ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Переймі навперейми
10.09.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 72(21232) / Тираж: 8525

«Чи почує Перейма перший дзвоник?» — так називалася публікація, вміщена в нашій газеті 2 липня. Нагадаємо читачам бодай коротко суть проблеми.

У червні рішенням Балтської районної ради було змінено назву Переймівської загальноосвітньої школи I — III ступенів на навчально-виховний комплекс «Переймівська загальноосвітня школа I ступеня — дошкільний навчальний заклад». Себто школу-одинадцятирічку ліквідували, перетворивши її під початкову школу. У зв’язку з малою наповнюваністю класів. Такі наслідки пожинаємо від демографічної ситуації.

Здавалося б, усе зрозуміло. Та вольовим рішенням влади таке чинити не можна. Згідно з п. 6 ст. 11 Закону України «Про загальну середню освіту» реорганізація та ліквідація дошкільних і шкільних навчальних закладів у сільській місцевості допускаються лише за згодою територіальної громади. Але ніхто такої згоди у переймівчан не питав, тож вони вирішили оскаржити це рішення в суді як незаконне. Тим більше, переведення учнів 5 — 11 класів до сусіднього села Саражинки з низки причин їх категорично не влаштовувало, та й порівняти школу в Переймі, тутешні умови для навчання, із Саражинкою, на їхню думку, — аж ніяк не на користь останньої. Щоправда, пішли б на компроміс, якби переймівська школа стала дев’ятирічкою, тобто I—II ступенів. Та слухати їх ніхто не бажав. Зрештою, право батьків обирати школу, де навчатимуться їхні діти. Тож дирекція школи не квапилася передавати особові справи дітей, вчителів до Саражинки, чекаючи на справедливе рішення суду.

У переддень навчального року мало відбутися засідання районного суду за позовом переймівчан до відповідача — Балтської районної ради. Та суд до розгляду справи не приступив у зв’язку з процедурними неточностями у представленні сторін. Засідання перенесли на 7 вересня.

Звісно, його з нетерпінням чекали у Переймі. Ці кілька днів, коли дітей почали возити до Саражинки, не додали батькам доброго настрою. Декого з молодших школярів закачує, коли автобус по вибоїнах долає шлях до сусіднього села. Розповідали, що одна з учениць від стресу про ліквідовану рідну школу захворіла — кілька днів не спадала температура.

Водночас владні районні інстанції тиснуть, щоб якнайшвидше була передана вся необхідна документація з Перейми і батьки написали заяви про прийом їхніх дітей до Саражинської школи. За непокору знято з роботи директора Валерія Кіпера, який влаштувався на роботу просто вчителем у Лісничівській школі.

Напружена обстановка в Переймі не спадає. Тож зрозуміло, які сподівання покладають жителі цього села на суд, вірячи у його справедливість.

Наступне засідання районного суду, як уже зазначалося, призначили на 7 вересня.

Розпочався розгляд процедурних питань до початку судового засідання. Представників відповідачів (до райради додалася ще й місцева райдержадміністрація) не влаштовує присутність у залі тележурналістів з камерою. Головуючий суддя Віктор Дяченко пішов радитися. Видно, нелегкою була ця справа, бо радився представник Феміди трохи більше 45 хвилин. Результат — прохання відповідача враховано.

Час би вже й розпочинати судове засідання. Та навперейми роботі суду відповідачі виставляють своє чергове «проти». Цього разу на позов Наталії Пазинич, мовляв, з її заявою вони не ознайомлені. Їм пояснюють, що заява аналогічна заявам інших позивачів і на минулому засіданні суду вона була надана. Але відповідачі в один голос заявляють, що її не бачили. Знову суддя йде радитися. Цього разу йому вистачило півгодини. Нарешті виноситься вердикт: задовольнити претензію відповідачів і перенести засідання на 12 вересня.

Суду нікуди квапитися, відповідачі теж не поспішають, вишукують найменші причини, щоб перенести надалі судове слухання. З усього видно, відповідачі вибрали тактику зволікання, затягування. Либонь, гадають, набридне це впертим, непримиренним переймівчанам, змусять їх поступитися.

Та позивачі, громада села, активісти «Фронту змін» налаштовані будь-що відстоювати своє право, йти до кінця і змусити райраду скасувати незаконне рішення. Вірять, що справедливість переможе. Що інтереси громади будуть враховані.

Оксана ПОЛІЩУК.

Балтський район.

P.S. Ми й надалі інформуватимемо читачів про перебіг подій навколо школи у Переймі, про ситуацію, яка склалася у цьому селі.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту