ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Чай пили, про гроші говорили
10.09.2011 / Газета: Одесские известия / № 99(4226) / Тираж: 18937

Як уже повідомлялося, минулої середи, після літньої відпускної кампанії, було відновлено традиційні щотижневі ранкові зустрічі голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука з представниками регіональних засобів масової інформації за чашкою чаю.

Цього разу годинне, допев-на неформальне спілкування губернатора з журналістами, було особливо насиченим проблемами сьогодення. На пропозицію Едуарда Леонідовича воно проходило у формі запитань — відповідей. Розмову розпочав головний редактор «Одеських вістей» Іван Нєнов, поцікавившись, чи втілюється матеріально той факт, що три одеські театри стали академічними. Голова облдержадміністрації відзначив, що рішення про надання театральному колективові статусу академічного ухвалюється на державному рівні, а отже й різниця в оплаті праці, зокрема акторів, має забезпечуватися з державного бюджету. Втім, доки вирішуються подібні організаційні питання, в обласному бюджеті віднайдено вісім мільйонів гривень для покриття різниці в тарифній оплаті творчих працівників, яка існує між академічними театрами і тими, що не мають цього статусу.

Губернатор підкреслив, що соціально-економічні проблеми та шляхи їх розв'язання були й залишаються в центрі уваги облдержадміністрації та облради. Зокрема, це стосується реформування медичної галузі. На думку Е. Матвійчука, процес має бути спрямований на раціональне використання коштів, що виділяються з бюджетів різних

рівнів на будівництво, реконструкцію та модернізацію лікарень, амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів. Досі в багатьох випадках гроші, висловлюючись образно,закопувалися у землю. Як наслідок — багато розпочатих ще в минулому столітті і незакін-чених понині будівництв, безліч морально застарілого медичного обладнання, що іржавіє на задвірках, так і не будучи розпакованим. Усім подібним явищам мають дати належну оцінку працівники правоохоронних органів, відзначив голова облдержадміністрації. Він також повідомив, що виступить з ініціативою проголосити наступний рік на Одещині роком охорони здоров'я. У його межах слід виконати максимальний обсяг робіт на спорудженні обласної дитячої лікарні, де вже освоєно 70 мільйонів гривень, і є рішення про виділення ще 200 мільйонів.

- Причому і для цієї новобудови, і для будь-якого фельдшерсько-акушерського пункту у глибинці ми повинні закуповувати сучасне, високофункціональне обладнання, зручне в користуванні та максимально корисне для пацієнта. Слід у найближчій перспективі позбутися «древніх» сільських амбулаторій і лікарень. Вони мусять мати акуратний, затишний вигляд як зовні, так і всередині. Оце і є суть рефор-

мування галузі на місцях! — сказав губернатор.

Те ж саме стосується, на його думку, і освітянської ниви. Бо ж хіба це був господарський, раціональний підхід до справи, коли упродовж останніх двох десятиліть майже щороку закладали фундаменти нових шкіл, паралельно забуваючи про вже розпочате будівництво. Підсумок -39 довгобудів.

- Почали предметно займатися цим болючим питанням, — веде далі Е. Матвійчук. — Потреба у багатьох нових школах уже відпала через несприятливу демографічну ситуацію. Сім шкіл добудували і добудовуємо у поточному році. Ще стільки ж, а може й більше, плануємо ввести в експлуатацію наступного року. Отож, треба було чекати приїзду Матвійчука, щоб справу зрушити з мертвої точки? — закінчив свою думку риторичним запитанням губернатор.

Наступанням на хворий мозоль він назвав запитання від журналістів про ситуацію з автошляхами в області. Була реальна можливість істотно поліпшити їх стан: якби УЄФА включило Одесу до складу міст, що прийматимуть «Євро-2012». Але через нерішучість і непослідовність дій попереднього міського та обласного керівництва цю можливість, як наголосив Е. Матвійчук, було втрачено. Коли ж реально дивитися на проблему сьогодні, то вона має три вектори докладання зусиль. Перший — це спорудження суча-

сної магістралі Одеса — Рені, як невід'ємної складової одного з євроазійських транспортних коридорів. Спорудження автобану кошторисною вартістю у 2 мільярди доларів — справа державної ваги та інтересів. Тож воно перебуває на контролі Кабінету Міністрів України та особисто віце-прем'єра Бориса Колеснікова, який незабаром має відвідати Одещину, аби на місці уточнити всі нюанси, пов'язані з цим масштабним проектом.

Що ж стосується ремонту вну-трішньообласних автошляхів, то, згідно з чинним законодавством, ним займаються також державні структури у регіонах — облав-тодори — на кошти, виділені з держбюджету. А їх, як відомо, зараз акумулюють довкруж Львова, Києва, Донецька та Харкова, де проходитимуть ігри футбольного «Євро-2012». А наші облав-тодорівці роблять сьогодні усе від них залежне, щоб хоч якось підтримувати у належному стані міжміські автошляхи і, за активної участі обласних владних структур, домагаються поліпшення фінансування.

У підпорядкуванні ж місцевої влади перебувають дороги в населених пунктах, і всі кошти, виділені на їх ремонт та будівництво, за словами губернатора, сповна освоюються. Зокрема, в таких містах, як Одеса, Білгород-Дністровський, Іллічівськ, Южне, інших населених пунктах області. Загалом же хороші дороги потрібні як повітря, вважає Е. Матвійчук.

Адже з надією на їх ремонт і подальше стабільне існування у цьому році придбано 47 машин за програмою «Шкільний автобус» і ще 50 заплановано закупити у році наступному. Та й взагалі хороші дороги — це домінуюча складова того.іцо сьогодні прийнято називати якістю життя.

Загалом же найважливішою запорукою поступального розв'язання соціально-економічних проблем регіону губернатор вважає цілеспрямовану повсякденну роботу над наповненням обласного бюджету, що вже зараз дає певні результати. Так, уперше за багато років вдалося інвестувати в АПК ЗО мільйонів гривень і створити реальні передумови появи у наступному році 5-6 ферм великої рогатої худоби на тисячу голів дійного стада кожна. Маючи нормальний бюджет, можна буде розв'язувати проблему надійного водопостачання (особливо південних районів), подальшої газифікації населених пунктів, спорудження невеликих, але комфортних типових стадіонів у сільській місцевості (у найближчій перспективі — принаймні чотирьох), вирішувати чимало інших термінових завдань.

І бюджет цей, звичайно ж, достатньо наповнений, має формуватися, починаючи вже з наступного року, знизу вгору,а не навпаки, як було заведено багато-багато років поспіль, підкреслив Едуард Матвійчук.

Автор: Віктор КОЗЮРА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту