттю та золотом. Це елітні кольори, і саме вони спроможні передати всю глибину та експресивність цього самобутнього народу.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

На честь першого завідувача

У приміщенні Національного наукового центру «Інститут виноградарства та виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААНУ відбулося урочисте відкриття меморіальної пам’ятної дошки на честь першого завідувача Виноробної станції російських виноградарів і виноробів, ученого­енохіміка, одного з активних прихильників розвитку мови есперанто Володимира Олександровича Гернета (1870 – 1925).

Також була представлена персональна виставка його наукових робіт. На відкритті були присутні працівники інституту, члени Одеського молодіжного есперанто­клубу “Вердажо” і Одеського міського есперанто­клубу “Біла акація”.

Адміністрація інституту дякує клубам есперантистів м. Одеси за сприяння у встановленні меморіальної дошки.

Автор: Наш кор.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту