![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса стала місцем проведення одинадцятого Міжнародного симпозіуму з морської медицини. На пострадянському просторі захід такого рівня відбувся вперше.
На проведення медичного форуму претендувало п’ять країн: Норвегія, Швеція, Південноафриканська республіка, Сінгапур і Франція. Однак тендер виграв український Науково-дослідний інститут, який базується в Одесі. Чому саме він, спеціаліст із суднової медицини МОЗ України Анатолій Гоженко пояснив так: «У нашому місті є всі ті структури, ті навчальні заклади, які готують майбутніх моряків до професії. Є інститут, який забезпечує роботою морський господарський комплекс, потужний порт (найбільший на Чорному морі), і є морська медицина».
На симпозіум прибули представники цілої низки міжнародних організацій. Доповідачів від України найбільше — близько третини. Одеським медикам є з чим познайомити закордонних колег. Проблемами морської медицини вони переймаються вже більше 30 років — з моменту створення НДІ гігієни водного транспорту. Зараз в інституті активно вивчають проблеми безпеки перевезення вантажів, а також надають психологічну допомогу морякам, які потрапили в полон до корсарів. В Одесі навіть створено спеціальний Центр медико-психологічної реабілітації моряків.
«Наш інститут розробив пакет психофізіологічних генетичних тестів, які оцінюють професійну придатність. Це пов’язано з вищою нервовою діяльністю, темпераментальними характеристиками і т. д. У нас є ще ціла низка різних напрямків. Особливо важливо згадати медико-психологічну реабілітацію для моряків, які побували в піратській неволі, — розповів доктор біологічних наук, професор кафедри клінічної психології Едуард Псядло. — На жаль, більшість наших планів не вдається реалізувати, бо немає відповідних запитів від міністерства».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |