![]() |
|
![]() |
![]() |
Відновив роботу Заплазький цукровий завод
Відродити цукроваріння на Одещині збирається новий власник Запл азького цукрового заводу ТОВ «Автомобільна компанія «Автот-рейд-Сервіс». Днями ТОВ «Заплазький цукровий завод» очолив Петро Миколайович Хоменко. За його словами, підприємство готове вкласти у відновлення посівних площ на півночі Одещини 100 мільйонів гривень.
Директором заводу призначено колишнього головного механіка Володимира Михайлика. За його словами, завод за сезон може переробити до 250 — 300 тонн сировини. -Зараз підприємство укладає договори з сільгосппідприємцями на вирощування цукрового буряку на наступний рік, — повідомив «Вістям Одещини» керівник заводу.
Проте, цей процес містить свої складнощі. За минулі роки простою господарства перейшли на вирощування інших сільгоспкультур. Майже вся техніка для бурякозбирання була розпродана. Крім того, орендарі вже склали посівні плани на наступний рік, виорали землю та закупили насіння.
Щоб наздогнати втрачений час заплазькі цукровари згодні взяти на себе витрати, що пов'язані із посівом цукрового буряку. Наприклад, переорати поля, адже під буряк потрібна більша глибина ніж під інші культури. Також завод найближчим часом сформує свій технопарк, силами якого фермерам буде надаватися допомога на всіх етапах виробництва сировини.
Але найголовнішою запорукою вигідної співпраці стане ціна на буряк. У планах господарів заводу зробити її не менш привабливою, ніж на зерно чи соняшник. Тим більше, що при виконанні всіх технологічних вимог, буряк дає високі врожаї.
Вже відбулися плідні переговори з товаровиробниками. До пропозиції власників заплазького заводу прислухались аграрії Олександр Манзар, Анатолій Артеменко, Сергій Паровик,
«Зараз підприємство укладає договори з сільгосппідприємцями на вирощування цукрового буряку на наступний рік»
Віктор Стоцький, Віктор Ляховець-кий. Вони готують під посіви цукристих площі від 100 до 200 гектарів.
Крім того у планах власника ремонт даху, залізничної колії, монтування нового імпортного пресу для вижимки жому «СТОРТ» вартістю у мільйон гривень.
За словами Петра Хоменка перед ним стоїть завдання зменшення енергоспоживання на 5-10% та модернізація системи автоматичного управління.
Завод до свого закриття був містоутворю-ючим підприємством — для смт. Зеленогірське. На роботу до нього приїздили працівники з усіх оточуючих сіл: Сол-танівки, Гвоздавки, Ясенового. Найближчим часом на роботу завод знову прийме 120-150 чоловік. А в піковий момент сезону, в період заготівлі та переробки, знайдуться робочі місця для 750 цукроварів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |