ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Шкільна арифметика
01.09.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 69(21239) / Тираж: 8525

У понеділок, відкриваючи нову (точніше, нарешті добудовану) школу у селі Немирівське Балтського району, голова ОДА Едуард Матвійчук переможно заявив: «... хочеться також відзначити те, що в Одеській області відкрито більше 30 відсотків від загальної кількості нових шкіл, зданих у країні нинішнього року. Всі школи збудовані за кошти з обласного бюджету».

Відкриття шкіл, поза сумнівом, велика подія, з чим щиро можна привітати немирівців і всіх учнів, які сядуть цьогоріч за новенькі парти у нових школах. Але, судячи з повідомлення, поширеного департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, далеко не всіх дітей Одещини чекає приємна зустріч зі своїми школами, оскільки наша область — лідер у державі за кількістю недобудованих та неготових до 1 вересня освітніх закладів.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Микола Азаров на розширеній колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Керівник уряду підкреслив, що інформація чиновників цього міністерства про 100-відсоткову готовність усіх навчальних закладів до нового навчального року не відповідає дійсності. «Нам не потрібно нікого обманювати. Нам не потрібні цифри, які спотворюють реальну ситуацію. Тому що незнання реальної ситуації унеможливлює прийняття вірних державних рішень», — наголосив Прем’єр-міністр.

Він сказав, що найбільша кількість недобудованих та неготових до 1 вересня навчальних закладів в Одеській (39) та Тернопільській (28) областях. 21 школу не здали в експлуатацію у Закарпатській та по 20 — у Київській і Хмельницькій областях. Найменше довгобудів у Сумській (1), Кіровоградській (1), Донецькій (2), Херсонській (2) областях та у містах Києві (3) і Севастополі (1). Загалом в Україні недобудованими залишаються 279 навчальних закладів.

Водночас Микола Азаров поінформував, що у 2011 році в Україні збудовано 21 нову школу та капітально відремонтовано 2099. У цих навчальних закладах забезпечені усі потреби для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

А напередодні цього засідання Прем’єр-міністр торкнувся теми закриття та укрупнення освітніх закладів: «Укрупнення шкіл там, де це необхідно, — процес неминучий. Але він має бути підготовлений і повинен проводитися з мінімальними незручностями для людей. Це — найголовніша умова».

Микола Азаров додав, що зараз в Україні значно скоротилася кількість учнів і в деяких школах їх залишилося по 6 — 10. «Чи може така школа повноцінно давати знання? Чи можна в цю школу, наприклад, вкладати кошти на створення комп’ютерних класів і забезпечувати сучасним навчальним обладнанням? Процес укрупнення шкіл — об’єктивний і неминучий. Але тут є дві надзвичайно важливі обставини: перша — щоб батьки погоджувалися з цим процесом (підкреслення авт.), друга — щоб адміністрації на місцях створили умови для переведення школярів у нові школи», — наголосив глава уряду, додавши при цьому, що при переведенні учнів має бути витриманий норматив про можливість навчання в одному класі не більше 25 осіб. Не менш важливим питанням, за його словами, є й працевлаштування вчителів.

Автор: Ольга СІРА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту