![]() |
|
![]() |
![]() |
В Україні ще по-літньому тепло. Проте вересневі ночі вже сповіщають про настання календарної осені з її передзимовим подихом, холодами, а отже, пересторогою — ось-ось доведеться гріти власні домівки. А це завжди пов'язано з цілою вервечкою проблем, особливо в житлово-комунальному господарстві: бракує коштів, не вклалися в графіки ремонтів, не завезли достатньої кількості палива. Тож наскільки готові до зими об'єкти житлово-комунального господарства та соціальної сфери району розповідає начальник відділу містобудування та ЖКГ райдерждміністрації Ігор Олександрович ЩЕКОТІЛІН.
- Враховуючи соціальну значимість забезпечення стабільної роботи в зимових умовах об'єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства ще наприкінці минулого опалювального сезону райдержадміністрацісю було прийняте відповідне розпорядження. Зазначеним розпорядженням визначені завдання структурним підрозділам райдержадміністрації, виконкомам сільських та селищних рад, керівникам установ та організацій району. Всього в районі налічується 27 котелень з яких: 17 котелень опалюють установи соціальної інфраструктури та 10 відомчих. Технічно всі вони готові до початку опалювального періоду 2011-2012 років. Потреба у твердому паливі по школам району складає -900 тонн, станом на 10 вересня 2011 року заготовлено поки що 200 тонн, або 22 % від потреби.
Трохи краща ситуація в закладах культури. При погребі у твердому паливі, що складає 20 тонн, станом на 10 вересня поточного року заготовлено — 15 тонн, або 75 % від плану. Причому дров заготовлено 40 складометрів, або 100% планової потреби.
Потреба у заготівлі твердого палива на об'єктах охорони здоров'я складає 8 тонн та 10 складометрів дров, які заготовлені в повному обсязі.
Населення теж ще недостатньо забезпечене твердим паливом та дровами. При потребі у заготівлі твердого палива в 1800 тонн, заготовлено 580 тонн, або 32%. А дров при потребі 2000 складометрів, заготовлено 750 складометрів (38 %).
Не забуваємо ми і про пільговиків. Так пільговій категорії населення, ветеранам ВВВ були перераховані кошти для придбання твердого пшіива на поштові відділення с Йосипівка, с Леніне, с, Перехрестове, с. Бирносово, с. Онилове. Іншим кошти будуть перераховані найближчим часом. Взагалі пільги та субсидії населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу надаються у міру надходження субвенцій з державного бюджету. У зв'язку з незадовільним фінансуванням з державного бюджету, поки що придбано твердото палива та скрапленого газу на суму 126, 9 тис. грн.,
із запланованих на рік 496, 23 тис. грн.
Ще не в повному обсязі готові до зими місцеві ради. З необхідних 22 тонн заготовлено 18 або 82 % від потреби. Правда, дрова заготовлені повністю, всі заплановані 38 складометрів.
Щодо фінансування видатків на забезпечення твердим паливом бюджетних установ передбачений обсяг асигнувань у сумі 845,2 тис.грн., який виконано на 37 %. або 315, 00 тис. грн. Відповідно до тендерних пропозицій по відділу освіти необхідно придбати 580 тонн твердого палива на суму 798 225 грн.. до кінця місяця тверде паливо буде придбано відповідно до потреби.
Важливою умовою для своєчасного та якісного початку опалювального сезону є повні розрахунки за спожитий природний газ. Приємно відмітити, що і населення і бюджетні організації боргів за оплату природного газу не мають.
Не менш актуальним при підготовці до зими залишається питання ремонту автомобільних доріг, особливо на зимовий період. Адже всім відомо, якщо дороги не підготувати, то їх стан за зиму погіршиться у декілька раз.
На даний час проведено дрібний ремонт дорожнього покриття на площі 16,96 тис. м2 на суму 30,6 тис. грн. Заготовлено 450 тонн (100%) посилочного матеріалу. З 29 вересня поточного року розпочнеться вивіз суміші на автошляхи. Є проблеми з підготовкою снігоприбиральної техніки. Хоч в цілому вона підготовлена, але автогрейдери потребують заміни автопокришок та відсутній резервний запас ПММ.
Для покращення сполучення в осінньо-зимовий період та реагуючи на неодноразові звернення громадян щодо пасажирських перевезень, райдержадміністрацією постійно проводяться перевірки якості та цінової політики.
Тож є ще багато невирішених питань, задля вирішення яких всім керівникам району потрібно мобілізувати можливості своїх підприємств для виконання намічених заходів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |