![]() |
|
![]() |
![]() |
Знаменита Аккерманська фортеця, ширше знана як Білгород-Дністровська, може стати Меккою для туристів. Принаймні, як розповіла під час прес-конференції начальник обласного управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Наталя Штербуль, фахівці вже мають детальний план реставрації об’єкта і навіть знайшли виконавця робіт.
Аккерманську фортецю не змогли зруйнувати ні штурми, ні облоги. А от перед недбалістю людей вона не встояла і почала руйнуватися. Ситуацію, каже Наталя Штербуль, врятувало створення комунального підприємства «Фортеця». Тепер гроші, зароблені на об’єкті, будуть витрачатися винятково на благоустрій нашої історичної та архітектурної перлини. «Не зважаючи на те, що комунальних проблем у нас було дуже багато, ми свідомо не підняли ні на одну гривню вартість квитків на екскурсії фортецею. Це наша принципова політика. Ми можемо ставити питання про підвищення вартості вхідних квитків лише в тому випадку, якщо справді створимо якісь нові моменти для відвідувачів, які турист побачить і отримає екскурсійне задоволення», — зазначила посадовець.
За два місяці роботи комунального підприємства фортецю відвідало 75 тисяч туристів. І це не межа. Аби унікальною пам’яткою зацікавилося якомога більше людей, тут розпочалися археологічні дослідження. Крім того, до кінця нинішнього року буде розроблено і затверджено в Міністерстві культури план організації території фортеці. Наразі ж вирішили першочергові побутові проблеми, які так докучали туристам та змушували червоніти всіх екскурсоводів. «Мені дуже соромно й незручно про це говорити, однак, нарешті, вперше за п’ять років почистили туалети на території фортеці. Привели до ладу електрику. Вирішили проблеми, які в місті не існують, але тут є дуже серйозними: скошування трави, прибирання сміття та боротьба з комарами», — каже Наталя Штербуль.
Щоб хоч якось заманити перебірливого туриста, за її словами, вирішили створити інтерактивний музей середньовічної культури, який розміститься у колишньому пороховому складі цитаделі. Археологічна частина робіт уже виконана, зараз триває розробка проектної документації для реалізації цього задуму.
В профільному управлінні ОДА сподіваються, що напливу туристів сприятиме і перший фестиваль середньовічної культури «Білий бастіон». Його буде проведено спільно з клубом історичної реконструкції та історичного фехтування «Білий град». Розпочнеться форум 15 вересня і триватиме впродовж трьох днів. На глядача чекають лицарські турніри, богатирські ігри та середньовічні танці.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |