![]() |
|
![]() |
![]() |
Для жінки і для чоловіка самою природою відведені чіткі ролі в житті. Сильна стать – це захисник і годувальник сім’ї, а жінка покликана оберігати сімейне вогнище, продовжувати рід людський. Так було протягом багатьох століть.
Та ось уже понад 90 років як в Україні виник жіночий рух, що почав боротися за права слабкої половини людства. Жінки з завидною енергією кинулися в громадське та політичне життя суспільства, становлячи серйозну конкуренцію для чоловіків. Головне покликання нинішніх дам – оберігати мир і добробут не лише в своїй сім’ї, а й за її межами.
Асоціація жіночих організацій Одеської області була створена в непрості часи розвалу Радянського Союзу, за три місяці до проголошення незалежності України. Тож як і наша молода держава, Асоціація цього року святкувала своє 20річчя (у травні). Нині до неї належать 54 жіночі громадські організації обласного, районного та міського рівнів, у яких плідно працюють понад 14 тисяч активісток. Перед ними стоїть низка важливих проблем соціального та виховного характеру, які треба вирішувати щодня.
На жаль, жіночий рух у Фрунзівському районі не надто розвинутий. На те є низка об’єктивних і суб’єктивних причин, у яких і намагалися розібратися лідерки та активістки Асоціації жіночих організацій Одеської області під час виїзного засідання у Фрунзівці. В межах візиту до нашого району вони зустрілися з головою райдержадміністрації Павлом Шестопалюком та головою районної ради В’ячеславом Паровенком, обговорили чимало нагальних проблем і заручилися підтримкою керівників району щодо їх розв’язання.
Представниці Асоціації приїхали до Фрунзівки не з пустими руками. Натоді тривала ініційована жінками акція «Збираємо дитину до школи», тож для обдарованих дітей, малозабезпечених і багатодітних родин привезли 100 шкільних наборів. Чотири пакунки з найнеобхіднішими речами та предметами гігієни передбачили для новонароджених малят і їхніх матусь. Крім цього, навчальним закладам передали екологічно чисті фарби для малювання, а всім, хто потребує підтримки, – ще й гуманітарну речову допомогу.
Під час зустрічі з активом фрунзівських жінок, що відбулася у приміщенні райдержадміністрації, лідерки та активістки Асоціації передусім мали на меті розповісти присутнім про принципи діяльності громадських організацій, порушити проблемні питання, що потребують втручання й активних дій жінок. Так, голова Асоціації жіночих організацій Одеської області, керівниця комітету з гендерної політики при облдержадміністрації Світлана Дигуляр коротко розповіла про історію та сьогодення жіночого руху Одещини, про важливість співпраці з органами влади на місцях, а також про соціальні акції та різноманітні заходи, що організовуються активістками Асоціації.
Цікавою та пізнавальною була розповідь директорки Південноукраїнського центру з гендерних проблем, заступниці голови Асоціації, членки громадської ради при облдержадміністрації, докторки історичних наук, професорки Людмили Кормич про рівноправність жінок і чоловіків. В усіх розвинутих державах спостерігається приблизно однакове представництво слабкої та сильної статі. Тому там і мають успіх в реалізації соціальної політики та забезпеченні соціальних стандартів життя населення. Україна в цьому плані не може пишатися показниками, хоча 54% населення країни становлять саме жінки. Погляньмо на статистику: лише чотири жінки в нашій державі очолюють обласні ради, на Одещині серед голів райдержадміністрації – лише три представниці слабкої статі, із 132 депутатів обласної ради – тільки 14 жінок. Нині жіночий рух обрав шлях рівноправного партнерства, бо жінки також повинні брати на себе відповідальність за стан справ у суспільстві. Звичайно, є сфери, де необхідно підтримувати чоловіків, а є й такі галузі, де треба реалізуватися самим.
Своїм досвідом діяльності у громадській організації Суворовського району міста Одеси поділилася Клавдія Шикіна.
Важливим партнером у діяльності жіночого руху є Товариство Червоного Хреста, обласне відділення якого очолює Тамара Барнич. І знову Фрунзівський район «відзначився», бо тут немає керівника цієї важливої організації, здатної подавати руку допомоги в надзвичайних ситуаціях, підтримувати людей на схилі років, забезпечувати подання медичної допомоги, розвивати волонтерський рух тощо. Роль і важливість Червоного Хреста в житті суспільства важко переоцінити, тому керівники нашого району перейнялися проблемами цієї організації і пообіцяли свого сприяння у доборі кандидатури для керівної роботи.
Те, що лідерок та активісток жіночого руху в Одеській області знають у багатьох владних кабінетах, всіляко підтримують добрі починання жіночих організацій, засвідчили не лише промовці на засіданні, а й їхні колеги з міста Теплодара – членки громадської організації «Наша родина» Ганна Одинцова та Наталя Гріщук, секретар організації «Жінки Біляївщини» Валентина Тичкова та інші. Знаковим стало і те, що поїздка представниць жіночого руху Одеської області до Фрунзівки відбулася за підтримки депутата обласної ради, голови Біляївської райдержадміністрації Сергія Бринзи. Бо лише об’єднавшись, і жінки, й чоловіки можуть спільно вирішувати безліч соціальних проблем нашого суспільства.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |