ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
...І виростуть із сіянців дерева
17.09.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 74(21234) / Тираж: 8525

От-от розпочнеться «гаряча пора» для закладення майбутніх лісів. Осінь!

То й не дивно, що чільним питанням чергової обласної колегії лісівників, що пройшла на базі ДП «Одеське лісове господарство» було удосконалення технології вирощування посадкового матеріалу в лісорозсадниках як для створення нових лісів, так і для озеленення міст, сіл, закладання нових скверів і парків в екстремальних умовах південного степу.

Не маючи поливних систем, у лісорозсаднику Красносільського лісництва, що в Комінтернівському районі, одному з найзасушливіших на Одещині, відпрацювали агротехніку вирощування сіянців, яка з року в рік дає стабільні позитивні результати. Тут вирощується понад 26 деревних та чагарникових порід. Успіх забезпечується постійним розпушуванням міжрядь посівів. Цей прийом називають «сухим поливом». Він захищає ґрунт від розтріскування, створює пилову поверхневу мульчу, що забезпечує збереження навіть тої мінімальної вологи, яка за високих температурах, бо якщо в повітрі 30 — 32 оC, то на поверхні ґрунту — 50-60 оC. Накопичення хоч якоїсь вологи в ґрунті забезпечує утримання парів упродовж двох років до посівів. Це, до речі, сприяє і знищенню бур’янів.

Колектив лісництва, який очолює Валерій Дмитрович Кожем’яка, невеликий — всього 15 осіб, а у розсаднику — ще менший. Старший майстер лісу Микола Дмитрович Довгань і чотири жінки-лісокультурниці щорічно забезпечують вирощування майже трьох мільйонів стандартних сіянців. Відсутність кадрів механізаторів (у лісництві 1 тракторист на 4 трактори, а водіїв, хоч є три автомобілі, взагалі нема) часто змушує лісничого сідати за кермо трактора чи автомобіля й забезпечувати додержання технології вирощування посадкового матеріалу від збирання насіння до створення нових лісів.

Директори 11 лісгоспів Одещини на чолі з керівництвом обласного управління лісового та мисливського господарства побували і в декоративному лісорозсаднику Великодолинського лісництва, де лісничим — спадкоємний лісівник Сергій Анатолійович Грабовий. Тут вирощуються великомірні саджанці майже 50 порід та видів. Тільки одне це лісництво має обсяг реалізації більше півмільйона гривень.

— Приємно зазначити, — сказав на підсумковому засіданні колегії директор Савранського лісгоспу Анатолій Іванович Слободенюк, — що Одеський лісгосп упродовж двадцяти з лишком років є флагманом нашої галузі у вирощуванні посадкового матеріалу в такій критичній за температурним режимом степовій зоні. На досвіді цього лісгоспу ми вчимо і виховуємо свої молоді кадри.

До речі, досвідом вирощування посадкового матеріалу в Одеському лісгоспі зацікавилися не тільки лісівники Одещини. До нас завітали колеги з Миколаївщини та Тернопільщини. Не так давно наш досвід вивчали і члени колегії галузі, які були представлені керівниками управлінь лісового та мисливського господарства всіх областей, наукових та профспілкових організацій.

Напередодні професійного свята — Дня працівника лісу, який відзначається в третю неділю вересня, хочу поздоровити всіх колег, побажати міцного здоров’я, успіхів в роботі, сімейного благополуччя і довгих років праці на нелегкій лісівничій ниві.

Автор: Анатолій ХРАПЕНКО, головний лісничий ДП «Одеський лісгосп».


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту