![]() |
|
![]() |
![]() |
З 14 по 16 вересня на Одеському морському вокзалі працювала традиційна виставка «Електроніка та енер-гетика-2011». Вона пройшла за підтримки облдержадміністрації та міськради, Української спілки промисловців та підприємців.
У виставці брали участь відомі в галузі компанії не тільки Одеси, але й Києва, Харкова, Дніпропетровська, Донецька, Сімферополя, Житомира, Тернополя, Ужгорода. Вони репрезентували широкий спектр виробів, застосовуваних в електроенергетиці та електроніці.
- Це вже одинадцята виставка такого роду, вона міцно увійшла у життя нашого міста, області та країни, — сказав, відкриваючи захід, заступник голови облдержадміністрації Олександр Малін.
За його словами, це цілком природний процес, тому що поняття «енергетика» з наукової та економічної категорії уже давно перейшло до категорії політичної. Сьогодні все, що пов'язано з енергозбереженням, газозаміщенням, використанням альтернативних джерел енергії, а також проблемами екології, стало предметом політики держави.
- Ми дуже уважно стежимо за тим, що відбувається у сфері нових технологій, — далі вів Олександр Малін. — І це не декларація. Уже цього року ми впроваджуємо кілька десятків інноваційних приладів у різних сегментах енергетики, які дозволять одержати економічний ефект з окупністю від трьох до трьох з половиною років. І ми обов'язково вивчимо інформацію кожного учасника нинішньої виставки. Вичленуємо те, що можна використовувати уже сьогодні, і те, що може бути використане у найближчі роки.
Олександр Малін констатував також, що понад 18 мільйонів гривень уже вкладено в інновацію теплоенергетики області, зокрема у проекти, пов'язані з економією природного газу, з використанням альтернативних джерел енергії.
- Це і наш південний проект сонячної генерації сукупною потужністю понад 220 МВТ, це і шість проектів вітроенергетики, які технічно будуть реалізовані наступного року, і багато інших інноваційних напрацювань. Вони одержать конкретні промислові впровадження, — підкреслив Олександр Малін.
На виставці було на що подивитися і що взяти на озброєння фахівцям. Проте в основі своїй, як мені здалося, це була виставка не стільки виробників, скільки посередників, які просувають на український ринок розробки закордонних фірм і компаній. Втім, чи слід винаходити власний велосипед, якщо він давно уже винайдений і чудово показав себе в експлуатації? А можливо і слід, якщо йдеться про імпортозаміщення?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |