![]() |
|
![]() |
![]() |
Одесити не бачать перспектив для поліпшення ситуації в країні, але покидати її не мають наміру. Про це свідчать результати дослідження, проведеного співробітниками ОНУ ім. І. І. Мечникова, що були представлені цими днями в прес-центрі ІА «Міст-Одеса».
Як засвідчило дослідження, тільки 2% опитаних розгледіли поліпшення якості життя у суспільсті. На думку 17% жителів нашого регіону, ситуація в країні буде погіршуватися, 18% усе-таки сподіваються хоча б на часткові зміни, 20% впевнені, що варто очікувати погіршення ситуації в деяких сферах життя, і 40% респондентів переконані, що ситуація не зміниться.
Цікаво, що більше половини опитаних (52%) навіть не замислюються про можливість виїзду в країни Європейського Союзу, 21% — думає про це час від часу, 12% — дуже рідко, часто — 8%, і лише 4% думають про таку можливість постійно. З-поміж країн, які найбільше приваблюють одеситів, — Німеччина, Італія, Франція та Чехія.
У виїзді за кордон 44% жителів області вбачають як негативні, так і позитивні моменти, 33% — ставиться позитивно до цього процесу, а 23% — негативно.
На запитання про те, що зможе зробити кожен з нас, якщо ситуація в країні не зміниться або погіршиться, 51% респондентів відповіли, що нічого не зможе змінити. Чверть опитаних впевнені, що варто голосувати за ті політичні сили, які здатні змінити ситуацію на краще, 5% наших земляків сказали, що готові виїхати на тимчасові заробітки за кордон, 4% — братимуть участь у мітингах та акціях протесту, змінять роботу або виїдуть на постійне місце проживання в іншу країну, 3% опитаних готові переїхати жити в інше місто, ще 3% не змогли визначитися із своїм внеском у зміну суспільної ситуації.
Як зауважив науковий співробітник Центру міжнародних досліджень ОНУ ім. І. І. Мечникова Денис Кузьмін, за 2010 рік в Україні видали на 100 тисяч віз більше, ніж у 2009-му. «За 2010 рік у світі було видано 12,5 мільойна шенгенських віз, з них в Україні — 1,2 мільйона, а це близько 9% від загальної кількості», — сказав він. За даними вченого, Україна посідає друге місце у світі з видачі шенгенських віз. Перше — Росія, а третє — Китай. Середній рівень відмов складає 3% — 5%, що не є критичним показником відповідно до законодавства ЄС.
Згідно з результатами опитуванння, найчастіше українці виїжджають за кордон відпочивати, щоб ознайомитися з багатою культурою країн Євросоюзу. Високий рівень прибутків країн ЄС приваблює 63% опитаних, впевненість у завтрашньому дні — 42%, високі соціальні стандарти — 26%.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |